По думите му, това се дължи на факта, че опозицията поетапно започва да се обезличава и дава възможност на фигури като президента да използват ситуацията.
"За да могат да станат основната опозиция. Радев остава последната фигура, която застава срещу управлението. Тази битка е поглед към бъдещето. Ще се развие най-вероятно на малко по-късен етап, след като Румен Радев слезе от президентския пост. С тази конфронтация, ако се поддържа, той има потенциал да слезе на политическия терен."
Обезличаване има както в ПП-ДБ, така и сред по-радикалните формации като "Възраждане", смята социологът.
"Най-вероятно ще излезе друг играч и това е Румен Радев – на един по-късен етап да поведе опозиция срещу управляващото мнозинство."
Управлението в момента е изключително стабилно. При неединна опозиция то има комфорта да управлява, колкото пожелае, заяви Светлин Тачев в интервю за БНР.
Запитан може и ДПС–НН да обърка плановете на всички и Пеевски да се окаже алтернативата, той изтъкна, че колкото повече нараства ДПС-НН, толкова повече ще се търси алтернатива, която да се противопостави.
Протестите в България са много и различни и всички те търсят нещо голямо – съдебна отговорност, превенция, да се променят правилата и законите, коментира Тачев в предаването "Преди всички".Сцените, които видяхме в Хасково, са породени от гнева и безсилието пред това да се спре подобно нещо, да се направи превенция, отбеляза социологът. Според него семейството все повече започва да отсъства.
"Когато се разрушава семейната единица, това върви като ефект на доминото и въздейства върху цялото общество."
Така по думите му топката нараства и стига до институциите.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Повече от 200 земетресения са регистрирани в Кипър за последните 48 часа, съобщи Геоложката служба в петък. Тя отчете, че сеизмичната активност в и около острова постепенно намалява, но не може да се изключи възможността за нови силни трусове. Кипър бе подложен на необичайно висока земетръсна активност, „безпрецедентна“ за острова, идваща..
В Обединеното кралство Метеорологичната служба отново издаде оранжев предупредителен код за "продължителни и обилни" дъждове на много места, тъй като бурята "Клаудия" продължава да вилнее над страната. Пътуващите бяха призовани за повишено внимание, тъй като в някои части на Англия и Уелс се прогнозират едномесечни валежи. Няколко железопътни линии са..
В Скопие приеха решение, с което се забранява изхвърлянето на битови отпадъци в контейнери между 22.00 ч. и 6.00 ч. сутринта. Гражданите, които не спазват решението, ще бъдат глобени с 50 евро, съобщиха медиите в Северна Македония. „Графикът за сметоизвозване приключва в 22.00 часа, когато контейнерите се изпразват. Ако контейнерите се напълнят след..
Активното сътрудничество и интензивният диалог между българското правителство и американските власти през последните няколко седмици са довели до разрешителното за продължаването на дейността на групата "Лукойл" в България. Това посочи в профила си в социалната мрежа "Фейсбук" министърът на правосъдието Георги Георгиев, след като беше обявено, че..
Заплатите на работещите в Испания са се повишили с 5% през 2024 г. Средното месечно възнаграждение в страната е достигнало 2386 евро бруто. Увеличението на заплатите е изпреварило ръста на инфлацията, която е била в рамките на 2.8% през миналата година, показват данните на испанския статистически институт. Повишението е по-малко в сравнение с..
Финансовият министър Теменужка Петкова определи като "безспорен успех за правителството" постигната отсрочка до 29-и април 2026 година в прилагането на американските санкции срещу руския петрол: "Това, което се случи днес - Великобритания, сега и Съединените щати дадоха дерогация на България по отношение на "Лукойл", така че това е един..
С полиция и пътна техника властите от град Трикала извлекоха български ТИР и неговия шофьор невредими. По информация на полицаите, шофьорът, който приближава с натоварен камион град Трикала, получава грешна информация за пътната обстановка от пътната навигация на колата. Завива съгласно указанията и навлиза в стара пътна отсечка, която вече не се..
От 5 януари зоните за платено паркиране в София ще бъдат разширени и ще поскъпнат двойно. Това прие Общинският съвет с 35 гласа "за" и 12 "против"...
Възможностите на тази партия, която ще се учреди в събота – Алианс за права и свободи (АПС), са ограничени, заяви в интервю пред БНР Гюнер..
Ако през 2015 г. Иван Портних не беше скрил факта, че мръсната тръба не е заровена под дъното на езерото, както е предвиждал проектът за 5 млн...