Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Монтана стартира годината с евроуспех

Снимка: bgbasket.com

Монтана 2003 започна годината с убедителна победа в Адриатическата лига при жените. Тимът надви като гост хърватския Задар Плюс с 88:50 за шестия си успех в турнира от десет кръга.

Двубоят започна равностойно с няколко смени на водачеството, като след десет минути игра баскетболистките на Преслав Пешев имаха минимален аванс при 18:17. Макар и да не успяваха да поведат с двуцифрена преднина, те продължиха да увеличават разликата и почивката дойде при 34:25 в тяхна полза.

Ключова се оказа третата четвърт, след която гостите се откъснаха напред с 33 точки и до края нямаха проблем да спечелят убедително.

Монтана 2003 имаше предимство по всички показатели, като вкара 48 от точките си под коша, 9 тройки, общо 22 точки от грешки на съперника, а освен това завърши и с 32 асистенции.

Киана Джонсън бе най-резултатна за успеха със 17 точки, 7 борби и 6 асистенции, Валентина Горанова реализира 16 точки, а новото попълнение – Даниела Морильо-Уолън не бе в групата за срещата.


По публикацията работи: Владислав Стоянов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Левски

Левски - Сабах пряко по "Хоризонт" на БНР

Левски е домакин на Сабах в първа среща от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Мачът на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата е от 21.00 часа и ще го предаваме по програма "Хоризонт" на БНР. „Сините“ започнаха силно сезона както на домашната сцена, така и в Европа. В Първа лига възпитаниците на Хулио Веласкес са лидери в..

публикувано на 07.08.25 в 06:18
Арда

Арда готов за нови подвизи срещу литовци

Арда гостува на Кауно Жалгирис в първи двубой от трети предварителен кръг на турнира Лига на конференциите. Срещата в Литва е тази вечер от 19 часа. Възпитаниците на Александър Тунчев влязоха в историята с първия си отстранен съперник в Европа, като в предишния кръг елиминираха ХИК Хелзинки след драма с дузпи във финландската столица. „Апетитът идва с..

публикувано на 07.08.25 в 06:15

Резултатите в Шампионска лига и Лига Европа

Резултатите в първите срещи срещи от третия предварителен кръг на Шампионската лига по футбол:  Лудогорец - Ференцварош 0:0 Кайрат - Слован Братилава 1:0 Залцбург - Брюж  0:1 Лех Познан - Цървена звезда 1:3 Ница - Бенфика 0:2 Фейенорд - Фенербахче 2:1 Трети предварителен кръг в Лига Европа, първи срещи: РФС - Купс 1:2 Риека -..

публикувано на 07.08.25 в 06:11

Баскетболистите ни започнаха със загуба световните квалификации

Националният отбор на България по баскетбол за мъже допусна поражение от Австрия със 76:88 (14:24, 14:24, 25:28, 23:12) като гост в Швехат в първия си мач от група F в предварителните квалификации за Световното първенство в Катар през 2027 година. За австрийците успехът бе първи от двата им изиграни двубоя, като в първата среща отстъпиха при гостуването..

публикувано на 06.08.25 в 22:33
Нулево равенство за Лудогорец и Ференцварош

Нулево равенство за Лудогорец и Ференцварош в ШЛ

Лудогорец и Ференцварош завършиха 0:0 в първата среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Реваншът е следващата седмица във вторник (12 август) на стадион "Групама Арена" в Будапеща. Ференцварош започна силно срещата, но не създаде нищо интересно пред вратата пазена от Хендрик Бонман. В 15-ата минута Кайо Видал центрира в наказателното..

публикувано на 06.08.25 в 22:27
Спас Делев

Спас Делев продължи договора си с Локомотив (София)

Атакуващият футболист на Локомотив (София) Спас Делев преподписа с клуба до 2027 година. Делев дойде в тима през зимата и записа 21 мача, в които се отчете с 9 попадения и 9 асистенции. Той изигра ключова роля за спасяването на Локомотив и бързо се превърна в любимец на „червено-черната“ общност. „Много съм щастлив тук и наистина се чувствам като у..

публикувано на 06.08.25 в 21:59
Линдзи Вон и Аксел Лунд Свиндал

Линдзи Вон привлече в екипа си норвежеца Аксел Лунд Свиндал

Американската ски легенда Линдзи Вон, която се върна на пистите след петгодишно прекъсване, ще работи с норвежеца Аксел Лунд Свиндал като треньор в олимпийската година, обяви самата тя, цитирана от АФП. "Да интегрирам Аксел в моя екип за този сезон изглежда като естествен етап и невероятно вълнуващ. Ние сме споделяли толкова истории в планината,..

публикувано на 06.08.25 в 19:00