В Канада ще има предсрочни парламентарни избори. Те ще се проведат на 28 април, обяви снощи премиерът Марк Карни.
Бившият управител на канадската, а след това и на британската централна банка се надява да изведе своята Либерална партия до поредна победа. Либералите управляват вече десетилетие и до януари тази година изоставаха с 20 процентни пункта от консерваторите.
Но заплахите на Доналд Тръмп след завръщането му в Белия дом с налагане на тежки мита и с анексиране на Канада от Съединените щати промениха напълно приоритетите на канадците. Вотът през април ще е за това кой може да се противопостави на Тръмп.
При обявяването на изборите Карни отбеляза, че канадците са изправени пред най-тежката криза след Втората световна война и поиска силен мандат от избирателите:
"Президентът Тръмп твърди, че Канада не е истинска страна. Той иска да ни пречупи, така че Америка да може да ни притежава. Ние няма да допуснем това да се случи".
В Гренландия, която Тръмп също многократно демонстрира публично намерение да анексира, правителството реагира гневно на планирано за тази седмица посещение на високопоставена делегация от Съединените щати на острова.
Делегацията, в която са включени съпругата на вицепрезидента Ванс, съветникът на Тръмп по националната сигурност Майк Уолц и министърът на енергетиката Крис Райт, ще посети американската военна база в Гренландия и ще наблюдава състезание на впрягове с шейни.
Това става, докато се водят преговори за коалиционно правителство на Гренландия. Участниците в тях нарекоха визитата провокация и заявиха, че няма да се срещат с американците.
Потушен е пожарът, който горя снощи в местността "Боаза" край тетевенското село Български извор. Огънят е унищожил необитаема постройка, 20 кубика дървен материал, два автомобила и сухи треви и храсти. Бързата намеса на огнеборците е спасила от пожар намираща се в близост бензиностанция, 4 сгради, четири товарни автомобила и 1 000 кубика..
Съд в Белград остави в ареста двама бивши министри и още 11 души, заподозрени в корупционни престъпления, довели до ощетяване на бюджета на Сърбия с над 115 милиона долара. Бившите министри - на търговията и на транспорта, подадоха оставки след срутването през ноември миналата година на бетонна козирка на жп гарата в Нови Сад. Инцидентът отне..
Военен съд в Русия ще гледа делото срещу задържаните за атентата в концертната зала "Крокус сити хол" в предградие на Москва. През март миналата година при нападението със стрелба по хората и последвалия пожар по време на концерт на популярна група, загинаха близо 150 души, а още стотици бяха ранени. Отговорност за атаката пое "Ислямска..
Жители на Кюстендил протестираха тази сутрин пред сградата на водоснабдителното дружество в града срещу продължаващо, по думите им, месеци наред безводие. Според недоволните в някои от селата чешмите са сухи от края на миналата година. Кюстендилец, купил къща и заживял в с. Четирци, община Невестино, се оплака от постоянно безводие. Той..
В Плевен и Долни Дъбник ще продължи кампанията за популяризиране на мобилното приложение еЗдраве. Утре здравните експерти ще бъдат от 10 до 13 ч. в сградата на Областната дирекция по безопасност на храните в Плевен. На 7 август по същото време ще са в сградата на общинската управа в Долни Дъбник. Инициативата е част от лятна..
Плевен се присъединява към глобалната инициатива за защита, подкрепа и насърчаване на кърменето. Мотото на световната кампания през 2025 г. е "Инвестирайте в кърменето, инвестирайте в бъдещето". От 9 часа в Градската градина, акушерки с дългогодишен опит от Клиниката по акушерство и гинекология на УМБАЛ "Д-р Г. Странски", със съвети ще помагат на..
В Гърция има много красиви, но и опасни места за посещение. Властите съветват туристите да са изключително предпазливи, за да не пострадат. Не всичко,което изглежда красиво на снимка може да се посещава от туристите, съобщават специалисти от министерството на културата. Посочват места, които са много опасни. Често опитите да се посетят, водят до..
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред..
На 30 юли се навършиха 157 години от гибелта на Стефан Караджа. Паметта му бе почетена в Русе, където умира от раните си, а денят е повод да разкажем и..
Преди ден стартира новият археологически сезон в района на селищната могила Юнаците край Пазарджик. Проучванията продължават вече няколко десетилетия,..