В разследването за пожара вече са задържани 28 души, включително двама бивши кметове на Кочани. Преди дни беше арестуван и настоящият градоначалник, който си подаде оставката, както и бившият министър на икономиката.
Вчера, жертвите на пожара бяха погребани. Броя на ранените надхвърля 150.
Пострадалите са настанени за лечение в болници както в страната, така и в България, Сърбия, Турция, Гърция, Хърватия, Черна гора и Словения. Днес седем ранени бяха транспортирани до Испания.
Очаква се до края на деня десет от пациентите лекувани в Северна Македония да бъдат изписани за домашно лечение. Сред тях е и проявилият особена смелост 19-годишен Йован от Виница. Младежът е успял да спаси живота на 20 души. По време на пожара той намокрил тениската си наметнал я на главата си и се върнал в дискотеката, за да помогне с евакуацията на хората.
В медиите и социалните мрежи в Северна Македония се появиха призиви за неговото бързо възстановяване, като го нарекоха герой и "символ на безкористна жертвоготовност".
Трима от пострадалите бяха изписани вчера. По думите на здравния министър освен един пациент, който се лекува в Турция, останалите са в тежко, но стабилно състояние.
Лидерът на българската шпионска мрежа във Великобритания Орлин Русев е помогнал на Ян Марсалек да организира въздушен транспорт на 200 служители от Кабул за ЦРУ по време на военното изтегляне от Афганистан през 2021 година, научи Централният наказателен съд ("Олд Бейли") в Лондон през втория ден от заседанието за присъдите на обвинените в шпионаж в..
На столичния булевард "Сливница", където в катастрофа преди две години загинаха двама младежи - Ани и Явор, се проведе протест, който почете паметта им и отправи послание. Към родителите на Ани Явор, техни близки и приятели се присъединиха и роднини на други младежи, загинали на пътя, и съпричастни с трагедията на семействата. "Две..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп приветства избора на новия папа Лъв XIV, първият понтиф от Съединените щати, като голяма чест за страната. "Поздравления на кардинал Робърт Франсис Превост, който току-що беше избран за папа. Това е голяма чест да осъзнаем, че той е първият американски папа. Какво вълнение и каква голяма чест за нашата страна...
Новоизбраният предстоятел на излезе на балкона на базиликата "Свети Петър" и произнесе първото си обръщение "Към града и към света" (Urbi et Orbi) тази вечер. Робърт Франсис Превост от САЩ става папа - Лъв ХIV Името му бе обявено от протодякона на конклава - френският кардинал Доминик Мамберти. Той излезе на балкона на базиликата "Свети..
Робърт Франсис Превост от САЩ става папа. Той е приел името Лъв ХIV, стана ясно от живото предаване на официалния новинарски портал "Ватикан Нюз". Бял дим във Ватикана, избраха нов папа Робърт Франсис Превост, почетен архиепископ на Чиклайо, е първият американски папа в историята на католическата църква. Името му бе обявено от..
Протест срещу задължително изучаване на предмет "Добродетели и религия" в училищата и с искане за оставка на министъра на образованието Красимир Вълчев се проведа пред сградата на просветното ведомство. Протестът бе организиран в социалните мрежи, а инициаторът е студентът по химия Христо Георгиев. Пред БНР той заяви: "Проявата е срещу въвеждането..
Оповестени са първите данни от разследването на кражбата на медни кабели, която предизвика транспортен хаос в Испания. Предварителен доклад на Гражданската гвардия изключва версията за саботаж. Испания е в транспортен хаос заради кражби на кабели от важно жп трасе Основната хипотеза на разследващите е обикновена кражба. Докладът е предаден на..
Две момичета на 14 години са пострадали леко при инцидент с електрическа тротинетка в София. Произшествието е станало снощи около 19 часа...
Търся мнозинства на базата на добре обмислени идеи. Това обясни пред БНР Васил Терзиев, кмет на София. Той коментира тази за създаване на..
Фермери от Банско алармираха миналата седмица в ефира на "Хоризонт" за масово нарушаване на забраната за придвижване и изискванията за паша на..