Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

До края на юни възстановяват движението по пътя Ботевград-Мездра в една лента в двете посоки

Снимка: Ива Антонова

До края на юни движението по пътя Ботевград - Мездра ще бъде възстановено в една лента в двете посоки, като същевременно се ускорява и строителството на трасето. Това стана ясно днес, след като регионалният министър Иван Иванов провери на място напредъка по изграждането на четирилентовата отсечка от международния път Е79.

Строителството на 33-километровата отсечка между Ботевград и Мездра започна преди седем години с обещанието да бъде завършена за три години. При изпълнение на дейностите се наложи пътят да бъде затворен, което създаде редица неудобства.

Днес, при инспекцията на регионалния министър Иван Иванов по трасето стана ясно, че е създадена организация трафикът да бъде възстановен поне в една от лентите в двете посоки.  Срокът до края на юни е съгласуван с общините Враца и Мездра, превозвачи и пътностроителните фирми. Регионалният министър каза:

"Час по-скоро трябва да се осигури проходимостта и да се ускори строителството на този участък от пътя между Ботевград и Видин. Забавянето, което е причинено през последните години, трябва да бъде наваксано по някакъв начин, като основното ни очакване е другата седмица да бъде приет държавния бюджет, за да може да се изпълнят и плащанията по вече депозирани фактури, защото това също затруднява работата".

При строителството възникнаха седем свлачища, което забавя допълнително изграждането. Подготвят се проектни решения за укрепването им, увери регионалният министър.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Доналд Тръмп

Тръмп: Може би Путин ме разиграва и към него трябва да се подходи по различен начин

Руският президент Владимир Путин не трябва да бомбардира цивилни райони в Украйна, заяви американският държавен глава Доналд Тръмп, като добави, че в противен случай може да наложи допълнителни санкции срещу Москва, предаде БТА. "През последните няколко дни няма причина, поради която Путин да изстрелва ракети по цивилни райони, градове и..

публикувано на 26.04.25 в 18:27
Разрушената сграда на баптистката болница Ал Ахли след израелски въздушен удар в град Газа, 13 април 2025 г.

10 загинали след израелски удар по жилищна сграда в град Газа

Радикалната палестинска групировка "Хамас" е готова да освободи всички израелски заложници, останали в плен в ивицата Газа, но не и да сложи оръжие. Ислямистите предлагат петгодишно примирие с Израел в рамките на решение, което да се вземе след края на преговорите, водени в Кайро чрез посредници между двете страни.  "Хамас" има готовност за размяна..

публикувано на 26.04.25 в 18:13
Хората придружиха ковчега на папа Франциск от базиликата

Близо 400 000 хиляди души са казали последно "сбогом" на папа Франциск

В Рим, в папската базилика „Санта Мария Маджоре“ бе погребан папа Франциск, по негово желание. Преди това, на площад "Свети Петър", бе отслужена заупокойна литургия от кардинал Джовани Батиста Ре в присъствието на делегации от над 160 страни, на други официални лица и граждани.   Делегацията на България беше водена от премиера Росен Желязков. По..

публикувано на 26.04.25 в 17:47
Росен Желязков

Росен Желязков: В сърцата и в умовете на хората папа Франциск ще остане с благия си нрав и с делото си

В сърцата и в умовете на хората папа Франциск ще остане с благия си нрав и с делото си, заяви премиерът Росен Желязков след края на траурната церемония по погребението на папа Франциск във Ватикана. Желязков отбеляза, че папа Франциск е проповядвал мир, справедливост, равенство и братство между хората. Застъпваше се за "онеправданите, за бедните,..

публикувано на 26.04.25 в 17:46
Стив Уиткоф и Владимир Путин в Кремъл, 25 април 2025 г.

Путин към Уиткоф: Русия е готова да проведе мирни преговори с Украйна "без предварителни условия"

Русия е готова да проведе мирни преговори с Украйна "без предварителни условия", е заявил руският президент Владимир Путин пред американския пратеник Стив Уиткоф по време на срещата им вчера. Това обяви днес говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, като добави, че Путин е повтарял това няколко пъти в миналото.  В Кремъл започна срещата Уиткоф - Путин..

публикувано на 26.04.25 в 17:24

Русия съобщи, че изцяло си е възвърнала контрола над Курска област

Началникът на генералния щаб на руската армия - генерал Валерий Герасимов, е докладвал на президента Владимир Путин, че руските сили са си възвърнали изцяло контрола над руската Курска област, предадоха световните агенции, като се позоваха на изявление на говорителя на Кремъл Дмитрий Песков. През август миналата година украински войски..

публикувано на 26.04.25 в 16:55
Горица Радева

Горица Радева: Няма български граждани в корпуса "Азов"

Няма в момента български граждани в корпуса "Азов" в Украйна - това каза пред БНР Горица Радева, която от три години е доброволец в страната и военен кореспондент от фронта в Донбас. Тя бе в Брюксел по покана на "Да, България".  Радева е от Велико Търново с баща афганистанец и майка българка. Казва, че макар постъпването в "Азов" да е..

публикувано на 26.04.25 в 16:46