Първият вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков влиза за обсъждане в парламента.
Вотът е за провал във външната политика и е иницииран от "Възраждане" с подкрепата на още две формации - "Величие" и МЕЧ.
"Възраждане", "Величие" и МЕЧ разполагат с общо 54 гласа – достатъчни за иницииране на вот на недоверие, но не и за да мине.
Още при внасянето на подписите лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов заяви, че вотът е обречен, но те няма как да не изразят позициите си.
След като вчера решиха да останат в управлението, от ДПС-ДПС увериха, че няма да подкрепят вота.
Запазването на мнозинството прави ГЕРБ още по-уверени за провала на вота. Костадин Костадинов заяви, че мнозинството е стабилно, а вътрешният министър Даниел Митов заяви, че управляващите няма от какво да се притесняват.
От "ДПС-Ново начало" също са оптимисти за кабинета.
"България има нужда от редовно стабилно правителство", заяви Калин Стоянов.
Дебатът по вота на недоверие няма да е първа точка в дневния ред на депутатите. Според правилника всяка първа сряда от месеца първите три точки в работната програма са внесени от опозицията.
Така преди вота депутатите ще обсъдят на първо четене промени в Наказателния кодекс, внесени от МЕЧ, проекта на ПП-ДБ за задължаване на правителството да проведе информационна и разяснителна кампания за ползите от въвеждането на еврото и пак на първо четене предложените от "Възраждане" промени в Закона за прякото допитване до гражданите.
Тяло на мъртъв мъж е открито тази сутрин в близост до входа на сектор "В" на Националния стадион "Васил Левски". В момента се извършва оглед от екипи на полицията. Няма яснота за причините за смъртта. БНР научи, че мъртвият мъж е на възраст около 35 години. По случая тече разследване.
Четирите момчета от Националния отбор по биология се прибраха от Международната олимпиада по биология във Филипините с два сребърни и два бронзови медала. Определиха кои ще са участниците в Националния отбор по биология " Ние се бяхме подготвили за много по-тежко състезание ". Това заяви пред БНР проф. Албена Йорданова ,..
Хванаха 30-годишен мъж от монтанското село Дива Слатина да кара кола с близо 3 промила алкохол. Нарушителят е задържан в ареста. Случаят е от тази нощ. Полицаите спрели за проверка, малко преди полунощ лека кола, движеща се на пътя от село Говежда към село Дълги дел, община Георги Дамяново. С техническо средство те установили, че водачът, на..
Община Кюстендил налага глоба от 500 лева за поливане на селския стадион в близкото село Граница, каза за БНР кметът инж. Огнян Атанасов. Санкцията е за физическото лице, което в деня на проверката е правело поливането. Случаят е от събота, когато температурите приближаваха 40 градуса. Граница, както и съседното село Берсин, са на режим..
Три вида са помощите, на които които имат право пострадалите от пожарите у нас. Те са независими една от друга , обясни пред БНР Анелия Василева - началник на отдел "Социални и семейни помощи" към Главна дирекция "Социално подпомагане" в Агенцията за социално подпомагане. Министър Гуцанов вече оповести, че общата им сума е 7500 лева на човек...
Заплатите в държавните горски и ловни стопанства ще бъдат увеличени от 1 октомври със задна дата 1 юли, съобщиха от КНСБ. Основните заплати до 2000 лева ще се вдигнат с 20 на сто, а тези над 2000 лева - с 10 процента. Повишението е договорено в споразумение, подписано от председателя на Федерацията на синдикалните организации от горското..
Прокуратурата внася искане за постоянна мярка неотклонение "задържане под стража" за 39-годишния мъж от Тетевен, който вчера беше арестуван заради това, че е причинил смъртта на куче в тетевенския квартал "Полатен" в понеделник вечерта. Полицията в Тетевен е задържала 39-годишен мъж за причиняване на смърт на куче Това съобщи районният..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
" Има цял букет от руски имоти в страната, за които не е ясно по какъв начин са придобити и защо са собственост на руската държава . След серия наши..