Сблъсъците между правоохранителните органи и протестиращите срещу прилагането на имиграционни правила в Лос Анджелис избухнаха с нова сила, след като в мегаполиса започна разполагането на военнослужещи от Националната гвардия.
Северното командване на САЩ заяви, че около 300 войници вече са разгърнати в три района на Лос Анджелис, за да осигурят "безопасност и защита на федералната собственост и персонал".
Президентът Доналд Тръмп нареди разполагането на 2000 членове на Гвардията, въпреки възраженията на кмета на Лос Анджелис Карън Бас и губернатора на Калифорния Гавин Нюсъм, тъй като протестиращите влязоха в остри сблъсъци с полицията и представителите на федералните служби, хвърляха късове бетон и извършваха вандалски действия.
В неделния ден те пристъпиха към блокада на магистрала 101, която е основна пътна артерия, свързваща три щата по западното крайбрежие на САЩ. Те хвърляха различни предмети по силите на реда, а при сблъсъците бяха подпалени няколко полицейски автомобила и роботизирани таксита.
Протестите избухнаха в петък, след като служители на Службата за имиграционно и митническо правоприлагане задържаха десетки нелегални мигранти на различни места в Лос Анджелис.
Калифорнийският губернатор заяви, че разполагането на Гвардията е "незаконно" и с писмо в неделя следобед призова администрацията на Тръмп да отмени заповедта си.
Той заяви, че решението на федералните власти е "сериозно нарушение на суверенитета на щата" и поиска президентът да "върне контрола" на Калифорния.
Нюсъм допълни, че още сутринта в понеделник местно време ще заведе дело срещу администрацията на Тръмп заради разполагането на Националната гвардия.
"Културната дипломация е най-мощното средство за сближаване между държавите. Тя не говори с думи, говори с опит, с емоция, със спомени", заяви министърът на културата Мариан Бачев на традиционното събитие "Дипломация на Чудесата", което се проведе тази вечер в София. Форумът тази година беше под надслов "Най-древните чудеса на България и..
Общинските структури на "Алтернатива за права и свободи" във Враца и Криводол се присъединиха към "ДПС - Ново начало". Това стана ясно от пост в профила във Фейсбук на врачанската областна организация на партията на Делян Пеевски. В публикацията е посочено, че днес се е провела среща между техни представители, сред които депутатите Иво Цанев и..
Парламентът на Сърбия упълномощи правителството на страната да изтегли заем от френски банки за закупуване на изтребители от Франция, предаде АФП. Сделката бе договорена при визитата на френския президент Еманюел Макрон миналия август. За 12-те самолета "Рафал" Белград вече е превел авансово 823 милиона евро. С днешния вот Скупщината на..
Европейската инвестиционна банка ще отпусне 1,6 милиарда евро за увеличаване на обмена на електроенергия между Испания и Франция. Решението идва месец и половина след масовото прекъсване на тока на Иберийския полуостров. Страните подписаха първите траншове от заемите на стойност 1 200 000 000 евро. На церемонията в Люксембург присъстваха президентът..
Премиерът на Израел Бенямин Нетаняху заяви, че убийството на иранския аятолах Али Хаменей ще сложи край на конфликта, предаде АФП. Това мнение Нетаняху изрази в интервю за телевизия Ей Би Си. "Това няма да доведе до ескалация на конфликта, това ще доведе до край на конфликта", каза Нетаняху в отговор на въпрос относно противопоставянето на президента..
Иран осъди израелската атака по сградата на иранската държавна телевизия (IRIB), извършена по-рано днес, предаде АФП. Агенцията информира, че ударът е бил нанесен по време на предаване на живо и водещата уплашена е напуснала студиото. Израел бомбардира сградата на иранската държавна телевизия в Техеран В изявление на Министерството на..
"Началото на Шенген бе положено през 1985 година само от 5 страни и сега той се превърна в най-голямата зона за свободно движение в света" - това каза председателката на Европарламента Роберта Мецола пред пленарната зала в Страсбург по повод 40-ата годишнина от основаването на пространството за свободно движение. Тя подчерта, че така животът е..
Част от търговските банки обявиха определен период от време за безплатно внасяне на левови суми по сметките . По този начин се дава възможност на..
Той се ражда напълно глух, а днес ходи на метъл концерти . Може да чете по устните, но също така да чува думите и да се изразява с тях. Днешният..
Конфликтът между Израел и Иран се изостря. Ударите между двете страни продължават. Иранското министерство на здравеопазването съобщи, че за трите..