Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Джокович намекна за отказване

Снимка: БТА

Трикратният шампион Новак Джокович намекна, че може би е играл на турнира "Мастърс" в Мадрид за последен път, след като отпадна във втория кръг след поражение от италианеца Матео Арналди. Сърбинът призна, че не знае дали ще се върне отново в испанската столица.

Арналди победи четвъртия поставен Джокович с 6:3, 6:4, за да стигне до третия кръг. Така 37-годишният сърбин допусна трето поредно поражение.

Джокович, който преследва титла номер 100 от АТП, претърпя изненадваща загуба на финала в Маями в края на март, преди да отпадне във втория кръг на Монте Карло по-рано този месец. И трите поражения бяха в два сета.

"Очевидно, след като загубиш мач, не се чувстваш добре, но аз имах няколко такива тази година, когато отпаднах в първия кръг, за съжаление", каза Джокович на пресконференция.

"Мисля, че положителното е, че наистина се забавлявах повече, отколкото в Монте Карло или някой друг турнир, така че това е хубаво. Но все още нивото на тениса ми не е там, където бих искал да бъде. Но загубих от по-добър играч", добави той.

Сърбинът, който направи своя дебют в Мадрид през 2006-а и спечели турнира през 2011, 2016 и 2019 година, търсеше първата си победа на клей след успеха над Карлос Алкарас за златото на Олимпийските игри в Париж 2024.

Попитан дали е изиграл последния си мач в Мадрид, Джокович каза: "Възможно е. Може би да. Не съм сигурен дали ще се върна. Така че, не знам, не знам какво да кажа. Искам да кажа, че ще се върна, може би не като играч. Надявам се да не е, но може да се случи".

Джокович спечели три от четирите турнира от Шлема през 2023 година, но не успява да покаже същата форма оттогава, тъй като миналата година не взе трофей.

"Това е някаква нова реалност за мен, да се опитвам да спечеля мач или два, без да мисля да стигна по-далеч в турнира. Това е напълно различно усещане от това, което имах през повече от 20 години професионален тенис, така че за мен е някакво психическо предизвикателство наистина да се изправя пред тези усещания на корта, отпадайки рано сега редовно на турнирите. Но това, предполагам, е кръгът на живота и на кариерата, в крайна сметка щеше да се случи", каза още сърбинът.

Бившият номер 1 в света притежава рекорди на АТП Мастърс 1000 за най-много победи (414), полуфинали (79), финали (60) и титли (40).


По публикацията работи: Христо Денев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Георги Иванов

Георги Иванов влезе в комисия на ФИФА

Президентът на БФС Георги Иванов беше включен в една от постоянните комисии на ФИФА за новия управленски мандат до 2029 година. Той вече е част от Комитета за техническо развитие, който има за цел да насочва стратегическите инициативи за напредъка на футбола в глобален мащаб. Председател на този комитет е президентът на Грузинската футболна федерация..

публикувано на 10.10.25 в 19:07

Община Варна с открито писмо до УС на БФ Волейбол за домакинството на Евро 2026

Община Варна излезе с открито писмо до Управителния съвет на Българската федерация по волейбол (БФВ) и нейния президент Любомир Ганев с апел да преразгледа намерението си да предостави домакинството на Европейското първенство по волейбол за мъже през 2026 година на София. В него се настоява БФВ да потвърди провеждането на срещите в Двореца на културата..

публикувано на 10.10.25 в 18:39
Валентина Георгиева

Валентина Георгиева: Няма да рискувам с нов прескок на световното

Двукратната европейска вицешампионка на прескок Валентина Георгиева заяви, че няма да рискувам с нов прескок на Световното първенство, която ще се проведе от 19 до 25 октомври в Джакарта (Индонезия). "Физически се чувствам много подготвена за това състезание, може би най-подготвена за цялата година, за всичките девет състезания преди това...

публикувано на 10.10.25 в 17:27
Карлос Насар

Антони Йорданов: Карлос Насар е феномен в щангите!

"Спокойно можем да кажем - феномен в щангите ! Карлос, ако е здрав, вече ще му броим само титлите . Бъдещето е пред него." Това коментира в предаването "Преди всички" на БНР спортният журналист от програма "Хоризонт" Антони Йорданов. Карлос Насар за трети път покори световния връх в щангите с рекорд в изтласкването 222 килограма е..

публикувано на 10.10.25 в 06:52
Иван Иванов

Иван Иванов отпадна от турнира в Понтеведра

Шампионът от "Уимбълдън" и Откритото първенство на САЩ по тенис за юноши Иван Иванов отстъпи на испанеца Алехандро Хуан Мано с 5:7, 2:6 във втория кръг на турнира на твърда настилка за мъже в Понтеведра (Испания), който е с награден фонд 15 хиляди долара. Само ден по-рано 16-годишният българин, който се готви в академията на Рафаел Надал,..

публикувано на 09.10.25 в 20:06
Рилски спортист загуби от Цинкарна в Самоков

Рилски спортист започна със загуба в Адриатическата лига

Дебютантът Рилски спортист отстъпи пред вицешампиона Цинкарна (Словения) с 63:89 точки като домакин в Самоков, в първата си среща от Адриатическата лига по баскетбол за жени. Седем отбора се състезават за титлата в международната надпревара през настоящия сезон 2025/2026, а сред тях е и третият от последното издание на турнира и шампион на..

публикувано на 09.10.25 в 20:04

Дийн Хаусен пропуска мачовете на Испания срещу Грузия и България

Защитникът на Реал (Мадрид) Дийн Хаусен ще бъде около две седмици извън терените поради контузия, съобщиха испанските медии. 20-годишният футболист бе освободен от лагера на испанския национален отбор и ще пропусне световните квалификация с Грузия и България.  Диагностициран е с разкъсан мускул на левия крак, потвърдиха от пресслужбата на Реал...

публикувано на 09.10.25 в 06:22