Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Директори на детски градини в София срещу предложението да работят цяло лято

Снимка: БГНЕС
Чуй новината! Чуй новината:

Директорите на над 120 детски градини в София възразяват срещу предложението градините и яслите в столицата да работят през целия летен сезон и предложиха да се запази досегашният вариант с дежурни градини през юли и август. 

Директорите участваха в работна среща в Общината с участието на общински съветници от комисията по образование в Столичния общински съвет, информира председателят ѝ Диян Стаматов: 

"Работната среща на директорите на детските градини с комисията по образование беше провокирана по тяхна инициатива. Представиха казуси, които са свързани с необходимостта графикът на лятната им работа да бъде, както в досегашната ситуация през годините, да има в юли и в август дежурни детски градини, които да запълнят необходимостта за отглеждане и грижа на децата от София. 

Около това се обединиха всички колеги, директори, на детски градини и това предложих на заместник-кмета по образование, както и на ресорния директор на дирекция "Образование". Едновременно с това заместник-кметът на столицата представи и предложи общинска програма за заместване на отсъстващите учители, както и на отсъстващите в летните месеци педагогически специалисти, състуденти, нещо, което тепърва ще се разглежда на заседанията на Столичния общински съвет". 

По публикацията работи: Светлин Божков

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Министърът на външните работи на Полша Радослав Шикорски

Полша затваря руското консулство в Краков

Диверсионна група, направлявана от руските тайни служби и включваща украински имигранти, е отговорна за големи пожари във Варшава и Вилнюс. Това показват предявени обвинения в Полша, след като страната обвини Русия за разпалването на огромен пожар в търговски център преди година.  Вчера премиерът Доналд Туск използва социалните мрежи, за да обяви, че..

публикувано на 12.05.25 в 20:35
Хора ликуват в Тел Авив, след като бе съобщено, че от

"Хамас" предаде на Червения кръст израелско-американския заложник Идън Алекзандър

"Хамас" предаде днес на Международния комитет на Червения кръст израелско-американския заложник Идън Алекзандър, който вече пътува към Израел, предаде Ройтерс, като се позова на официален източник. Военното крило на палестинското ислямистко движение потвърди в изявление, че е освободило Алекзандър. От "Хамас" изразиха готовност да участват в преговори..

публикувано на 12.05.25 в 19:53
Орлин Русев -  изображение на съдебния художник по делото в Лондон.

В Лондон произнесоха присъдите на 6 българи, признати за виновни за шпионаж в полза на Русия

В Централния наказателен съд в Лондон бяха произнесени присъдите на шестимата българи, които бяха признати за виновни за шпионаж в полза на Русия. Очакват се присъдите на българите, признати за виновни в шпионаж за Русия Лидерът на групата -  47-годишният Орлин Русев, който се призна за виновен преди съдебния процес по едно обвинение в..

публикувано на 12.05.25 в 19:26
Илюстративно изображение

Български компании искат вписване в европейския регистър за географските означения

Четири български компании за бутилиране на минерална вода искат вписване в европейския регистър за географските означения. Процесът е подпомогнат от Министерството на земеделието. С приемането на новото европейско законодателство се разшири обхватът на допустимите за регистрация продукти. Така минералните води с географски означения, вписани..

публикувано на 12.05.25 в 18:57
Рая Назарян

ГЕРБ-СДС: Председателят на НС да отклони предложението на президента за референдум

ГЕРБ-СДС призовават председателя на Народното събрание да отклони предложението на президента за референдум за еврото като недопустимо и да го върне на неговия подател. Това се посочва в позиция на ГЕРБ-СДС, представена от Рая Назарян и излъчена във Фейсбук страницата на партията. Президентът внася в НС искане за референдум ЗА или ПРОТИВ приемане..

публикувано на 12.05.25 в 18:43
Крум Зарков

Президентът подписа указ за освобождаването на Крум Зарков като негов секретар по правни въпроси

Държавният глава Румен Радев подписа указ за освобождаването на Крум Зарков като негов секретар по правни въпроси, който е депозирал молба по-рано днес да бъде освободен от този пост. Това съобщиха от прессекретариата на държавния глава.  В понеделник ще подам молба да бъда освободен от длъжността секретар на президента по правните въпроси, написа в..

публикувано на 12.05.25 в 18:33

УНСС отбелязва 50 години от създаването на факултет "Международна икономика и политика"

Утре - 13 май, УНСС отбелязва 50 години от създаването на факултет "Международна икономика и политика". Голяма част от външните министри на България са възпитаници на факултета , а също и някои от премиерите на страната ни, евродепутати и посланици също са преминали през висшето учебно заведение, разказа пред БНР доц. Светла Бонева...

публикувано на 12.05.25 в 18:30