Проливен дъжд, примесен с градушка, се изля над Плевен тази вечер. Интензивният валеж продължи около 20 минути и бе придружен от силен вятър. Количеството на валежа - 23 литра на кв. метър за около час.
На горещия телефон на Общината - 064/881- 323, са постъпили сигнали от граждани, основно за завиряване в отделни точки на града. Няма подадени сигнали от малките населени места в общината.
За проблем в община Долна Митрополия съобщи областният управител Николай Абрашев.
Продължава да е затворена пътна връзка край Плевен - под Моста на реката, посока Стъкларския завод "Рубин" заради разлив на река Вит.
Мястото се охранява, поставена е и предупредителна сигнализация.
Община Плевен призовава водачите на моторни превозни средства да използват алтернативни маршрути и да бъдат внимателни. Ограничението ще остане в сила до оттеглянето на речните води.
Двама души са загинали, след като хеликоптер е катастрофирал, като се е врязал в баржа по река Мисисипи. Това предаде агенция "Ройтерс", като се позова на американската брегова охрана. По предварителна информация хеликоптерът се е ударил в електропроводната мрежа и след това се е сблъскал с баржата. Двамата загинали са били на борда на летателния..
Скандал, свързан със забрана за провеждане на публични места на събития, свързани с мюсюлманските празници, разтърси Испания. Властите в град Хумиля, област Мурсия гласуваха решението с мотива, че така се защитава идентичността и се опазват традиционните религиозни ценности. Общинският съвет в Хумиля, доминиран от Народната партия, прие..
Израел обмисля прекратяване на сътрудничеството с Обединеното кралство в областта на отбраната и сигурността, ако премиерът Киър Стармър продължи с ходовете за признаване на Палестина, което би могло да подкопае националната сигурност, съобщи вестник "Таймс". Дипломатически източници са заявили пред "Таймс", че правителството на Бенямин Нетаняху..
Гърция обяви, че се очакват три дни с много силни ветрове и рискове от пожари. Силата на вятъра в Егейско море ще достигне 100 километра в час, предупреждават гръцките власти. Само за час няколко ферибота не успяха да отплуват от различни острови поради силни бури. Фериботните компании предупреждават пътниците да се информират за корабния трафик поне..
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви в интервю за американската телевизия "Фокс Нюз", че Израел планира да поеме контрола над ивицата Газа, но не за постоянно: "Не искаме да запазим Газа за нас. Искаме да имаме периметър за сигурност, но не искаме да я управляваме. Искаме да я предадем на арабски сили, които да я управляват правилно, без да ни..
На вчерашната среща в Кремъл специалният пратеник на Съединените щати Стив Уиткоф е отправил към руския президент Владимир Путин "изгодно" предложение за спиране на огъня в Украйна. Това твърди полското издание "Онет", без да посочва обаче източниците си. Путин заяви, че може да се срещне със Зеленски "при определени условия" Полското..
Американски журналист оцеля шест нощи сред дивата природа в Норвегия. Мъжът е бил сам, разчитал е на оскъдни запаси от храна и е имал сериозна травма на крака. 38-годишният Лун, който е работил за New York Times и Atlantic и е бивш кореспондент на "Гърдиън" за Русия, е бил на почивка със сестра си в Норвегия. На 31 юли той тръгва сам на 4-дневен преход..
Падане заради интоксикация е най-вероятната причина за смъртта на 39-годишния бивш треньор по тенис, чието тяло беше намерено до един от входовете на..
Промените в Закона за еврото са изключително вредни и ефектът им върху цените в България ще е в посока нагоре, т.е. заради тези промени цените ще са..
Трябва да се дадат повече възможности за качествено образование по математика в средните училища . Това заяви пред БНР Тодор Тодоров, част от..