Преговорите за края на войната в Украйна, налагането на 25 процентно мито върху вноса от Европейския съюз и досегашната работа на администрацията на президента бяха сред основните теми на първото заседание на кабинета на Доналд Тръмп след встъпването му в длъжност.
По време на заседанието на правителството Тръмп засегна темата за конфликта в Украйна и заяви, че Киев може да "забрави за присъединяването си към НАТО". В същото време американският президент обеща, че Русия също ще направи отстъпки. Доналд Тръмп официално потвърди, че Володимир Зеленски ще посети Белия Дом в петък, за да подпише сделката между Вашингтон и Киев за съвместно използване на рядко срещани полезни изкопаеми на украинска територия. Той допълни, че не иска САЩ да плащат повече пари и негов основен приоритет е да сложи край на конфликта.
Въпреки настояванията на Зеленски САЩ няма да дадат гаранции за сигурност на Украйна, като американският държавен глава съобщи, че това ще направи Европа. Американският президент заяви, че скоро ще обяви 25% мито върху вноса на стоки от ЕС, сред които и автомобили, като заяви, че досега Брюксел се е възползвал от Съединените щати.
В първото заседание на новото американско правителство участва и милиардерът Илон Мъск. Макар че не заема официална позиция в правителството, той контролира дейността на Отдела за правителствената ефективност, който цели да оптимизира дейността на федералното правителство и да съкрати бюджетните разходи. Нещо, което разбуни духовете в последните дни и седмици, заради обявените намерения за масови съкращения на федерални служители.
Тръмп похвали отдела на Мъск, заявявайки че до този момент той е спестил милиарди долари на данъкоплатците. Може да достигнем икономии дори от трилион долара, каза още американският президент.
"Хамас" и други криминални структури в Ивицата Газа отклоняват между 50% и 100% от хуманитарната помощ, според германското разузнаване. Данните бяха представени на спешна среща в канцлерството, посветена на хуманитарната криза в региона. От вчера германската армия извършва въздушни доставки на помощи над газа. Германската армия е..
Свободните места за осмокласници за четвърти етап на класиране за прием в гимназиите в област Плевен са 414. Това показва информацията на Регионалното управление на образованието (РУО) в Плевен, предаде БТА. В четвърти етап на класиране могат да участват учениците, които не са записани в нито едно училище от държавния план-прием, както и..
Потушен е нововъзникналия пожар в Трънско, каза кметът Цветислава Цветкова. Пожарникари, горски служители и доброволците, които преди това са помагали за почистването на село Рани луг, бързо са се отзовали на място и са успели да загасят пламъците. Пожар е избухнал този следобед в местността Трънски обор Горели са гора и ливада в близост..
Украинският президент Володимир Зеленски похвали работата на Националното бюро за борба с корупцията на Украйна и Специализираната прокуратура за борба с корупцията, след като агенциите представиха свой доклад, разкриващ няколко длъжностни лица, взели подкуп. "Може да има само нулева толерантност към корупцията, ясна екипна работа в..
Русия не реагира на изявлението на американския президент Доналд Тръмп, че е "наредил две ядрени подводници да бъдат позиционирани в подходящи региони" след "провокативни изявления" на заместник-председателя на руския Съвет за сигурност Дмитрий Медведев. Тръмп изпрати две ядрени подводници в "подходящите региони" след "провокации" на..
Десетки вътрешни огнища са гасили и днес в Пирин пожарникари, горски служители и доброволци. Към момента не може да се каже, че пожарът е потушен. Огнеборци и горски служители продължават да работят по периферията на пожара в Пирин На много места има тлеещи дървета и дънери, каза за БНР комисар Валентин Василев, директор на..
Белград отхвърли решението на апелативния съд на Босна и Херцеговин, с което се потвърждава присъдата за затвор за Милорад Додик, лидер на босненските сърби, съобщава Франс прес. Сръбският президент Александър Вучич заяви, че решението на съда подкопава сигурността в балканския регион. През февруари съд в босненската столица Сараево осъди..
Управлението на водите ни е наистина безобразно! Това заяви пред БНР инж. Димитър Куманов, сдружение "Балканка", съветник в парламентарната комисия по..
Увеличение на заплатите с 30% и изравняване на статута на горските служители, които работят на терен, с пожарникарите и полицаите. За това настоява..
"В тези седем дена в село Гложене, в Илинден и в София и сега, седейки си със слушалки във вашето студио си мисля - какъв ли вид слушалки трябва да си..