В Джеда се провеждат разговори между Украйна и Съединените щати в опит да се постигне споразумение за примирие. Първите кратки коментари на двете страни демонстрират оптимизъм за развоя на преговорите в Саудитска Арабия.
От Кремъл няма официална информация за никакви отстъпки. От там заявиха, че Русия е готова да прекрати военните действия при условие, че Украйна се откаже от кандидатурата си за членство в НАТО и признае окупираните украински територии за руски.
Президентът Зеленски не трябва да се съгласява на сделка, която би довела до постоянно надвиснала заплаха от подновяване на войната , заяви министърът на отбраната на Нидерландия Рубен Брекелманс в Париж, където се провежда форум за отбрана и стратегия по инициатива на френския президент Еманюел Макрон.
През изминалата нощ Украйна предприе най-голямата си атака с дронове срещу Москва. Трима души са загинали, 18 бяха ранени, летищата в руската столица за кратко спряха работа. Руското министерство на отбраната съобщи, че противовъздушната отбрана е унищожила рекордните 343 украински дрона над 10 руски региона. Генералният щаб на Украйна съобщи за нанесени удари по петролна рафинерия близо до Москва и по съоръжение в Орловска област, което е част от тръбопровода "Дружба", по който се изнася петрол за Европа.
Според различни източници в покрайнините на град Суджа в руската Курска област се водят тежки боеве. Руски военни канали признават, че руските сили все още не са влезли в града, но някои украински части се прегрупират и напускат.
Експлозии бяха чути в град Шринагар, столица на контролираната от Индия част на Кашмир, часове след като Делхи и Исламабад се договориха за прекратяване на огъня. Източник от индийското правителство заяви, че Пакистан е нарушил прекратяването на огъня, договорено само часове по-рано. Франс прес съобщава за силни взривове в Сринагар в..
Патриарх Даниил присъства молитвено на вечерното богослужение в катедралата "Св. св. Кирил и Методий“ в Ловеч и благослови жителите на града по повод утрешния празник на Ловеч - ден, в който Православната църква почита паметта на солунските равноапостоли и храмов празник на катедралата, която носи имената на светите братя. Негово светейшество за..
Гроздан Караджов и Абдулкадир Уралоглу обсъдиха транспортното сътрудничество между България и Турция Заместник министър-председателят и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов проведе телефонен разговор с турския си колега Абдулкадир Уралоглу. По време на разговора турският министър на транспорта и инфраструктурата покани Гроздан..
Първият приют за бездомни във Великотърновска област спира да работи. Центърът за временно настаняване към евангелската църква в Горна Оряховица затваря, защото не може да се издържа. Още информация от кореспондента ни Здравка Маслянкова. Центърът за временно настаняване на хора без дом или в затруднено положение "Промяна" затваря на 31 юли...
Въоръженото крило на палестинското ислямистко движение "Хамас" днес разпространи видеоклип с двама живи израелски заложници в Газа, единият от които призовава за прекратяване на войната в палестинската територия, предаде БТА. Израелските медии идентифицираха двамата мъже в продължаващото малко над 3 минути видео като Елкана Бохбот и Йосеф-Хаим..
С публикация в социалната мрежа Х, премиерът съобщава за участието си във виртуална среща за Украйна Росен Желязков написа, че България непрекъснато подкрепя Украйна от началото на войната. "Всички трябва да поставим Украйна в най-силна позиция за постигане на справедлив и траен мир. Заявих това по време на срещата на държавните и правителствените..
Националната агенция по приходите във Велико Търново обяви търгове за продажбата на 19 автомобила. Те са отнети чрез районните съдилища в региона. Повечето от превозните средства са стари модели, произведени между 1994 и 2005 г. Най-евтиният автомобил е с начална тръжна цена 600 лв. При най-скъпия наддаването започва от 10 320 лв. Повечето..
Опасявам се, че МОН ще съсипе предмета и ще го изкриви до неузнаваемост. Това мнение изказа пред БНР отец Никанор от Гигинския манастир във..
Министерството на образованието ще предложи за обсъждане промяна в образователната структура, която предвижда връщането на 8 клас към основното..
"Управлението на страната е резултат от гадни олигархични договаряния ." Това заяви пред БНР адвокат Емил Георгиев от инициативата "Правосъдие за..