24-годишен мъж е тежко ранен, след като е бил намушкан с нож по време на масово сбиване на остров Майорка. Повече от 200 младежи са участвали в боевете, продължили през цялата нощ в сряда срещу четвъртък.
Младият мъж, който е португалски гражданин, е ранен в стомаха, но няма опасност за живота му. Боевете са започнали в сряда вечерта около местно училище, продължили са в и около хотел и в тях са се включили повече от 200 студенти, също от Португалия, които са били на почивка в района. Ситуацията се е усложнявала през цялата нощ, като момчетата са подновявали сбиванията и са използвали различни предмети, за да удрят съперниците си.
При една от тези битки 24-годишният португалски студент е намушкан и откаран в близката болница.
Местната полиция е успяла да идентифицира предполагаемия извършител на нападението, но не е успяла да го арестува, тъй като той вече се е върнал в Португалия.
Сега се очаква решение на местен съд за издаване на европейска заповед за арест. Още двама младежи са откарани за лечение в болница, а други са с различни по тежест травми, но не са имали нужда от медицинска помощ.
За да предотврати нови масови сбивания, местната полиция е поискала подкрепления от Гражданската гвардия, която е разположила свои части в района.
Върховният представител за външната политика на Европейския съюз Кая Калас заяви в неделя, че всяка сделка между Вашингтон и Москва за прекратяване на войната в Украйна трябва да включва Киев и ЕС, добавяйки, че ще свика среща на европейските външни министри в понеделник, за да обсъдят следващите стъпки, съобщава Ройтерс. "САЩ имат силата да..
496 училищни кабинета са обновени по Националната програма "Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда" на Министерството на образованието и науката през изминалата учебна година. Над 7 милиона лева са получили училища и центрове за специална образователна подкрепа по модул "Съвременна среда за качествено обучение" по..
Нов водопровод, чието изграждане продължава, вече спасява от режим на водата кюстендилското село Соволяно. Старият водопровод, строен преди 90 години, е спрян, а новоизграждащият се вече е включен към ВиК мрежата. Изграждането на новия водопровод в село Соволяно започна в началото на годината, както и подновяване на част от ВиК-мрежата...
Сухи треви и отпадъци горят в столичния квартал "Христо Ботев". Сигналът е подаден минути след 15:00 часа. На място са три екипа на Пожарната. Няма опасност за хора и постройки в района.
Европа и Украйна трябва да бъдат ключови играчи в разрешаването на конфликта с Русия. Това подчертаха испанският премиер Педро Санчес и украинският президент Володимир Зеленски в телефонен разговор. "Нищо за Украйна без Украйна. Трябва да останем единни", написа испанският премиер в съобщение в социалната платформа X след разговора с украинския..
Пиян шофьор от Вършец заби колата си в дърво, прати брат си в болница. Мъжът е със счупен крак Пътният инцидент е станала вчера към 19.00 часа по улиците на Вършец. Мъж на 48 години от града управлявал личната си кола. В следствие на движение с несъобразена скорост с релефа на пътя, водачът изгубил контрол над автомобила и го забива в..
Италианските пожарникари успяха да загасят горски пожар по склоновете на вулкана Везувий, съобщава Франс прес. Италия: Голям пожар е обхванал националния парк на вулкана Везувий Въпреки това всички туристически маршрути до вулкана остават затворени. На място остават 12 екипа, съобщи националната пожарна служба. Пламъците по склоновете..
"Берковица е райско кътче, сгушено в полите на Ком. Връщам се с голямо удоволиствие в най-ранните си години. Всяка ваканция чаках да отида с..
Във Велинград тази събота, 9 август, ще се състои много специално събитие – нещо като родова среща с концерт. Ще се съберат музиканти с фамилия..
Петър Керкелов е един от ярките български композитори. Неведнъж е работил по поръчка на престижни форуми, но тази година се затвърждава творческата му..