Марица (Пловдив) записа 15-та поредна победа във волейболното ни първенство за жени, след като обърна Дея спорт (Бургас) 3:2 гейма (19:25, 14:25, 25:14, 25:22, 15:6) като гост в отложен двубой от 12-ия кръг. Мачът се игра в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас.
Първият гейм започна доста равностойно и се стигна до 8:8, но домакините дръпнаха с 13:9 и след това с 20:12. Шампионките обаче успяха да стопят изоставането си до 17:21. Все пак отборът на Дея спорт измъкна частта с 25:19. Във втората част Дея поведе с 8:5, стигна се до 16:12. Геймът приключи в полза на домакините с 25:14. В третия гейм Марица поведе с 11:8, а разликата се увеличи драстично – 19:10. Момичетана на Ахметджан Ершимшек затвориха гейма с 25:14. Именно тази убедително спечелена част обърна и хода на срещата. Домакините се опитаха да се противопоставят в четвъртия гейм и държаха резултата възможен за обрат до 15:17. Маричанки направиха разликата още по-голяма и след 25:20 вкараха двубоя в тайбрек. В тайбрека гостенките дръпнаха със 7:3 и след 15:6 взеха 15-та си поредна победа в първенството.
Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова със 17 точки, 16 добави Борислава Съйкова, а с по 12 завършиха Александра Китипова и Виктория Коева. За Дея най-резултатна стана Кристина Йорданова с 14 точки.
С успеха маричанки събраха 43 точки, а Дея е на седмото място с 20 точки. В неделя Марица ще е домакин на ЦСКА, а двубоят започва в 17:00 б.в. в зала Строител.
Временно класиране:
1. Марица 15 15 0 45:5 43 точки
2. Левски София 15 13 2 41:7 40
3. ЦСКА 15 12 3 36:14 36
4. ЦПВК 15 9 6 30:22 26
5. Славия 16 7 9 24:29 21
6. Дея Спорт 14 6 8 26:28 20
7. Драгоман 15 7 8 26:30 20
8. Марица 2022 14 4 10 15:31 12
9. Перун 1 15 1 14 3:42 3
10. Варна ДКС 14 0 14 4:42 1.
Резултатите в първите два четвъртфинала в Шампионската футболна лига на Европа: Арсенал - Реал Мадрид 3:0 Байерн Мюнхен - Интер 1:2 Предстоят реванши след седмица. А днес са останалите два четвъртфинала: Барселона - Дортмунд и Пари Сен Жермен - Астън Вила.
Виктория Радева, Надя Тончева и Белослава Кръстева постигнаха победи в осмия кръг на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени на о-в Родос в Гърция. В кръг, в който всички български състезателки играха с белите фигури, трите от тях с най-предно класиране успяха да спечелят. Радева победи чехкинята Тереза Родщайн и вече има..
Ивайло Тисов остана на пето място в най-леката категория до 57 кг свободен стил от Европейското първенство по борба в Братислава, Словакия, след като загуби малкия финал срещу Ислам Мазарганов от Азербайджан. Тисов премина през репешажите и спечели гръмка победа срещу арменеца Манвел Къндърцян. Българският национал изоставаше в първата половина от..
Магомед Рамазанов е първият български финалист на европейското първенство по борба в Братислава, Словакия, след като олимпийският шампион продължи безупречната си серия и в третата си схватка за деня в категория до 86 кг. Рамазан Рамазанов ще се бори за бронз при по-леките до 74 кг, Стилиян Илиев и Ахмед Батаев са на репешажи на 61 и 92 кг, а Георги..
Президентът на Република България Румен Радев отличи най-добрите български състезатели в ските и сноуборда през завършилия преди броени дни зимен сезон 2024/25. По време на церемонията държавният глава връчи Почетен знак на президента на сноубордистите Тервел и Малена Замфироми. Тервел стана световен шампион в паралелния слалом при мъжете, а сестра му..
Българските съдии в гимнастическите спортове получиха наградата "Почетен съдия" от Европейската федерация по гимнастика за новия олимпийски цикъл. В спортната гимнастика това са Здравко Куртев, Нели Танкушева и Цветна Добрева. В художествената гимнастика с почетното звание са удостоени Мария Тодорова, Филипа Филипова, Камелия Игнатова и Нина..
Осасуна завърши наравно 1:1 като гост на Леганес в мач от 30-ия кръг на испанското футболно първенство. Гостите поведоха в резултата в 49-ата минута чрез защитника Хорхе Ерандо. Гол на Дани Раба донесе равенство на Леганес. 29-годишният испанец реализира дузпа в 86-ата минута. Осасуна има 35 точки и се изкачи до 13-то място в Ла Лига. Отборът на..
Помощник-фармацевтите настояват за спешни законодателни промени. Това съобщи пред БНР Лиляна Петрова, председател на УС на Българската асоциация..
Какво означава това, че Съюзът на българските учители се включва в дискусиите около въвеждането на нов задължителен учебен предмет "Добродетели и..
Министерството на образованието и науката ще предложи изучаването на религия в задължителния учебен план, като се акцентира върху изучаването на..