Обединеното кралство няма да се поколебае да отвърне с реципрочни мерки на американските мита, ако е необходимо, според източници от Даунинг стрийт.
Британското правителството е в заключителен етап на преговори с Белия дом преди 25% данък върху вноса на автомобили и заплахи за по-широкообхватни мита върху други стоки да влязат в сила на 2 април. Правителството се опитва да убеди Вашингтон за Лондон да бъде направено изключение с аргумента, че за разлика от други страни Обединеното кралство има относително равни търговски отношения със САЩ. Премиерът Киър Стармър изтъкна, че не иска да влиза в търговска война.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп въведе поредица от мита, насочени към стоки от други страни, с аргумента, че мерките ще помогнат на американските производители и ще защитят работните места въпреки предупрежденията, че цените могат да се покачат за потребителите.
Правителствени източници са казали пред Би Би Си, че преговорите за освобождаване на Обединеното кралство от митата няма да приключат след крайния срок на Тръмп в сряда, като един от тях е посочил, че "Даунинг стрийт няма да спре да опитва".
Ако митата влязат в сила, не е ясно как може да изглежда ответният удар от Обединеното кралство. Има набор от опции от мита върху сектори, където британските продукти са особено важни за САЩ. Независимата Служба за бюджетна отговорност предупреди, че една реципрочна търговска война ще затрие милиарди от икономическия растеж и почти ще елиминира излишъка, който министърът на финасите е предвидил, за да остане в рамките на наложените от нея фискални правила.
15 месеца след смъртта на Пейо Пеев, Софийският градски съд даде ход по същество на делото за убийството му, в което подсъдими са неговата съпруга Габриела Славова и майка й - бившата дипломатка Красимира Трифонова. СГС отказа да пусне от домашния арест Габриела Славова, обвинена за убийството на съпруга си Съдия Иво Хинов даде ход по..
В Плевен е задържан за 24 часа 65-годишен шофьор, който предизвика тежка катастрофа в Плевенско. На път за болницата почина 12-годишно дете. Тежкото пътно-транспортно произшествие става на главен път в района на местността "Хумата". Незабавно към мястото са насочени екипи на полицията и пожарната. Марияна Цветкова, говорител на ОД..
Две години след случая, при който мигранти бяха открити мъртви в камион край София, прокуратурата внася в съда обвинителен акт срещу петима души. Те ще отговарят за участие в организирана престъпна група, каналджийство и убийство. През февруари 2023 г. 18 мигранти, починали от задушаване, бяха открити в изоставен камион в софийското село Локорско...
Двама души загинаха тази сутрин в Малага след експлозия в 13-етажна сграда. Към момента полицията разследва множество версии за причината за инцидента. Загиналите са мъж и жена на около 60 години. По първоначална информация двамата са паднали от 8 етаж на сградата. Сигналът за трагедията е подаден от съседи минути преди 8 часа тази сутрин...
Редица гръцки острови в Егейско море бяха засегнати силно от проливния дъжд. В последния час циклонът силно засегна остров Крит. Пътищата са наводнени, под вода са къщи и магазини. Водата отнесе много паркирани автомобили. Сили на пожарната спасиха пътници от няколко коли в град Йерапетра на остров Крит. Цели плантации с маслини са унищожени,..
Международно военновъздушно учение "Иниохос 2025-а" с участието на 11 страни започна в Гърция. Учението се провежда във военновъздушната база "Андравида" в Западна Гърция и ще продължи до 19 април. С различни видове бойни машини участват както страни от НАТО, така и приятелски на Алианса държави. Целта е да се упражни съвместно действие при..
За съжаление по отношение на спорт в свободното време и редовната физическа активност (ФА) за здраве поставям оценка 3,5 за 2024 г. Слизаме надолу вместо да се подобрява, каза Ласка Ненова, основател на сдружението "БГ бъди активен", в интервю пред БНР. Десетки независими експерти са направили анализ в няколко области и сред тях е "спорт и..
Не един, а два завода за барут са нужни на България, за да се намали рискът, сподели Емилиян Гебрев, дългогодишен производител на оръжие, в..
Няма вариант в пощите да се продава каквото и да било! Това заяви пред БНР Пламен Дончев, председател на федерация "Съобщения" към КТ "Подкрепа",..
Проруските партии се събраха, за да атакуват влизането на България в еврозоната. Това заяви пред БНР Костадин Ангелов, председател на Съвета за..