Никола Цолов регистрира своя втори подиум от началото на сезона във Формула 3, след като завърши трети в спринтовата надпревара на пистата „Имола“ в Италия. Любопитно е, че за Цолов това е пети подиум в шампионата, но за първи път той не е на най-високото стъпало на почетната стълбичка.
Българинът стартира спринта на „Имола“ от четвъртото място и запази позицията си в началните етапи на надпреварата. След това той напредна с едно място, изпреварвайки своя съотборник Мари Боя в деветата обиколка, когато болидът на испанеца се повреди.
Впоследствие Никола се залепи за дуото на МП Мотоспорт – Тим Трамниц и Бруно дел Пино, които заемаха първите две позиции още от старта. Изпреварванията на „Имола“ обаче отново се оказаха изключително трудни и българският пилот така и не успя да напредне повече до финала на дистанцията от 18 обиколки.Победата грабна Трамниц, който стартира втори и изпревари своя съотборник Дел Пино в спирането на шикана „Тамбурело“ в началото на третата обиколка. Италианецът завърши втори пред Цолов, а в подножието на подиума завърши Луис Шарп. Точки от третия спринт за сезона взеха още Роман Билински, Ноа Стрьомщед, Уго Угочукву, Туука Тапонен, Ноел Леон и Алсенадро Джиусти.
В генералното класиране лидер с актив от 56 точки е бразилецът Рафаел Камара, който днес остана 11-ти и не взе точки, но утре ще стартира от полпозишъна в основното състезание. Втори с изоставане от 16 пункта спрямо лидера е днешният победители Трамниц, трети с актив от 33 точки е Стрьомщед, който взе и бонус точката за най-бързата обиколка в спринта. Никола Цолов е четвърти с общо 31 пункта на своята сметка.Третият състезателен уикенд за сезона във Формула 3 приключва утре с основното състезание, което е предвидено за 9:30 часа българско време. То ще бъде с продължителност от 22 обиколки, а Никола Цолов ще стартира от деветото място в него.
Манчестър Юнайтед отправи официална оферта за малко под 74 млн. паунда за нападателя на РБ Лайпциг Бенямин Шешко. Сумата се състои от първоначално платени 65 млн. паунда плюс около 8.9 млн. паунда под формата на бонуси. Интерес към словенеца има и от страна на Нюкасъл, който изпрати по-рано второ подобрено предложение за услугите на стрелеца - 69.7..
Лудогорец посреща Ференцварош в първи мач от трети предварителен кръг на Шампионската лига. Срещата на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград е с начален час 20:30. Ще предаваме срещата пряко по "Хоризонт". Българският шампион вече отстрани два противника по пътя към влизане в основната фаза на „турнира на..
Азербайджанският Карабах победи Шкендия (Република Северна Македония) с 1:0 като гост в първи двубой от третия предварителен кръг на Шампионската лига - сблъсък, който ще определи бъдещия съперник на българския Лудогорец в европейските клубни турнири. Победителят от тази двойка ще се изправи срещу българския първенец в плейофите за влизане в..
Отборите на Етър и Севлиево завършиха 0:0 във втория кръг на футболната Втора лига. За Етър равенството бе второ поредно и тимът с 2 точки е на десетото място в класирането, докато тимът на Севлиево спечели първа точка за сезона и заема 15-а позиция. В следващия кръг, на 9 август, футболистите на Севлиево посрещат Марек, а ден по-късно за..
С нов европейски рекорд и седмо място за България на микс пистолет на 25 метра за юноши и девойки завърши европейският шампионат по спортна стрелба в Шатору, Франция. Магдалина Стаменова и Виктор Бонев направиха изключително силна стрелба в микса на малокалибрен пистолет за юноши и девойки и в квалификацията победиха всички с общ резултат от..
Нападателят Ендре Ботка, който е и национал на Унгария, попадна в групата на Ференцварош (Будареща) за утрешния първи мач в третия кръг в Шампионската лига срещу Лудогорец (Разград) вместо Едгар Севикян и Александър Чиркович. Дали обаче ще започне Ботка в стартовия състав или младия Жомбор Грубер, ирландският треньор на гостите не пожела да..
Футболният ЦСКА 1948 обяви привличането на тунизийския бранител Фурат Солтани. "Добре дошъл, Фурат Солтани! ЦСКА 1948 подсили левия фланг на защитата с ново попълнение – Фурат Солтани! 25-годишният бранител от Тунис пристига от вицешампиона в местното първенство УС Монастир, за да внесе скорост, стабилност и опит в отбраната на..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Партиите се готвят отрано за президентските избори, защото те предполагат стратегическа маневра. Това обясни пред БНР социологът Андрей Райчев...
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..