Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

САЩ не смятат, че моментът е подходящ за налагане на допълнителни санкции срещу Русия

Марко Рубио
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Съединените щати не смятат, че моментът е подходящ за налагане на допълнителни санкции срещу Русия.  Това стана ясно от думите на държавния секретар на САЩ Марко Рубио.
Държавният секретар изложи аргументите на администрацията пред NBC след като президентът Доналд Тръмп на няколко пъти - за последно вчера, се закани с вторични и банкови санкции срещу Москва заради продължаващите бомбардировки над Украйна:

"Имаме варианти за действие спрямо онези, които държим отговорни, че не искат мир, но не искаме все още да стигаме до този етап, защото ще затворим вратата за дипломацията.

В момента, в който започнеш с нови санкции, перспективите за дипломатите са отдалечават, сам се обричаш на още две години война", отбеляза Марко Рубио. 

Американският първи дипломат повтори предупреждението на САЩ, че ще се откажат от посредническите усилия, ако не видят в близките дни реални изгледи за успех на дипломацията:

"Няма друга институция или организация на Земята, която може да събере двете воюващи страни. Никой друг освен нас не говори и с двете страни и никой друг на света не може да постигне това.

Искаме да се уверим, че сме проверили всички възможности. Не искаме да се откажем от процес, който може да проработи, но не искаме също така да си губим времето с усилия, които няма да доведат до мир".

По публикацията работи: Мария Йорданова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Асен Василев

Асен Василев за ареста на кмета на Варна: Политическа репресия от най-груб тип

Председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев окачестви акцията на Комисията за противодействие на корупцията във Варна на политическа репресия срещу партията: "И Пеевски се опитва да помогне на Борисов да спечели служебно Варна и София, след като не успя да ги спечели на избори. Тези показни акции са политическа репресия от най-груб..

публикувано на 09.07.25 в 10:46
Снимката е илюстративна

В САЩ: Пътниците вече няма да свалят обувките си при проверки за сигурност на летищата

В САЩ отпада въведеното преди 20 години изискване към пътниците да свалят обувките си при проверките за сигурност на летищата. Министърът на вътрешната сигурност Кристи Ноъм посочи, че администрацията за сигурността на транспорта разполага с необходимото оборудване, за да осигури безопасност и това ще позволи на хората да си спестят..

публикувано на 09.07.25 в 10:41
Васил Терзиев и зам.-кметът по направление строителство Никола Лютов провериха изграждането на втория надлез на Бакърена фабрика.

Изграждането на втория надлез над Бакърена фабрика в София е към края си

Изграждането на втория надлез над Бакърена фабрика в София е към края си. Габаритът на моста е три платна. Реконструкцията започна миналото лято. В момента се полага хидроизолация. Следващата седмица ще започне асфалтирането, информира кметът Васил Терзиев. "Изключително голям и труден проект – 720 м – може би най-сериозното мостово..

публикувано на 09.07.25 в 10:28
Бойко Борисов

Борисов няма допълнителна информация за ареста на кмета на Варна

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви в кулоарите на парламента, че не разполага с допълнителна информация за акцията в община Варна и ареста на кмета Благомир Коцев извън тази, която се появява в медиите.  Адвокатът на задържания варненски кмет: Поредният полицейски произвол! Коментарът му дойде в отговор на твърдения на представители на ПП и..

публикувано на 09.07.25 в 10:16

"Гласът на бащите" – протест в София с искане за повече родителски права

Представители на сдружение "Гласът на бащите" протестират пред ключови институции в столицата с искане за повече родителски права на бащите и споделено родителство. Протестът под надслов: "Децата се нуждаят и от тате, и от мама" започна пред Народното събрание, предаде БТА. Протестиращите носят плакати с надписи: "Децата имат нужда от..

публикувано на 09.07.25 в 10:12
Снимката е илюстративна

Eкипи на пожарната и Горското контролират и доугасяват пожара при дупнишкото с. Палатово

Eкипи на пожарната и Горското ще контролират и доугасяват пожара при дупнишкото с. Палатово. През нощта служиотели дежуриха на терена. От 5 часа сутринта се прави обход по периметъра на пожара. Пожарът беше локализиран вчера. Счита се, че е овладян напълно. Първоначално пожарът обхвана към 300 декара сухи треви, изгоря необитаема постройка, след..

публикувано на 09.07.25 в 10:05

НС обсъжда промени в закона за обявяване на принадлежност към ДС

Депутатите ще обсъдят предложение на "Продължаваме промяната-Демократична България" за допълнение на законопроект за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия. Дебатите по четвъртия вот на недоверие към правителството на Росен Желязков са трета точка в..

публикувано на 09.07.25 в 10:02