Водачът в световната ранглиста Яник Синер (Италия) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис при мъжете.
Синер надигра в третия кръг чеха Иржи Лехечка с 6:0, 6:1, 6:2 само за час и 35 минути игра.
Италианският тенисист спечели първия сет без да загуби гейм, а серията му от 11 поредни гейма продължи до 5:0 във втората част, когато Лехечка намали за 1:5. Яник Синер приключи сета при 6:1, а в третия също нямаше проблеми, печелейки го с 6:2.
Синер загуби само 9 точки на свой сервис и се класира за четвърти кръг на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос" за пети път. Той удължи успешната си серия в надпреварите от Шлема на 17 поредни победи и ще се изправи срещу 17-ия в схемата руснак Андрей Рубльов в спор за достигане до четвъртфиналите.
Рубльов продължи напред след отказването на французина Артюр Фис поради стрес фрактура в долната част на гърба. 14-ият поставен Фис може да пропусне "Уимбълдън", като ще отсъства от игра поне месец, обясни самият той на пресконференция по-рано днес, цитиран от агенция АП.
"С отбора решихме, че е по-добре да спра сега, защото ще мога да спра само за четири до шест седмици. Трябваше да направя избор", обясни 20-годишният Артюр Фис.
"Дадох всичко от себе си в предишния мач. Не можех да постигна повече. В края на втория сет усетих, че гърбът ми изобщо не е добре", добави френският тенисист и поясни, че не смята, че се нуждае от операция.
Към четвъртия кръг на турнира от Големия шлем в Париж продължи и Талон Грикспоор (Нидерандия), който надделя над 21-годишния американски квалификант Итън Куин, който на старта бе съперник на Григор Димитров при отказването на българина заради контузия.
Грикспоор спечели с 4:6, 6:1, 6:7(2), 6:1, 6:4 за три часа и 19 минути игра. Противник на нидерландеца в следващия кръг ще бъде победителят от мача между третия поставен германец Александър Зверев и Флавио Коболи от Италия.

Крилото Георги Русев, който играе за ЦСКА 1948 в българското първенство като преотстъпен от швейцарския Сион, смята постоянните поражения на България като основна причина за напрежението, което съпътства мачовете. България играе с Грузия във вторник (18-и ноември) от 21:45 часа на националния стадион „Васил Левски“ като до момента няма точка..
Българският национален отбор по футбол ще се опита да излезе от тежката ситуация, в която се намира, в утрешния последен мач от група „Е“ на Световните квалификации, а селекционерът Александър Димитров обясни как се взимат всички мерки по време на подготовката. България посреща Грузия във вторник (18-и ноември) от 21:45 часа на националния..
Испанският футболен гранд Барселона ще изиграе първия си мач на стадион „Камп Ноу“ след ремонта на съоръжението на 22 ноември, съобщиха от клуба. Това ще бъде срещата от 13-ия кръг от Ла Лига срещу Атлетик Билбао. „Камп Ноу“ е в ремонт от 2022 година. Откриването първоначално беше планирано за есента на 2024-а, след което е отложено за..
Френският селекционер на грузинския национален отбор по футбол Вили Саньол смята, че и двата отбора – и България, и Грузия ще искат да компенсират утре лошите резултати от квалификациите за Мондиал 2026. Грузия има една победа от пет мача, а България дори е без актив, като двата тима се нареждат така 3-и и 4-и в група "Е" на квалификациите за..
Бронзовата медалистка от олимпийските игри в Париж Кимия Ализаде вече е оперирана. Натурализираната иранка пропусна световното първенство в Уси (Китай), след като се установи, че има скъсани сухожилия от вътрешната част на бедрото, което наложи да се подложи на сложна хирургическа интервенция. „Кимия ще се възстановява поне шест месеца – разбира се,..
Разказваме за клубния живот и дейността на най - големия фенклуб на "Лудогорец" в Европа, този в Белгия. Клубът обединява над 2500 души, привърженици на "орлите", които са от различни краища на България, не само от Разградско. Поне веднъж месечно нашите сънародници се събират, за да обсъдят най - належащите проблеми и теми, свързани с любимия..
Италианецът Яник Синер спечели за втора поредна година финалния турнир на АТР в Торино. В спора за трофея той победи със 7:6 и 7:5 световния №1 Карлос Алкарас. За Синер това е 31-ва поредна на твърд корт в зала (последната му загуба е на финала в Торино преди 2 години от Новак Джокович). Конкретно в Торино за Синер това беше 10-та..
Очаква ни много, много тежка 2026 г. от икономическа гледна точка, много тежка година, защото с този ръст на заеми – над 20 млрд. лв., ще надскочим..
При превалутирането на българските левове в евро в пощите ще се проверяват документите за самоличност , като ще се прави тяхно копие и ще се извършва..