Шампионът в последните четири години Берое се класира за финала в първенството на България по баскетбол за жени за седми пореден път. Берое се наложи над Рилски спортист с 82:73 (25:19, 21:17, 16:21, 20:16) като домакин в зала „Общинска“ в Стара Загора и спечели полуфиналната серия с 2:1 успеха.
Така финалът в женския баскетболен шампиона ще противопостави старозагорки срещу Монтана 2003 също за седми пореден път. Двата състава неизменно се срещат в битката за титлата от 2018 година насам с прекъсване през 2020-а заради пандемията от коронавирус. В серията за златните медали се играе до три победи от пет възможни мача.
Рилски спортист, който е носител на бронзовите медали, ще се противопостави на Локомотив София в спора за третата позиция, който ще се играе до два успеха от три възможни срещи.
Домакините започнаха по-добре двубоя и постепенно поведоха с 12 точки – 23:11 след 8 минути игра. Берое имаше аванс от 25:19 в края на първата четвърт и задържа водачеството до почивката, макар в средата на втората част гостите да се доближиха на 5 точки – 32:27. В оставащото време от първото полувреме старозагорки отново увеличиха преднината си до 10 точки – 46:36 след 20 минути игра.
Минута след старта на второто полувреме Берое дръпна с 15 точки при 51:36, фиксирани с тройка на Цветомира Наумова, а малко по-късно два точни наказателни удара на Алине Моура вдигнаха дистанцията до 17 при 55:38.
Баскетболистките на Рилски спортист обаче не се отказаха и с по-стабилна игра съкратиха дистанцията до 4 точки – 56:52 три минути и половина преди края на периода. Гостите се доближиха на 2 точки след кош на Деница Манолова за 59:57, а Радостина Христова се разписа за Берое, правейки резултата 62:57 преди четвъртата част.
Въпреки колебанията в края на третата част, категорични последни минути осигуриха победата за състезателките на Берое.
Радостина Христова бе най-полезна за победителките с 27 точки, 7 борби и 5 асистенции. Алине Моура завърши с „дабъл-дабъл“ от 21 точки и 10 борби, докато Цветомира Наумова реализира 12 точки, 2 борби и 4 асистенции.
За Рилски спортист Деница Манолова се отличи с 18 точки, 5 борби и 2 асистенции, а Радина Илиева се отчете с 14 точки, 2 борби и 5 асистенции.
Очаква се точните дати за финалния плейоф и серията за третото място да бъдат обявени от Българската федерация по баскетбол в следващите часове.
Испанският нападател на Барселона Ламин Ямал заяви, че наградата „Златната топка“ няма да се определи от представянето му в четвъртък, когато той и френският нападател на Пари Сен Жермен Усман Дембеле ще участват във Финалната четворка на Лигата на нациите. Испания и Франция се срещат в Щутгарт за място на финала, като победителите ще се..
Поставеният под номер 6 в схемата Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Сърбинът отстрани Камерът Нори (Великобритания) с 6:2, 6:3, 6:2 след 2:15 часа на корта. Трикратният победител на "Ролан Гарос" имаше колебания по време на срещата с Нори, но в крайна сметка си осигури мач в следващата..
Българският национал Станислав Шопов вече е футболист на Осиек от Хърватия. Вече бившият футболист на ЦСКА подписа договор за три години. Отборът на Осиек завърши на седмо място в местното първенство и също както „армейците“ няма да играе в европейските клубни турнири през следващата кампания. В изминалото първенство Станислав Шопов..
Над 100 състезателки от клубове в цялата страна, разделени в четири възрастови групи, ще вземат участие в първото издание на турнира по спортна гимнастика за Купа "Бул Джим". Надпреварата ще се проведе на 7 юни в залата по спортна гимнастика в Национална спортна база "Раковски". Състезателният ден ще започне в 10:00 часа, а официалното откриване е..
Габриела Петрова започна сезона на открито с отлично постижение. На турнира в германския град Есен състезателката ни в троения скок записа 14.37 м, с което се изкачи на седмо място в световната ранглиста. Тази позиция Петрова разделя с европейската шампионка в зала Ана Пелетейро-Компаоре, като нейните 14.37 м са именно от триумфалния ѝ опит на..
Росица Денчева и Елизара Янева се класираха за втория кръг при девойките на Откритото първенство на Франция по тенис. Денчева победи втората поставена в схемата Кристина Пеничкова (САЩ) с 6:4, 6:1 за 78 минути. Плевенчанката спечели три поредни гейма от 3:4 до 6:4 в първия сет, а във втория даде само един гейм на световната номер 3 при..
Тимът на Олимпиакос спечели втората среща от финалната серия за титлата в гръцкото баскетболно първенство с 91:83 и направи общия резултат 1:1. Третата среща между двата отбора е на 4-и юни, а домакин е Панатинайкос. За Олимпиакос се откроиха Тайлър Дорси с 16 точки, 5 борби и 2 асистенции, Томас Уолкъп с 16 точки, 3 асистенции и 2..
По международните стандарти една медицинска сестра следва да се грижи за 5-6 пациента максимум . Предложение за медицински стандарт за броя на..
Пеевски овладя и последната институция и си постави във витрината и трофея ДАНС. Това ще му разчисти пътя към премиерския пост, каза в интервю пред..
Народното събрание трябва да започне да действа по избора на членове на ВСС от парламентарната квота - първо да приеме правила и след това да открие..