Над 2 милиона души, по данни на организаторите са участвали в митинг в Истанбул в подкрепа на арестувания на 19 март и обвинен в корупция кмет на мегаполиса Екрем Имамоглу.
Задържането на основния политически опонент на президента Реджеп Ердоган стана повод за най-масовите протести в Турция от десетилетие насам.
Ефективна борба с корупцията, справедливи наказания за виновните и реформи, поискаха участниците в продължаващите протести в Белград, започнали след срутването на бетонна козирка на жп гарата в Нови сад, при което загинаха 16 души.
Такива искания отправиха и протестиращи в Скопие след пожара, отнел живота на 59 души в дискотека в град Кочани на 16 март.
Протест организираха и учителите в Гърция, които настояха за по-високи заплати и по-добро финансиране на сектора на образованието.
Системата за предупреждение при бедствия и аварии " BG ALERT" ще бъде изпробвана на мобилните телефони в цялата страна след 11ч днес. Тестовото съобщение на български и английски трябва да бъде придружено от специфичен звуков сигнал. От 11 до 11:30-сет часа в повечето от големите областни градове, в отделни общини в страната, както и в..
Билетите за любителски риболов у нас поскъпват двойно - това предвиждат промени в Тарифата за таксите по Закона за рибарството и аквакултурите, публикувани за обществено обсъждане на правителствения портал. Според мотивите към промените, актуализацията на цените е необходима заради инфлацията и настъпилите икономическите промени у нас...
Най-малко трима души са загинали и седем са били ранени при израелски въздушен удар в южната част на Бейрут тази нощ, съобщиха от ливанското здравно министерство. При атаката са нанесени щети на последните три етажа на сграда в предградието Дахия на ливанската столица, известно като средище на членове на "Хизбула". Стъклата на прозорците са..
Генерал-майор Николай Русев ще е първият командващ на ВВС, в момент, в който бойната ни авиация започва да усвоява новия изтребител Ф-16. От днес той заема поста. Президентът повиши в длъжност генерали от армията Вече стана ясно от отбранителния министър, че първият Ф-16 ще кацне у нас на втори април. А официалното му посрещане..
С два месеца ще се забави началото на контрола в реално време, който Здравната каса ще извършва върху издаването и изпълнението на електронни рецепти за лекарства от Позитивния списък. Вместо от днес, това ще се контролира от 1 юни, показа проверка на БНР. От Здравната каса обясняват забавянето с извършваща се адаптация на информационните..
От днес се повишават минималният и максималният осигурителни доходи. Минималната база за начисляване на социалните осигуровки вече е 1077 лева, включително за самоосигуряващите се, земеделските стопани и тютюнопроизводителите, а максималната е с ръст от 350 лева и достига 4 130. Новите параметри са част от тазгодишният бюджет на Държавното..
Формацията на Ахмед Доган ще реши дали ще излезе от управляващата коалиция. "Демокрация, права и свободи" – ДПС събира колективните органи във вторник, за да реши дали оттегля подкрепата си за кабинета. На извънреден брифинг лидерът на ДПС-ДПС Джевдет Чакъров припомни, че партията е подписала коалиционно споразумение за управление..
Как една сива сграда, в която стотици хора всеки ден търсят работа, може да стане пространство за изкуство и да вдъхне оптимизъм, знаят в русенската..
"Външната политика на българското правителство е заплаха за националната сигурност" . Това заяви пред БНР Костадин Костадинов, лидер на "Възраждане"...