Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Японецът Рьою Кобаяши отново е първи в Сапоро

Рьою Кобаяши
Снимка: БТА

Фаворитът на домакините Рьою Кобаяши спечели и втория старт от Световната купа по ски скок на голямата шанца в японския зимен център Сапоро.

28-годишният японец, който триумфира и вчера, събра 278.4 точки, след като записа опити от 132.0 и 137 метра. За Кобаяши това е 34-а индивидуална победа в кариерата.

Норвежецът Мариус Линдвик се класира втори с 274.2 точки (136.0 и 131.0 метра), докато сънародникът му Йохан Андре Форфанг е трети с 268.7 точки (129.0 и 136.0).

Кобаяши, златен медалист на малка шанца и сребърен на голяма от Зимните олимпийски игри в Пекин 2022, нямаше по-предно класиране от от пето място този сезон преди победата в събота.

Двукратният носител на Големия Кристален глобус изглежда е възвърнал формата си, а Сапоро е домакин на последния кръг от Световната купа преди Световното първенство в Трондхайм (Норвегия), което започва на 26 февруари.

Австриецът Даниел Чофених е лидер в генералното класиране за сезона с 1606 точки.  Днес той остана четвърти с 262.1 точки. След него са Ян Хьорл с 1423, Крафт с 1027 точки и други.

Владимир Зографски не участва в състезанието. Той заема 30-а позиция в подреждането със 110 точки.


По публикацията работи: Антони Йорданов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Станислав Митков с европейска титла по таекуондо

Станислав Митков спечели титлата в категория 63 килограма във втория ден на Европейското първенство по олимпийско таекуондо за юноши и девойки в Егъл (Швейцария).  Българинът взе златото след пет поредни победи и с едва два загубени рунда. Той записа последователни победи срещу Иван Сагитов (неутрален спортист) с 2:1, Мехмед Ефе Авшар (Турция) с 2:0,..

публикувано на 20.11.25 в 22:36

Гимнастиците ни без финали на световното в Манила

Българите Йоан Иванов, Наско Миков и Никълъс Наков не успяха да се класират за финалите на отделните уреди на Световното първенство по спортна гимнастика за младежи и девойки в Манила (Филипините). Отборно България зае 26-а позиция със 143.664 точки. В многобоя Йоан Иванов събра 70.465 точки и се нареди на 66-о място, Наско Миков със 70.198 е 69-и, а..

публикувано на 20.11.25 в 21:37
Дарен Кирилов

Дарен Кирилов подобри националния рекорд на 200 метра гръб

Дарен Кирилов подобри националния рекорд на 200 метра гръб за мъже в малък басейн по време на Държавното лично отборно първенство по плуване в 25-метров басейн в “Парк Арена ОЗК” Бургас.   Състезателят на Доростол спечели златото във финала на дисциплината с време 1:52.25 минута и подобри собственото постижение от 1:53.55, което постави миналия месец..

публикувано на 20.11.25 в 19:52

Илиян Стойнов с победа и загуба в Анкара

Илиян Стойнов постигна победа и загуба на международния турнир по бадминтон "International Series" в Анкара (Турция). Българинът надделя в първия си мач над квалификанта Емилиен Морин (Франция) с 21:17, 19:21, 21:12 за 62 минути на корта. Във втория кръг обаче той отстъпи пред поставения под номер 3 в основната схема Кристофър Виториани (Италия) с..

публикувано на 20.11.25 в 19:43
Александър Донски

Александър Донски приключи участието си на турнира в Бергамо

Александър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Чалънджър 100“ в Бергамо (Италия) с награден фонд 145 250 евро. Българинът отстъпи пред италианския квалификант Андреа Гуериери с 4:6, 0:6 за 70 минути на корта. Донски допусна един пробив в първия сет, а във втората част не успя да вземе нито един гейм и..

публикувано на 20.11.25 в 17:20
Елизара Янева

Елизара Янева се класира за четвъртфиналите на турнира в Търнава

Елизара Янева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира твърди кортове за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 40 хиляди долара. 18-годишната Янева победи Алис Роб (Франция) с 6:2, 6:2 за 68 минути.  Българката постигна два пробива по пътят си към успеха в първия сет. Във втората част тя поведе с 3:0 и без проблеми затвори мача. За..

публикувано на 20.11.25 в 16:57
Денислава Глушкова

Денислава Глушкова отпадна във втория кръг на турнира в Ираклион

Денислава Глушкова отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд от 30 хиляди долара. Поставената под номер 6 в схемата българка отстъпи в оспорван двубой пред Елишка Тихачкова (Чехия) с 6:7(4), 6:3, 3:6. Срещата продължи 3:12 часа. Глушкова загуби първия сет след тайбрек, но поведе с 5:2 във втората..

публикувано на 20.11.25 в 15:45