Правителството одобри прехвърляне на 408 милиона лева към бюджета на Държавното обществено осигуряване за този месец. Средствата ще са за сметка на наличности от предходната година и така няма да се затруднят плащания от осигурителната система.
С решение на правителството, вицепремиерът Томислав Дончев и министъра на труда и социалната политика Борислав Гуцанов ще са представителите на държавата в Националния съвет за тристранно сътрудничество, който ще се председателства от вицепремиера Дончев.
Също с решение на правителството вицепремиерът без портфейл Атанас Зафиров е определен за председател на Съвета за административна реформа. Функциите на Съвета са свързани със структурирането, оптимизацията на администрацията, управлението на човешките ресурси, държавната служба, намаляването на административната тежест, административното обслужване.
Зафиров ще ръководи и Националния съвет за сътрудничество по етнически и интеграционни въпроси, Националния съвет за превенция и защита от домашното насилие, Централната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, и Националната комисия за борба с трафика на хора.
Вицепремиерът и транспортен министър Гроздан Караджов е определен за председател на Националния съвет за развитие на гражданското общество към правителството.
За председател на Консултативния съвет по европейската "зелена сделка" е определен министърът на енергетиката Жечо Станков.
Кабинетът одобри доклад относно подготовката и приемането на бюджетната процедура за 2026 година, съобщиха от правителствената пресслужба. Министърът на финансите трябва да изготви проект на решение за документа след приемането на редовния бюджет за настоящата година. Разработването на националните бюджетни документи на съответните етапи на бюджетното планиране ще се основава на приетите бюджетни и данъчни закони за 2025 г., както и на първия национален средносрочен фискално-структурен план, подчертават от кабинета.
Министерството на земеделието започва прием на заявления за финансово подпомагане за залесяване. Бюджетът е близо 12 млн.евро и за финансиране могат да кандидатстват собственици на земи и гори, местни поделения на вероизповеданията, общини и държавни предприятия. Финансиране ще се предоставя за подготовка на почвата за залесяване, закупуване..
С 20 дни по-рано започна да намалява нивото на язовир "Среченска бара" заради засушаването. Водоемът е почти пълен и няма проблеми с подаването на питейна вода, съобщават от ВиК - Монтана. От "Среченска бара" вода пият жителите на населени места от областите Монтана и Враца. В момента във водоема има малко над 15 милиона кубика вода, което..
МВР- Плевен издирва 4-годишно момиченце. Сигнал за изчезването на детето е подал бащата преди повече от месец, но подробности за случая бяха оповестени днес. Сигналът е подаден от бащата, след като майката не го връща в срок, определен от съда. МВР започва действия, детето е обявено за издирване. Говорителят на полицията Мариана Цветкова обясни:..
Броят на ранените в резултат на двойната експлозия на бензиностанция в Рим нарасна на 50 души. От тях шестима са приети в болници с червен код - в тежко състояние. Прокуратурата в Рим започна разследване за причиняване на телесни повреди поради небрежност. Над 20 пострадали при експлозия на бензиностанция в Рим Ранените при експлозията на..
Намалява броят на хората, които предпочитат пътуването с влак. Това показва проучването на агенция "Естат", представено по време на обсъждането на стратегическите проекти в сектора на железопътната инфраструктурата. Добромир Видев допълва. Гроздан Караджов представя нови жп проекти Едва 4% от запитаните биха предпочели железопътния транспорт..
Новият командващ силите на НАТО в Европа Алексъс Гринкевич пое поста с послание към съюзниците за единство, предаде Ройтерс. Заплахите, пред които сме изправени, стават все по-свързани помежду си, но те не могат да се мерят с единството, решимостта и общата ни цел, изтъкна Гринкевич на церемонията по встъпването си в длъжност във военната централа на..
Двама мъже, на 21 и на 43 години, са задържани заради хулигански прояви и агресивно поведение към служителите на реда по време на днешния протест в София. По-възрастният мъж е с множество криминални прояви, сред които кражби, шофиране след употреба на наркотици, нанасяне на средна телесна повреда, хулиганство. Трима полицейски служители са получили..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
Никога няма да затворя очи за лъжата , сподели пред БНР актьорът Павел Поппандов. Лицемерието е навсякъде , каза той и не скри, че такова има и в..