Служебният министър на вътрешните работи Атанас Илков обяви по време на изслушване в Народното събрание, че сайтовете за разпространение на вейпове с наркотични вещества често са регистрирани извън страната и устройствата се поръчват от страни, в които не са забранени.
Министерството работи за пресичане на разпространението, заяви Илков.
"В повечето случаи проверките показват, че става въпрос за компании, които са регистрирани в чужбина и осъществяват дейност чрез платформи, хоствани извън страната. Близо 30 сайта, свързани с противоправна търговска дейност, са били премахнати през миналата година. Към настоящия момент се следи дейността на над 20 Интернет-страници, за които при необходимост ще се предприемат действия по тяхното незабавно снемане от социалните мрежи", каза министърът.
В още едно ловешко село от утре се въвежда режим на водата заради намалелия дебит на водоизточниците. В село Пресяко вода ще има само от 7.00 ч. до 19.00 ч.през ден. На подобед режим са още Къкрина, Брестово и Дренов. Днес заради авария до 17.00 ч. ще бъде спряно водоподаването за Северната индустриална зона в Ловеч, която е и на режим през нощта.
Овладян е пожарът, възникнал рано тази сутрин на сметището край пловдивското село Шишманци. Няма силно задимяване в района, включително и на близкия участък на автомагистрала "Тракия". Мобилна станция за измерване на качеството на въздуха пристигна на сметището. Пожарът е възникнал около 05:30 часа, като огънят е обхванал смесени отпадъци...
Омбудсманът Велислава Делчева предлага на НС да одобри за неин заместник Мария Филипова, която в момента е председател на Комисията за защита на потребителите. След изслушването на тримата кандидати за поста Филипова е класирана на първо място с 15 точки от петчленна комисия по оценяването към омбудсмана. Подобно на омбудсмана Велислава Делчева Мария..
Британският премиер Киър Стармър е един от седемте западни лидери, които ще придружат украинския президент Володимир Зеленски на срещата му с американския президент Доналд Тръмп във Вашингтон. Британски медии спекулират днес, че Стармър ще използва максимално добрите си, макар и странни, отношения с Тръмп, в името на украинската..
Стотици миряни от цялата страна и чужбина се стекоха на светата патриаршеска литургия в Рилския манастир, оглавена от Негово светейшество Даниил, за 1079 години от Успението на Св. Иван Рилски, патрон на светата обител. Дълга е опашката от чакащи пред саркофага да се поклонят и целунат ръката на светеца. Патриарх Даниил оглави и..
Двама души са задържани за причиняване на пожара, който пламна вчера следобед във вилна зона "Седми километър" край Стара Загора. Неделчо Маринов: Можем да кажем, че пожарът край Стара Загора е потушен Засегнати от пламъците са близо 20 постройки, част от които монолитни къщи. Изгорели са и стотици декари сухи треви, храсти и дървесна..
Четирима благодетели банскалии дариха копие на чудотворната икона на Света Богородица Всецарица на църквата Света Троица в Банско. тя е донесена от Атонския манастир идеята е да помага на хора с онкологични заболявания и зависимости, сподели в интервю пред БНР единият от дарителите Костадин Хаджитодоров. "Това е третата чудотворна икона..
За първи път в Кирково ще бъде изградена нова църква. Тя ще носи името "Свети Седмочисленици“ и ще се строи изцяло с дарения. За местните християни тя..
В Плевен успешно приключи първата по рода си олимпийска школа по математика. 40 от най-добрите бъдещи математици на България, под ръководство на..
"Тази отсечка в двете посоки нощно време, а понякога и през деня, когато няма движение, е тестване на коли, мотори. Кой каквото има, всичко е на макс..