Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще открие дискусия, посветена на изучаването на добродетели и религии в българските училища, домакин на която е НДК.
Очаква се на нея да присъстват и патриарх Даниил и главният мюфтия Мустафа Хаджи, както и народни представители, учители и родители.
Дискусията ще се излъчва пряко в каналите на Министерството на образованието и науката във Facebook и YouTube.
В Закона за предучилищното и училищното образование има учебен предмет "Религия", част от раздела с факултативните часове, който може да се преподава по три програми, утвърдени след много обсъждания.
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов ще се включи днес в среща, посветена на развитието на бизнеса и трудовия пазар в региона в Кюстендил. Министър Гуцанов ще представи възможностите за подготовка на работна ръка с необходимите на бизнеса знания и умения с финансиране от Националния план за възстановяване и устойчивост,..
В чест на Първи май - Ден на труда и на международната работническа солидарност - КТ "Подкрепа" ще организира шествие в столицата, обявиха от синдиката. В празничния ден шествието ще тръгне от площад "Света Неделя", а крайната му точка е музеят Земята и хората, където ще се проведе традиционният "Рок за труда" с участието на известни..
Докъде и как може да се експериментира с изкуствения интелект ? Марио Манев, доктор по медии и комуникации в СУ „Св. Кл.Охридски“, съчетава на пръв поглед несъчетаеми музикални стилове с ИИ . Смел експериментатор и пионер в музикалната "несъчетаемост" , той смесва ретро поп фолк, стари градски и детски песни с най-твърдия рок. Как се..
В 6-месечен срок да се разработи Пътна карта за усъвършенстване на пенсионната система в България като за това да се задължат МТСП, Министерството на финансите, НОИ, Комисията за финансов надзор и НАП. Такъв проект на решение е внесен в Народното събрание от депутати от трите управляващи партии, начело с председателя на парламентарната социална..
" Не трябва да се радваме на тази малка временна победа, докато не излезе финалното решение ". Това заяви пред БНР Андрей Велчев - председател на Сдружението "За достъпна и качествена храна", по чиито сигнали Комисията за защита на конкуренцията наложи над 1 млн. лв. глоби на две мандри заради това, че са продавали овче сирене, в което има..
Нови мита за вноса от Китай може да бъдат обявени след "две или три седмици", заяви президентът на САЩ Доналд Тръмп, цитиран от ДПА и БТА. В отговор на репортерски въпрос дали Съединените щати и Китай водят преки разговори, Тръмп каза "да, разбира се, всеки ден", а запитан колко скоро възнамерява да намали митата за китайския внос в..
20-годишен водач беше заснет с 220 км/ч на АМ "Тракия" край Сливен. Полицаи установили скоростта с небрандиран автомобил и извели шофьора на паркинг. "Повече от 2 км карахме след него с включен светлинен и звуков сигнал", разказа пред Нова тв комисар Димитър Кикьов от ОДМВР – Сливен. Когато видял полицията, водачът увеличил скоростта, а по-късно..
"Синя София" ще предложи на сесията на СОС на 24-и април, четвъртък, обединение около дясно управление на столицата. Това каза пред БНР Иван Сотиров,..
" Инфлацията може да се окаже по-малкият проблем . Евентуално когато се изпълнят критериите и ако влезем през следващата година в еврозоната големият..
" Градовете Чорлу и Силиври - най-силно засегнати от трусовете, са населени предимно с изселници от България. Хората там са много наплашени и са навън...