Най-малко осем души са ранени, трима от които сериозно, като един от тях се нуждае от реанимация, след като кола се вряза в тълпа в центъра на югозападния германски град Щутгарт в петък, предаде Ройтерс.
Според предварително разследване полицията твърди, че на този етап счита инцидента за "трагичен пътнотранспортен инцидент“, тъй като в момента няма доказателства за нападение или умишлено действие.
Шофьорът на колата е задържан, съобщи полицията, добавяйки, че няма друга опасност за обществеността.
"В момента няма индикации за нападение или умишлено деяние", съобщи полицията в Щутгарт в социалната платформа "Х".
Инцидентът, който се е случил малко преди 18.00 часа местно време, е станал в района "Олгаек" на града, където автомобил с висока проходимост (SUV) Mercedes G-класа се е блъснал в тълпа близо до трамвайна спирка.
Вестник "Билд" цитира очевидци, според които жена с детска количка е била блъсната от черния мерцедес.
Мястото на инцидента е било блокирано от полицията, която е посъветвала пешеходците и шофьорите да избягват района, ако е възможно.
Във Великобритания българският гражданин Тихомир Славов бе осъден на 45 месеца затвор за това, че е намушкал съкватриранта си с нож и се е опитал да открадне банковите му карти. Съобщението е на полицията в графство Кембриджшър. 37-годишният Тихомир Славов е нахлул в стаята на съквартиранта си в къщата, в която са живели в град Хънтингдън, и е..
В реч при откриването на новата сесия на канадския парламент Чарлз III заяви, че Канада ще остане „силна и свободна“, което беше прието от много канадци като знак на подкрепа за суверенитета на страната след заплахите за анексиране от Доналд Тръмп. Американският президент вече няколко пъти предложи Канада да стане 51-ви щат на Америка...
Община Кюстендил ще глобява с неприсъствени фишове собствениците на моторни превозни средства, паркирани в нарушение. Това обявиха от администрацията. Глобите, съгласно Закона за движение по пътищата, са от 20 до 200 лева, като средната глоба ще бъде 50 лева. Най-голяма ще бъде стойността на глобата, ако има установено неправилно паркиране на място..
Емблематичният паметник на Христо Ботев във Враца беше върнат в града след реставрацията му в специализирано ателие в София. Обновяването беше финансирано с над 750 000 лв от държавния бюджет. Реконструкцията беше наложителна заради корозия на носещите елементи във вътрешността и пукнатини по корпуса на металната фигура. Паметникът е от 1964..
Около една четвърт от българското население е засегнато от възли на щитовидната жлеза, като в различните възрасти честотата е различна. Това съобщи проф. д-р Русанка Ковачева председател на Българско сдружение Тиреоидея и Паратиреоидея по повод Международната седмица за осведоменост за заболяванията на щитовидната жлеза. Над 334 000..
Проливен дъжд, примесен с градушка, се изля над Плевен тази вечер. Интензивният валеж продължи около 20 минути и бе придружен от силен вятър. Количеството на валежа - 23 литра на кв. метър за около час. На горещия телефон на Общината - 064/881- 323, са постъпили сигнали от граждани, основно за завиряване в отделни точки на града. Няма подадени..
Зрелостниците в гимназията в Босилеград ще доучват една седмица заради протестите си и намалените часове от 30 минути през месеците февруари, март и до средата на април, каза директорът на единственото средно учебно заведение в града Владимир Григоров. Учебните часове в този период са били по 30 минути, след което учениците излизали на..
Земеделски стопани и пчелари сигнализират за зачестили нападения от мечки и се чувстват безсилни да се защитят, защото кафявата мечка е защитен вид..
За първи път в историята националната ни светиня " История славянобългарска" от Паисий Хилендарски излиза на украински език . Преводът,..
Нямаме договорка за каквото и да било сливане и обединяване , ръководството на партията и Ахмед Доган са запознати с всички процеси. Това заяви пред..