Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ВК Нефтохимик привлече украински национал

Снимка: Фейсбук

ВК Нефтохимик 2010 обявява седмото си ново попълнение за новия волейболен сезон 2025/2026 – това е актуалният вицешампион на България и носител на титлите в три държави Дмитро Долгополов. Украинският разпределител стана сребърен медалист в изминалото първенство на страната ни с Локомотив Авиа (Пловдив). 

Роденият на 14 септември 1993 г. Долгополов е шампион на родината си – Украйна, на Хърватия и на Естония. С националния тим на Украйна е победител в Европейската златна лига за миналата година.

Преди украинския разпределител бургаският тим привлече босненския диагонал Ади Османович, посрещачите Калоян Балабанов, Димитър Василев и Рикардо (Бразилия), централния блокировач Мартин Кръстев и либерото Симеон Добрев.

От състава за миналия сезон досега стана ясно, че остават центърът Венцислав Рагин, либерото Ясен Петров, диагоналът Стоян Димитров и разпределителят Георги Братоев.


По публикацията работи: Владислав Стоянов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Септември записа първи успех след обрат

Септември записа първи три точки за сезона в efbet Лига след домакински успех с 2:1 срещу новака в елита Добруджа в последния двубой от петия кръг на шампионата. Столичани бяха единственият отбор без спечелена точка от началото на сезона, но това се промени след обрат. Гостите от Добрич поведоха в 10-а минута с попадение на Милчо Ангелов, който отне..

публикувано на 18.08.25 в 21:11

ФК Левски пуска билетите за мача с Алкмар

От Левски припомниха, че утре от 10:00 часа пускат в свободна продажба билетите за домакинския мач срещу Алкмар от плейофния кръг на Лигата на конференциите, който ще се играе на 21 август от 21:00 на стадион "Васил Левски". До момента пропуски можеха да купуват единствено притежателите на абонаментни карти на клуба. "Левскари, от утре, 19 август, в..

публикувано на 18.08.25 в 20:26

И Александър Донски стартира с успех на софийския чалънджър

Националът на България за "Купа Дейвис" Александър Донски се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите "Чалънджър 75" в София с награден фонд 91250 евро, който се провежда на червените кортове на базата на Българския национален тенис център. Участващият с "уайлд кард" Донски победи поляка Даниел Михалски с 6:1, 7:6(6) за 94 минути...

публикувано на 18.08.25 в 18:40

Григор Димитров се свлече в световната ранглиста

Григор Димитров падна с четири места в световната ранглиста по тенис. 34-годишният хасковлия, който в момента не играе заради лечение на контузия на големия гръден мускул, която получи в началото на юли в четвъртия кръг на "Уимбълдън", има актив от 2045 точки и вече заема 25-ата позиция, която е най-ниската за се него от 19 юни 2023 година, когато беше..

публикувано на 18.08.25 в 17:16

Александър Василев стартира с успех на чалънджъра в София

Александър Василев се класира за втория кръг на турнира ATP Challenger 75 в София с награден фонд 91,250 евро, който се провежда на базата на Български национален тенис център в Борисовата градина. Участващият с "уайлд кард" българин победи с 6:3, 6:3 поставения под номер 4 Иван Гахов за час и 35 минути. Полуфиналистът на Уимбълдън при юношите направи..

публикувано на 18.08.25 в 16:51

Пак труден ден за България на световното по борба

България остана без полуфиналисти и във втория ден на световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков, като един от националите запази шансове за медал през репешажи.  Денис Наим записа единствената победа днес, след като се наложи над Айк Казарян на старта на 65 кг свободен стил. Българинът губеше с 1:2 до средата на втората..

публикувано на 18.08.25 в 15:39
Илиан Илиев

Илиан Илиев обяви 15 национали, играещи в чужбина, за мачовете с Испания и Грузия

Селекционерът на националния отбор по футбол Илиан Илиев обяви списъка на футболисти, играещи в чужбина, на които ще разчита за първите два мача от квалификационната кампания за Мондиал 2026. На 4 септември “лъвовете” посрещат Испания на стадион “Васил Левски” в София от 21:45 часа, а на 7 септември гостуват на Грузия на стадион “Борис Пайчадзе” в..

публикувано на 18.08.25 в 14:04