Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Голямо количество акцизни стоки без бандерол са иззети при акция в София

3
Снимка: Пресцентър МВР
Чуй новината! Чуй новината:

Служители на отдел "Икономическа полиция" и колегите им от Четвърто РУ проведоха спецоперация срещу разпространението на акцизни стоки без бандерол. 

След получена оперативна информация те извършили проверки в две жилища в столичния квартал "Стрелбище", съобщиха от МВР.

При обиска в апартамент, намиращ се над наргиле бар, са установени 22-годишна постоянно пребиваваща у нас гражданка на Молдова, 26-годишен румънец, 32-годишен българин и 26-годишен молдовец. От заключващ се тайник, специално иззидан от гипсокартон, са иззети голямо количество електронни цигари с различни разфасовки и вкусове, както и разфасовки от по 7500, 10 000 и 25 000 дръпвания. 

Намясто е пристигнала дежурна оперативна група, която е извършила оглед на местопроизшествието. Общото количество иззети електронни цигари е около 2000 броя. Иззета е също така и сумата от над 10 000 лева, скрита във фотьойл в една от спалните, фалшива банкнота с номинал от 100 лева, както и голям брой документи (трудови договори и договори за наем на автомобили от името на фирмата, стопанисваща заведението под адреса).

При извършените процесуално-следствени действия в другия апартамент, собственост на 64-годишна жена, намиращ се в близост до същото заведение, са иззети над 160 бутилки ракия, 30 кг тютюн за наргиле, поставен в буркани и кутии, 4150 лева и записващо устройство с монтирани камери за наблюдение в жилището.

Всичките петима установени на двата адреса са били задържани за срок до 24 часа, като се изяснява тяхната съпричастност към извършеното престъпление. 

По случая е образувано досъдебно производство. Материалите са докладвани на Софийска районна прокуратура.

По публикацията работи: Светлин Божков

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Предупредиха за наводнен участък на международния път Е-79

За повишено внимание по международния път Е79 на изхода на Враца, в посока Монтана, предупреди областният управител на Враца Николай Николов. При проверка на място е станало ясно, че след проливните дъждове през последните няколко дни, в района на Железния мост, има разлив от скатни води. Заради риск от аквапланинг в дясната лента..

публикувано на 02.04.25 в 16:04

Столичната община уверява, че няма опасност от епидемия

Няма опасност от епидемия в София заради отказа на Столичната община да приема отпадъци от болници в общинското предприятие за третирането им. Това обяви зам.- кметът по екология Надежда Бобчева. Причината за отказа на Общината е установено за пореден път смесване на битовия с опасния медицински отпадък. Преустановено е приемането на болничен..

публикувано на 02.04.25 в 15:54

Предлагат нова наредба за общинските жилища в София

Общинските жилища в София да се отдават на публичен търг, а наемите да са на пазарни цени- това предвижда проект на наредба за продажбата и отдаването под наем на столичните общински жилища, която ще бъде публикуване за обществено обсъждане. На по-ниски цени ще могат да се наемат общински жилища от социално слаби, хора с увреждания и самотни..

публикувано на 02.04.25 в 15:46

МС одобри проект на писмо за изграждане на щаб за специални операции

Правителството одобри проект на писмо, свързано с изграждането на щаб на регионално командване на специални операции.  България предложи да бъде домакин на многонационален морски център за осигуряване на безопасността на корабоплаването в западната част на Черно море на срещата, организирана от френския президент Макрон. България предлага да бъде..

публикувано на 02.04.25 в 15:27
Израелският министър на отбраната Израел Кац

Израелският министър на отбраната обяви, че Израел ще поеме контрола върху големи части от Газа

Израел ще постави под свой контрол големи територии в Газа, което ще изисква и евакуацията на палестинското население. Това обяви отбранителният министър Израел Кац, като целта е премахването на терористите от "Хамас" и тяхната инфраструктура. Подобни планове на Израел обаче са предизвиквали критики, че целят етническото прочистване на анклава и..

публикувано на 02.04.25 в 15:16
Кириакос Мицотакис

Мицотакис представи план за модернизация на гръцката армия на стойност 25 милиарда евро

Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис представи пред парламента в Атина амбициозен план за модернизация на армията. Гърция ще отдели 25 милиарда евро за реализирането на 12-годишна отбранителна стратегия. Основните й цели са интегриране на съвременните отбранителни технологии и участие на гръцката отбранителна индустрия във всички програми...

публикувано на 02.04.25 в 15:08
Ангел Кунчев

Доц. Ангел Кунчев за болничните отпадъци: Надявам се, че разумът ще проговори!

Очаквам да видя нещо официално - дали писмо до нас, или заповед от Столичната община за отпадъците от болниците. Интересно ми е да видя мотивировката и правното основание, защото такива не виждам . Това заяви главният държавен здравен инспектор доц. д-р Ангел Кунчев в интервю пред БНР. В предаването "12+3" той коментира неочакваното..

публикувано на 02.04.25 в 14:53