Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Николина Ангелкова: Необходима е нова стратегия за туризма

"Публична личност съм и вероятно Живко Коцев се опитва да спекулира с моето име"

| Интервю
Николина Ангелкова
Снимка: Илия Вълков

Необходима е нова стратегия за туризма. Това обясни пред БНР Николина Ангелкова, бивш министър на туризма. 

"Тя трябва да бъде разработена не само от министерството, но и с участието на бранша, на общините и на НПО-та. 

Да се възползваме максимално от дигитализацията, от изкуствения интелект. Това е свързано с една много по-добра реклама на България на пазарите, които ни интересуват. Трябва да рекламираме там, където имаме свързаност. Необходимо е създаване на повече директни полети от България към пазарите, които ни интересуват – не само на територията на ЕС. 

Има какво още да се направи, за да може да се надгради това, което постигнахме със създаването на самостоятелно Министерство на туризма през 2014 година. Туризмът е хоризонтална политика и всяка една стъпка, която министърът прави, трябва да бъде подкрепена от другите министри. Преди Covid той беше около 12 % от БВП на страната и осигураваше над 300 хиляди работни места-пряко и непряко. Той е лицето на България навън". 

Съдът в Сърбия е освободил от ареста намиращия се в процедура по екстрадиция Никола Николов - Паскал. Това каза за БНР българската му адвокатка Галя Гълъбова. Заедно с бившата шефка на Митниците Петя Банкова, бившия главен секретар на МВР Живко Коцев и бизнесмените Стефан и Марин Димитрови той е обвинен за участие в организирана престъпна група и контрабанда. 

Николина Ангелкова обясни как е попаднала в общи селфита с Живко Коцев.

"Публична личност съм и вероятно това лице се опитва да спекулира с моето име. Неприятно ми е, че познанството с един човек, който съм виждала изключително малко, води до такива последици. Аз самата бях шокирана, когато това се случи".

Тя разказа в предаването "РадиоТочка", че се е запознала с Коцев на публично събитие.

"Никога не съм очаквала, че човек, който към онзи момент е заемал такава висока държавна позиция, може по някакъв начин да бъде замесен с такива хора".  

Цялото интервю може да чуете в звуковия файл. 

По публикацията работи: Мария Сивкова - Илиева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Росен Желязков отговори на критиките на Бойко Борисов за справянето с водната криза

От САЩ, където е на посещение, премиерът Росен Желязков отговори на критиките на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов по отношение на управлението на водната криза. Борисов за липсата на кворум в парламента: Колективна безотговорност Министър-председателят Росен Желязков заяви, че още преди започването на работа на Борда по водите е казал на..

публикувано на 25.09.25 в 20:58

Режим на водата се въвежда в 11 села от община Ловеч

В 11 села от община Ловеч, които се захранват с питейна вода от водоснабдителна група Черни Осъм от тази вечер се въвежда режим на водата. В селата Лешница, Абланица, Сливек, Баховица и Лисец водата ще се спира от 20.30 ч. до 8.30 ч., а в Българене, Хлевене, Казачево, Скобелево, Славяни и Слатина от 20.00 ч. до 8.00 ч.  Забранява се и..

публикувано на 25.09.25 в 20:55

МС одобри допълнителни разходи за помощта оказана на пострадали при пожара в Кочани

Правителството одобри днес допълнителни разходи за Министерството на здравеопазването в размер на 1 милион и 430 000 лева за помощта, която беше оказана на част от пострадалите при пожара в дискотека в Кочани, Република Северна Македония през март. Средствата са за транспортирането с линейки и хеликоптер до София и за лечение. Близо 60..

публикувано на 25.09.25 в 20:27
Снимката е илюстративна

Активисти от "Фронт за лева" се събраха пред строящия се в столицата хотел "Хаяши"

Активисти на неправителствената организация "Фронт за лева" се събраха тази вечер през строящия се в столицата хотел "Хаяши". Целта е архитект да направи независима оценка на стойността на сградата, в която дял притежава чрез фирмата си съпругата на премиерът Росен Желязков. Страхил Ангелов от "Фронт за лева" коментира: "Така отвънка, по..

публикувано на 25.09.25 в 20:18

В Ловеч задържаха софиянка, пласирала фалшиви банкноти от 50 лева

Полицията в Ловеч е задържала 33-годишна жена от София, която в рамките на един ден е успяла да прокара в обращение по   една фалшива банкнота с номинал 50 лева в 6 търговски обекта в Ловеч. В хода на процесуално-следствените действия и извършеното претърсване на задържаната, в нея са открити още 7 фалшиви банкноти. По случая в РУ Ловеч..

публикувано на 25.09.25 в 20:05

Пенсиите ще могат да се получават от всеки пощенски клон в населеното място без предварително заявление

Пенсионерите вече ще могат да получават пенсията си от всяка пощенска станция в населеното място по постоянния или настоящия им адрес, без да е необходимо да подават заявление за промяна на избрания от тях клон. Това облекчение прие правителството с промяна в наредба. От правителството уточняват, че за пенсионерите остава ангажиментът да..

публикувано на 25.09.25 в 20:03

БОЕЦ се обяви за създаване на "коалиция срещу мафията"

Участниците в протеста на гражданското сдружение БОЕЦ за освобождаване на варненския кмет Благомир Коцев и срещу "ДПС - Ново начало" проведоха шествие. С възгласи "Мафията вън" и " Пеевски в затвора, не невинни хора", те се придвижиха от централата на "ДПС - Ново начало" до Паметника на Васил Левски, където за кратко блокираха движението на..

публикувано на 25.09.25 в 19:42