Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отрече обвиненията на ПП-ДБ, че се бърза с назначенията на нови състави на регулаторите. Той беше категоричен, че няма да търси подкрепата на ПП-ДБ там, където се изисква квалифицирано мнозинство от над 160 гласа.
"Който рита вратата на ГЕРБ, има една хубава приказка: "Който не целува попа по ръката, целува кръста". Има управляващото мнозинство с подкрепящата партия – АПС. Това е гласувал парламента като правителството. Точно пред вас най-добронамерено казах, защото аз съм най-опитния човек тук – "Колеги от ПП-ДБ, хайде да се присъедините към поне важните неща". Те изтърчаха тук, казаха - "Затваряме с ритници вратата". Какво ме питате сега - дали ще да преглътна и тази обида? Ще търсим тогава другите партии, а тези с ритниците – не", коментира Борисов.
Той обвини ПП-ДБ във взаимодействие с лидера на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски заради неучастието на част от депутатите в гласуването за Комисия за дейността на Пеевски и неговата майка Ирена Кръстева в търговски дружества.
"Пеевски ме обвинява, че не пускам комисия за Сорос, че браня Сорос. ПП-тата отговарят с комисия срещу Пеевски и в същото време 10 души от тях ги няма вътре, за да не мине тази комисия. Сиреч Данчо Цонев и мартенските мачароци добре са си свършили работата. Разбирате ли лицемерието? И след това аз заставам срещу вас и почват да ми задават от тяхно име въпроси. Тези хора нямат интегритет", заяви лидерът на ГЕРБ.
Влизането в еврозоната остава приоритет за управлението и премиерът Росен Желязков се справя добре с тази задача, смята Борисов. Той изрази увереност, че правителството е стабилно и ще успее да изработи бюджет, който гарантира устойчивост и развитие.
Бойко Борисов се обяви за продажбата на реакторите, предназначени за АЕЦ "Белене" на Украйна. Според него това е икономически изгодно за България.
Американският вицепрезидент Джей Ди Ванс разговаря с украинския президент Володимир Зеленски в кулоарите на конференцията по сигурността в Мюнхен. Срещата продължава, не се съобщават повече подробности. По-рано Зеленски обяви, че е готов да се срещне лице в лице с руския президент Владимир Путин веднага щом Киев и неговите съюзници се..
Необходима е нова стратегия за туризма. Това обясни пред БНР Николина Ангелкова, бивш министър на туризма. "Тя трябва да бъде разработена не само от министерството, но и с участието на бранша, на общините и на НПО-та. Министър Боршош и еврокомисарят по туризъм обсъдиха позиционирането на България на световния туристически пазар Да се..
С безпокойство и призиви да не бъдат изключвани от мирните преговори нито Киев, нито Европа започна Мюнхенската конференция по сигурността. В първия ден на форума, на който няма официални руски представители, бяха отправени призиви за разумен и цялостен подход към разговорите за спиране на огъня. Ако Украйна загуби войната, това ще се отрази..
Проф. Цоков е временно назначен, ще има конкурс за директор на Института по образованието . Това каза в предаването "РадиоТочка" министърът на образованието Красимир Вълчев във връзка с медийна информация, че доскорошният служебен министър на образованието проф. Галин Цоков вече е директор на Института по образованието - структура към МОН,..
С празнични шествия и ритуално зарязване на лозята във Великотърновска област честваха празника на лозарите и винарите. Председателят на Народното събрание Наталия Киселова се включи в честванията в Лясковец, а вицепрезидентът Илияна Йотова празнува в Сухиндол. За 160-а година в лозаро-винарското градче Сухиндол, наричано от 1909 година..
Равнището на радиацията около атомната електроцентрала в Чернобил остава нормално след експлозията, която се случи снощи по време на поредните въздушни удари на Русия срещу Украйна. Това съобщиха от Международната агенция за атомна енергия, която разполага със свой екип в централата, и украинските власти. Руски дрон е ударил АЕЦ..
Призив за втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки отправят четирите потребителски организации, които инициираха вчерашната акция срещу големите супермаркети. Те призовават на 20 февруари гражданите да пазаруват от кварталните магазинчета, по възможност продукти от български производители. Целта е да се окаже подкрепа..
4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В един от престижните южни квартали..
Десетки представители на туристическия и ресторантьорския бизнес в страната се събраха на закрита за медиите среща във Велико Търново, за да..
Години наред политиците ни не спират да атакуват държавната администрация, която изпълнява техните политики на терен . В последно време ескалират..