Първият отбор на България поведе във временното класиране за отборната надпревара при девойките на международния турнир по художествена гимнастика "Купа София", който се провежда в зала "София". За състава играят Магдалена Вълкова (обръч и топка) и Антоанета Цанкова (бухалки и лента).
След изпълненията на първите два уреда тимът е начело в класирането със сбор от 51.950 точки. Вълкова стартира с неточности на топка и след одобрена контестация оценката ѝ беше повишена с 1.00 точка на 24.950. Възпитаничката на Виолета Господарска представи отлично своята композиция с обръч и с резултат от 27.000 (трудност 11.000; артистичност 8.000; изпълнение 8.000) и първи по сила резултат ѝ гарантира финал на този уред в неделя.
На второ място засега е отборът на Узбекистан-1 с 48.000 точки, а на трето Израел-1 с 47.400.
България участва с общо пет отбора в състезанието при девойките, а по регламент в класирането влиза по един от държава, а на финалите по една гимнастичка от нация. България 3 в състав Деа Емилова и Алекса Рашева натрупа 51.150 след първите два уреда. Грацията, водена от Силвия Стойнева Емилова, се представи успешно с обръч, за което беше оценена с 26.050 точки (10.200; 8.050; 7800) – това е втори по сила резултат. Красива и отлично изиграна топка на Алекса Рашева ѝ осигуриха финал с най-висока оценка от 25.150 точки (9.300; 7.900; 7.900).
България 2 в състав Анастасия Калева и Сияна Алекова, е с общ резултат от 49.400 в края на първия състезателен ден. Калева стартира много силно с композиция с обръч и има 25.450 точки (10.000; 7.500; 7.950). На топка допусна неточности и получи 23.950 (8.600; 7.550; 7.800).
Добро представяне и за другите два отбора. България 4 Виктория Лилкина и Ида Стефанова натрупа актив от 47.850 точки, а България 5 Виктория Джелебова, Зорница Бахнева и Кристина Долапчиева събра 44.850.
Утре предстоят съчетанията с бухалки и с лента, след което ще станат ясни призьорките в отборната надпревара и финалистките на отделните уреди.
Турнирът официално беше открит с парад на нациите, а на церемонията присъстваха Мило Борисов - краен собственик на фирмата спонсор, Илиана Раева – президент на БФХГ, Росина Атанасова – генерален секретар на БФХГ и главен съдия на турнира и Невяна Владинова –вицепрезидент на БФХГ.
Демонстративно изпълнение направи ансамбълът ни при жени в състав Даная Атанасова, Виктория Георгиева, София Иванова, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан и Рейчъл Стоянов, който се готви за участие в Световната купа следващата седмица в София.
Турнирът продължава днес с изпълненията на обръч и на топка при жените с участието на Стилияна Николова, Ева Брезалиева, Дара Малинова, Олександра Шалуева, Яница Динева, Никол Тодорова, Дара Стоянова, Деница Минкова и Ивайла Горанова.
Селекционерът на българския национален отбор по футбол Александър Димитров демонстрира завидна увереност преди четвъртия мач в група Е на Световните квалификации. Утре от 21.45 часа българите гостуват на европейския шампион Испания в може би най-трудния си мач от доста години насам. Ситуацията в българския лагер е доста сложна, тъй като все още няма..
Женският тим на България записа победа, а мъжкият допусна загуба в предпоследния осми кръг на европейското отборно първенство по шахмат в Батуми, Грузия. Дамският квартет, който е шампион за 2023 година от шампионата в Будва, спечели с 3:1 точки срещу състава на Унгария, с което запази шансовете си за атака на място в топ 5. На първа дъска Антоанета..
БФС прие предложената програма за Първи кръг 1/16 финал на /SESAME/ Купа България, както следва: Купа България 1/16 финал 28.10/вторник/ Спартак Пл - Ботев Пд 12.45 Бдин Вд - Добруджа 13.30 Рилски спортист - Локомотив Сф 13.30 Ямбол 1915 - Спартак Вн 13.30 Фратрия - Арда..
Българският национален отбор по спортна гимнастика замина днес за световното първенство, което ще се проведе от 19 до 25 октомври в Джакарта, Индонезия. При жените водещото име в тима е Валентина Георгиева — двукратна вицешампионка на прескок и пета от олимпийските игри в Париж. До нея ще застанат Никол Стоименова, бронзова медалистка на греда от..
Отборът на Олимпиакос победи с 90:86 точки Панатинайкос в голямото дерби на гръцкото баскетболно първенство, а с най-голям принос за успеха на "червено-белите" бе Александър Везенков. Везенков реализира 22 точки, овладя шест борби и направи две асистенции, а Олимпиакос вече има две победи след два изиграни кръга. Двубоят в Двореца на мира и..
Съставът на Фарьорските острови поднесе изненадата в 12-та група на световните футболни квалификации, надделявайки над силния тим на Чехия с 2:1. Ханус Сьоренсен даде преднина на Фарьорите в 67-ата минута, а Адам Карабец изравни за чехите в 78-а минута. Мартин Агнарсон отбеляза победния гол за домакините в 81-ата минута. Чехия остава на..
Женският тим на България се завърна към победите в седмия кръг на европейското отборно първенство по шахмат в Батуми, а мъжкият направи равенство. Българките, които са европейски шампионки за 2023 година, спечелиха с 2,5:1,5 точки срещу втория отбор на домакините от Грузия и прекъснаха серията си от три последователни поражения. Решителната победа..
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв..
Има притеснение не само сред българските земеделци, но и сред европейските във връзка с общата селскостопанска политика. Това заяви пред БНР..