Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Митничарите на "Капитан Андреево" са задържали контрабандни електронни цигари при няколко проверки

Снимка: Агенция Митници

Общо 716 контрабандни еднократни електронни наргилета са открили през последната седмица митническите служители на пункта "Капитан Андреево" при проверки на леки автомобили и автобуси, излизащи от страната. Това съобщиха от пресцентъра на Агенция „Митници“. 

При един от случаите електронни цигари са открити в четири възглавници, поставени на задната седалка на автобус, пътуващ от България за Турция. Превозното средство е селектирано за щателна митническа проверка. В хода на контролните действия, след отваряне на възглавниците, се установява, че вътре в тях са укрити стекове с общо 196 кутии с електронни наргилета, съдържащи течност с никотин. Установено е, че откритите електронни цигари са без български акцизен бандерол и са собственост на една от пътничките, Ф.А. на 52 години, с българско гражданство.

Електронни наргилета са открити и по телата на две пътнички, в друг автобус, излизащ от страната към Турция. При личен преглед на дамите се установява, че всяка една от тях е укрила под дрехите си по 40 кутии с електронни цигари. 

При друг случай митническите служители откриват общо 360 електронни цигари, скрити в облегалките под тапицерията на предните и задни седалки на лек автомобил с българска регистрация. Всеки от тримата пътниците в автомобила, заявил че пренася по 120 еднократни електронни наргилета, всеки с по 24 милилитра течност, съдържаща 5% никотин.

В същия ден митническите служители извършват щателна митническа проверка, включително с рентген, на друг лек автомобил, управляван от български гражданин, който пътувал от България за Турция заедно със съпругата си. В хода на контролните действия са открити в багажника на колата в празна пластмасова бутилка за гориво, укрити 80 електронни наргилета. Установено е, че те са собственост на водача.

На общо седемте нарушители - български граждани, са съставени актове по Закона за митниците за опит да бъдат пренесени стоки през държавната граница без знанието и разрешението на митническите органи.

Видео от проверките е публикуване в Ютюб канала на Агенция "Митници“


По публикацията работи: Мария Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Започна мащабният ремонт на общежитието към ПГ "Цанко Церковски" в Павликени

В Павликени започна мащабният ремонт на общежитието към Професионалната гимназия "Цанко Церковски". Финансирането от 6 милиона лева от по Плана за възстановяване и устойчивост. Ремонтът включва цялостно обновяване на ученическото общежитие. На покрива ще има фотоволтаична система, посочи при започване на работите кметът на Павликени Емануил..

публикувано на 28.08.25 в 17:27

Росен Желязков и Урсула фон дер Лайен обсъждат в неделя европейската сигурност и отбрана

Премиерът Росен Желязков и председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен ще посетят в неделя най-голямото държавно военно предприятие в страната – "Вазовски машиностроителни заводи", съобщиха от Министерския съвет. Двамата ще проведат среща, на която ще обсъдят въпроси, свързани с европейската сигурност и отбрана. След това..

публикувано на 28.08.25 в 17:18

Пет екипа пожарникари и горски се борят с голям пожар до Якоруда

Поредният пожар в Югозападна България вдигна огнеборците на крак.  Малко преди 16 часа е регистрирано запалване в урбанизираната територия на град Якоруда, в района на минералните бани. Силният вятър  е пренесъл огъня в близката борова гора. Потушен е пожарът край благоевградското село Селище Пет екипа на пожарните служби от Якоруда,..

публикувано на 28.08.25 в 17:12

Арестуваха 55-годишен, нападнал полицай в София

Полицията задържа 55-годишен криминално проявен мъж от София за нападение срещу полицай. Инцидентът е станал днес около 11:20 часа в квартал "Люлин" при опит за проверка. Пострадалият служител на МВР е с наранявания на ръката и рамото. Пристигналият екип на Девето РПУ е арестувал нападателя. Предстои докладване на случая в районната..

публикувано на 28.08.25 в 17:04

Остава в ареста учителят, обвинен в сексуална връзка с малолетна ученичка

Софийският районен съд остави в ареста учителя от София, който е обвинен в сексуална връзка с малолетно момиче. Това съобщи след заседанието прокурор Йордан Стоянов. Във вторник Софийската районна прокуратура привлече 31-годишния учител към наказателна отговорност за сексуално престъпление спрямо момичето. Обвинението към мъжът е, че през юни..

публикувано на 28.08.25 в 17:02

Михаил Михайлов: Няма контрол при пръскането и отравяне на пчели, проблемът е неразрешим

Няма контрол върху фирмите, които пръскат растения и умират пчели. Ние сме алармирали институции, включително и ДАНС, каза в интервю пред БНР Михаил Михайлов, председател на УС на Обединен български съюз на пчеларите. От бранша сигнализират за висока смъртност при пчелите - от 70 до 90%, а някъде и 100%. В интервю пред БНР Михайлов..

публикувано на 28.08.25 в 16:55