Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЦСКА и Черно море не се победиха

ЦСКА завърши 1:1 с Черно море
Снимка: БТА

Отборът на ЦСКА завърши 1:1 пред собствена публика срещу Черно море в един от най-интересните мачове от 25-ия кръг в Първа лига.

В 26-ата минута Уеслен направи пробив през центъра и след това шутира от около 20 метра, но топката премина над вратата.

Три минути след това варненци достигнаха до първия сериозен шанс в мача. Николай Златев получи в наказателното поле и нанесе удар, топката рикошира в крака на Адриан Лапеня и затрудни Иван Дюлгеров, който изби с последни сили. 

В 33-ата минута "червените" за първи път опитаха да застрашат вратата на гостите. Джонатан Линдсет получи топката и нанесе удар, но топката премина покрай вратата, пазена от Пламен Илиев.

В 39-ата минута Черно море излезе напред в резултата. "Червените" сгрешиха при изнасянето на кълбото, а Уеслен подаде за Асен Дончев и бившият играч на ЦСКА отблизо се разписа в долния десен ъгъл.

Две минути преди края на първата част Джеймс Ето'о изведе по въздух Марселино Кареасо, който остана очи в очи с Пламен Илиев и го преодоля, но след разглеждане с ВАР попадението не беше признато заради засада.

Пет минути след началото на второто полувреме Йоанис Питас получи в наказателното поле, финтира защитата на гостите, но шутът му не намери целта.

В 69-ата минута ЦСКА достигна до изравняване. Илиан Илиев центрира от ъглов удар, където Лиъм Купър беше оставен непокрит и изравни резултата.

Съвсем малко след това Илиан Илиев напредна по десния фланг и стреля, но вратарят Пламен Илиев се справи с положението.

В 79-ата минута ЦСКА отново се размина с гола. Станислав Шопов центрира от аутлинията към наказателното поле, където Йоанис Питас успя да засече с глава, изстрелът му беше слаб, но срещна левия страничен стълб на вратата на "зелените".

След това равенство Черно море е на трето място в класирането, докато ЦСКА се изкачи на шестата позиция в Първа лига.

Мач от 25-ия кръг в Първа лига:

ЦСКА - Черно море    1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Асен Дончев 39, 1:1 Лиъм Купър 69
жълти картони: Илиан Илиев, Адриан Лапеня, Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет, Йоанис Питас, Мика Пинто (ЦСКА), Виктор Попов, Дани Мартин, Пламен Илиев (Черно море)
главен съдия: Васил Минев
Национален стадион "Васил Левски"
състави
ЦСКА: Иван Дюлгеров, Иван Турицов, Адриан Лапеня, Лиъм Купър, Мика Пинто (90-Сейни Санянг), Джеймс Ето'о (62-Станислав Шопов), Марселино Кареасо (80-Аарън Исека), Илиан Илиев, Джонатан Линдсет, Улаус Скаршем (62-Иван Тасев), Йоанис Питас
Черно море: Пламен Илиев, Виктор Попов, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Дани Мартин, Васил Панайотов (90+4 Росен Стефанов), Берк Бейхан, Асен Дончев, Димитър Тонев (80-Дерик Осей), Николай Златев, Уеслен (46-Даниел Димов)


По публикацията работи: Антони Йорданов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Левски победи Берое в последната си контрола

Левски направи обрат и спечели срещу Берое

Отборът на Левски победи с 3:2 Берое в последната си проверка преди началото на футболното ни първенство. На полувремето играчите на Хулио Веласкес губеха с 0:2, но след това направиха обрат и спечелиха.- Карлос Алгара откри резултата в 24-ата минута, а Хуан Пабло Саломони удвои малко преди почивката. През втората част обаче Левски..

публикувано на 03.07.25 в 21:00
Рами Киуан

Ясен Радев и Рами Киуан си осигуриха медали от Астана

Националите на България по бокс Ясен Радев и Рами Киуан се пребориха за медалите на Световната купа по бокс в Астана. Те спечелиха убедително своите четвъртфинални мачове. Ясен Радев надигра бразилеца Дъглас да Силва и спечели с единодушно съдийско решение (5:0) в 1/4-финален сблъсък на категория до 55 килограма. В следващия кръг..

публикувано на 03.07.25 в 20:21

Представиха България като домакин на световните игри за спортисти със Синдром на Даун

По време на европейското първенство по лека атлетика и тенис за спортисти със Синдром на Даун в Прага, екипът на Федерацията по адаптирана физическа активност официално представи България като домакин на световните игри през 2026 година. На официалната презентация бяха разкрити подробности за мащабния форум, който ще се проведе от 13 до 19 юни догодина..

публикувано на 03.07.25 в 15:25
Карлос Алкарас

Алкарас продължава защитата на титлата си на Уимбълдън

Карлос Алкарас продължава защитата на титлите си от Уимбълдън пред 2023 и 2024, след като победи англичанина Оливър Тарвет с 6:1, 6:4, 6:4. На световния номер 2 му трябваха малко повече от 2 часа и 15 минути, за да надиграе съперника си. Испанецът направи два пробива в първия сет. Във втория изоставаше с 0:2, след като загуби подаването си, но бързо..

публикувано на 03.07.25 в 07:31
Иван Иванов

Иванов, Василев, Денчева и Янева са на полуфинал на турнира по тенис в Роухемптън

Иван Иванов и Александър Василев при юношите и Росица Денчева и Елизара Янева при девойките се класираха за полуфиналите в игрите по единчино на тенис турнира  на трева от категория J300 на ITF в Роухемптън (Великобритания).  Поставеният под номер 4 Иван Иванов победи на четвъртфиналите Ноа Джонстън (САЩ) с 6:3, 6:2. Това е четвърта поредна победа за..

публикувано на 03.07.25 в 06:52
Ема Ръдукану

Радукану и Осака продължават участието си на Уимбълдън

Любимката на английската публика Ема Рядукану си осигури участие в третия кръг на Уимбълдън, като надигра бившата шампионка в Лондон през 2023 Маркета Воундрошова от Чехия с 6:3, 6:3. В следващия кръг в петък ще има страхотен сблъсък на централния корт между Ръдукану и световната номер 1 Арина Сабаленка. "Мисля, че играх доста добре. Имаше някои точки,..

публикувано на 03.07.25 в 06:46
Викторио Илиев

Викторио Илиев приключи участието си на СК по бокс в Казахстан

Викторио Илиев загуби във втория кръг на световната купа по бокс за мъже и жени в Астана (Казахстан). В равностойна битка от осминафиналите в категория 65 килограма европейският шампион при младежите отстъпи с 1:4 съдийски гласа пред французина Юго Гро. В нито един от трите рунда петимата съдии край ринга не бяха единодушни в оценката си, но и в трите..

публикувано на 03.07.25 в 06:37