Лек автомобил е изгорял тази нощ в Перник. Колата е собственост на 79-годишна жена, а e управлявана от 33 годишен мъж. На още 17 произшествия са се отзовали пожарникарите в региона.
Сигналът е подаден около 03:00 часа. Колата е била паркирана на ул. "Ю. Гагарин", пред жилищен блок. Служители на полицията и пожарната реагирали незабавно, но автомобилът е изгорял напълно. Частично засегнат е и паркиран в близост до него друг автомобил. Причините за пожара са в процес на установяване. Извършен е оглед на местопроизшествието и е образувано досъдебно производство.
На още 17 произшествия са реагирали пожарникарите в региона. Основно са горели сухи треви и храсти. Не е допуснато пламъците да засегнат горски и полски масиви и жилищни сгради.
Такава опасност е имало в ковачевското село Светля, където огънят е навлязъл в горски масив, но е овладян много бързо. От пожарната отново призовават гражданите да не палят сухи треви и храсти. През следващите няколко дни прогнозите са за силни ветрове, което допълнително би усложнило противопожарната обстановка.
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп сподели в петък в своята социална медийна платформа Truth Social мнението си за "ненужната" смърт във войната в Украйна и да подчертае опита си да я прекрати. "Това е война, която никога не е трябвало да се случва – това е войната на Байдън, а не на Тръмп. Тук съм, само за да видя дали мога да я..
Ситуацията със синия език в кюстендилското Ново село, където със заболяването бяха установени две овце в стадото от 25 животни на 85-годишния стопанин, е под пълен контрол. Това казаха за БНР от Агенцията по контрол на храните в Кюстендил. Други случаи в региона с това заболяване няма сигнализирани или установени. Няма и случаи на шарка по..
ТИР се запали в късния следобед на пътя Кюстендил-Дупница, съобщиха от полицията. Сигналът бе подаден на тел. 112 в 17 ч. и 15 мин. Заради натоварения час в направлението към Кюстендил се образува голяма колона от автомобили. Малко след 18 ч. огнеборците справиха с пожара като не допуснаха преминаването му в близката гора в местността Черна нива...
Бившият подуправител на БНБ Калин Христов става част от екипа на една от най-големите банки у нас, става ясно от регистъра на БНБ. Вписването му е от 30 юли. Христов отговаряше за управление "Емисионно" в Централната банка и има опит като служебен министър на финансите в кабинета на Марин Райков. Известен е с позицията си против приемането на..
Четири опита за нов вид телефонна измама са предотвратени в рамките на днешния ден в Смолянска област, те са били по изключително убедителен сценарий. Благодарение на бдителността на гражданите, нито един от четирите случая днес не е довел до реална финансова щета, но измамите продължават. Новата схема е следната: Получавате обаждане на..
Голямо количество психотропни медикаменти са задържани по време на извънредна проверка в затвора в Пловдив, разпоредена от министъра на правосъдието Георги Георгиев. Открити са общо над 150 таблетки Ривотрил и ,"Ксанакс" без необходимата документация. Медикаментите попадат в списъка на наркотичните вещества. По случая е образувано бързо..
Едни от най-големите села в Дупнишко - Джерман и Самораново, както и отдалеченото Тополница, са на воден режим заради спадащия дебит на водоизточниците. В Самораново отново готвят протести - заради ежедневни аварии там и намалял дебит от водохващането водата се спира от 22 ч. вечер до 6 ч. сутрин От Самораново, за където има одобрен проект за..
Дългото стоене пред екрани на различни устройства причинава сериозни проблеми с очите и виртуален аутизъм при децата. Това обясни пред БНР д оц...
" Частична справедливост , макар че е само за 10 месеца. За реабилитиране ще работя отсега нататък – да си върна позициите като гражданин, който не..
"Очаквам да чуя срокове за закупуването на летателна техника за гасене на пожари, защото това, което Желязков каза, не е точно така". Това каза пред..