Берое 2016 изравни резултата в полуфиналната серия срещу Левски София в шампионата на България по волейбол за мъже на 1-1 победи, след като надделя над „сините“ с 3:2 (26:24, 21:25, 29:27, 23:25, 18:16) като домакин в Стара Загора.
Следващият двубой от серията ще се проведе на 9 април в София. Играе се до три победи от пет възможни срещи.
Двата отбора сътвориха истински волейболен трилър за публиката, след като изиграха изключително оспорван мач, изпълнен с много обрати. Старозагорци поведоха след успешен първи гейм, завършил при 26:24, въпреки че гостите имаха аванс от 17:15. Волейболистите на Левски бяха по-убедителни във втората част и изравниха на 1-1 гейма след 25:21.
Последваха нови два драматични гейма, в които Берое 2016 отново взе преднина, след като измъкна третата част с 29:27, но „сините“ продължиха да се борят и впоследствие стигнаха до 2-2 след 25:23 в тяхна полза.
В тайбрека гостите имаха аванс от 15:14, но Берое 2016 обърна до 16:15 и ликува след крайното 18:16.
Велизар Чернокожев се отличи с 20 точки за тима от Стара Загора, а 18 реализира Руси Желев.
За Левски Владимир Гърков отбеляза 19 точки, докато Венислав Антов се отчете с 18.
На 21 май, сряда, от 21:00 ч. по БНТ 1 в портретната документална поредица на обществената телевизия „БНТ представя“ гледайте филма „Гласът на Петела“, посветен на спортния журналист Петър Василев – Петела. Филмът представя живота, кариерата и журналистическото наследство на Петър Василев. Легендарният спортен коментатор, известен с прякора Петела, е..
Над 1000 състезателки от 20 клуба ще участват в турнира по художествена гимнастика за купа "Нюанс”. Надпреварата ще се проведе от 23 до 25 май в многофункционалната зала на Националната спортна академия "Васил Левски". Входът за зрителите ще бъде свободен. “Участниците тази година са повече. Може би това е нормално, защото ми се струва, че..
Изказвания след мача от 36-ия кръг в Първа лига между Септември и Локомотив София (0:2): Николай Митов (треньор на Септември): "Започнахме по-добре, имахме първата чиста ситуация. Момчетата се справиха добре. Те трябва да разберат, че Септември разчита на школата си. Този клуб дава шанс и стана добре. Играхме спокойно и се получиха..
Изказвания след мача от 36-ия кръг в Първа лига между Септември и Локомотив (София), завършил 0:2: Ратко Достанич (треньор на Локомотив): " Направихме това, което искахме. Благодаря на всеки един футболист, на всеки един човек в клуба. Всеки един помага. Благодаря и на треньорите преди мен. Най-важно е, че спасихме Локомотив всички..
Отборът на Локомотив София запази мястото си в Първа футболна лига. В мач от предпоследния кръг столичните локомотивци победиха с 2:0 тима на Септември. Головете отбеляза през първото полувреме Анте Аралица в 12-тата и 43-тата минути.
Хебър победи с 1:0 у дома Ботев Враца в двубой от 36-ия кръг в шампионата. Изпадналият от елита отбор от Пазарджик направи много трудна задачата на врачани да останат в Първа лига. След четвърт час игра Хебър взе преднина. Илия Русинов центрира от десния фланг, а Янис Гермуш отклони с пета към Филип Кенан-Дюнвалд, който реализира за 1:0. Дълбоко в..
Нидерландецът Дан Хул от отбора на Лидл-Трек спечели десетия етап от Обиколката на Италия - 28,6 километра индивидуална езда от Лука до Пиза. Това бе вторият и последен старт по часовник в тазгодишното издание на "Джирото", а Хул използва малкия промеждутък със слънчево време, за да зададе стандартите в днешния ден. Той измина дистанцията за 32 минути..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Репортаж на Латинка Светозарова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
" Видях транспортни работници, които бяха използвани от политиците. Бяха използвани от т.нар. икономическо мнозинство в Столична община, в което за мой..