Полицията в Радомир, съвместно с Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, организират превантивни беседи срещу употребата на наркотични вещества, вейп и райски газ сред учениците.
Гост-лектор ще бъде Петьо Петков, дългогодишен служител в СДВР.
Беседите ще бъдат проведени на 18 и 19 март в Младежкия културно-информационен център "Европа" с ученици от 8-те, 9-те и 10-те класове.
Предвидени са и разговори с родители, учители, служители от РУ – Радомир, от дирекция "Социално подпомагане" и други институции, работещи с деца.
Полицейските служители ще продължат да работят по темата до края на учебната година, като беседи ще бъдат проведени и с учениците от общините Земен и Ковачевци.
"Не на кибернасилието срещу деца" е другата превантивна инициатива, стартирала в Радомир през настоящата учебна година. На 24 март в салона на местното читалище "Напредък – 1895" за учениците от 5-и, 6-и и 7-и класове ще бъде прожектиран филмът "Киберпрестъпност".
На прожекцията ще присъстват режисьорът на филма и актьори, участващи в него. Те ще вземат участие и в беседите, които ще проведат с учениците.
Във връзка с нови изисквания от страна на администрацията на САЩ ще има значително забавяне в доставката на пратки за Америка, съобщават от "Български пощи". Възможно е връщане на пратки и необходимост от повторното им изпращане. Завишени са и изискванията към предварителните електронни данни за митническа декларация, изпращани към..
На места към охраната на пощенските клонове, които ще обменят левове в евро, ще се присъединят и полицаи, каза Димитър Недялков, заместник-министър на транспорта. Във врачанското село Бели извор той участва в първата среща от съвместната информационна кампания на "Български пощи" и местните власти за въвеждането на новата валута...
Прокуратурата ще иска постоянен арест за пияния шофьор, който тази нощ – след гонка с полицията, катастрофира на детска площадка в столичния кв. "Христо Смирненски". Освен с обвинение за шофиране след употреба на алкохол, той има и обвинение за закана за убийство към жена, която води скитнически начин на живот. Именно заради заплахите към..
До две седмици ще бъде създаден Национален борд по водите, който ще координира действията на институциите за преодоляване на водната криза. Това е една от спешните мерки, които народните представители от Парламентарната комисия по околната среда и водите, прие на днешното си извънредно заседание. С 12 гласа "за", един "против" и трима въздържали..
Израелското военно командване обяви, че е започнала втората фаза на операция "Колесниците на Гидеон", целяща унищожаване на терористичната групировка "Хамас" в ивицата Газа. Призивите на местното палестинско население, на роднините на все още неосвободените заложници и на международните организации Израел да се откаже да превзема град Газа..
В Ямбол до края на август продължава кампанията за безплатно изследване за СПИН и вирусните хепатити B и C. До момента са взети проби от над 220 лица на различна възраст. За да бъдат обхванати по- широк кръг от хора, служителите на Регионалната здравна инспекция изпращат мобилни екипи във фирми, институции и търговски обекти, както и в..
Докато Украйна и нейните западни съюзници обсъждат гаранциите за сигурност след края на войната Русия нанася масирани ракетни удари и атаки с дронове по цялата територия на Украйна. Според украинския президент Володимир Зеленски това показва, че Москва не се стреми към край на войната. През нощта Русия е изстреляла 574 дрона, включително..
Българската политическа позиция и на дипломацията ни няма да се промени и ще остане подкрепата за Украйна. Като се дискутира изпращането на войски и..
" Не съм чул някъде да се коментира официално предложението на бившия министър на екологията за язовира от Горни Дъбник, което може да се окаже по-бързо..
" Трайното покачване на потребителските цени не е само български проблем. Това е един международен, глобален феномен , който се очаква да продължи в..