От Министерството на околната среда и водите излязоха с призив по повод опустошителния пожар, възникнал на 16 април тази годна в Алдомировското блато, за който има съмнения за умишлен палеж.
Борислав Бечев, държавен инспектор в екоминистерството, призова гражданите за съдействие за да се разкрие подпалвача.
"Аз апелирам всички, които имат някаква информация по този въпрос, видели са определен човек или група хора, нека да застанат със своите имена и да станат свидетели.
Колегите от Регионалната инспекция по опазване на околната среда - София ще направят съответния акт за установяване на административно нарушение, когато имаме информация за съответния извършител", обясни той.
На кръгла маса представители на институции, граждански организации и експерти обсъдиха конкретни мерки за опазване на естествените местообитания на редките видове животни и предотвратяване на бъдещи заплахи за тези уникални екосистеми.
Млади хора от цял свят - близо 1 милион души от 146 страни - включително и от конфликтните зони: Ливан, Ирак, Мианмар, Украйна, Сирия и Южен Судан, се събраха в Тор Вергата край Рим за своя юбилей. Той се реализира 25 години след свързания с Папа Йоан Павел Втори, сега - с участието на Папа Лъв XIV. За провеждане на бдението в събота вечерта, той..
Трима души са откарани в болница след руска ракетна атака срещу украинския град Николаев към 22:00 ч. снощи, съобщи началникът на Николаевската областна военна администрация Виталий Ким в приложението "Телеграм". Още няколко пострадали са получили медицинска помощ на място. Поразен е жилищен район на Николаев. След атаката е избухнал пожар. Спешните..
Съдът на Европейския съюз глоби Испания с близо 7 милиона евро. Причината е неизпълнението на директивата, свързана с отпуска при раждане. В решението си магистратите посочват, че правителството в Мадрид е пропуснало крайния срок за транспониране на текстовете и не е предприело всички необходими мерки, нито ги е съобщило на Европейската комисия...
Пожар избухна в регионалното депо за твърди битови отпадъци край Силистра. По предварителни данни огънят е тръгнал от стъкло, което е предизвикало възпламеняване на пластмасови отпадъци. Пламъците са се разпространили бързо. На място работят екипи на пожарна безопасност, а по думите на кмета Александър Сабанов цялата налична техника е на..
Започна прибирането на слънчогледа в Ямболска област. Добивите са ниски, а качеството на много места е влошено. Над 473 000 декара са засети със слънчоглед в областта, прибирането му е в начален етап, а добивите са далеч под очакванията на стопаните, коментира председателят на Регионалния съюз на зърнопроизводителите Стоян Александров:..
В събота правителството на Португалия издаде предупреждение за гореща вълна с висок риск от пожари в големи части на страната през следващите дни, предаде Франс прес. Предупреждението, обхващащо периода от неделя до четвъртък, включва забрана за огньове, фойерверки и използване на електрическо оборудване в горите. Властите също така..
Пореден палеж на жп линии в Германия бе регистриран днес. Този път в провинция Саксония-Анхалт. Два палежа спряха влаковото движение в Северен Рейн-Вестфалия в четвъртък В рамките на два дни е регистриран трети предполагаемо умишлено предизвикан пожар по кабели на германските железници. След като в четвъртък в Дюселдорф бяха запалени жп..
Управлението на водите ни е наистина безобразно! Това заяви пред БНР инж. Димитър Куманов, сдружение "Балканка", съветник в парламентарната комисия по..
Увеличение на заплатите с 30% и изравняване на статута на горските служители, които работят на терен, с пожарникарите и полицаите. За това настоява..
"В тези седем дена в село Гложене, в Илинден и в София и сега, седейки си със слушалки във вашето студио си мисля - какъв ли вид слушалки трябва да си..