Парламентът за пореден път отхвърли предложението на Хамид Хамид от ДПС-Ново начало да се обсъди свалянето на депутатските имунитети на Славчо Крумов, Ивайло Чорбов, Йордан Тодоров и Никола Димитров от "Възраждане".
Предложението беше внесено от изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов в края на февруари.
Председателят на парламента Наталия Киселова първоначално обясни, че всеки депутат може да предлага по една точка в дневния ред, а не 4, както поиска Хамид. Стигна се до гласуване за дебат по депутатския имунитет единствено на Йордан Тодоров, но и това предложение не беше допуснато. Хамид Хамид коментира:
"От какво ви е страх, колеги от ГЕРБ, нали на думи сте проевропейци и пазите европейските ценности, нали сте член на Европейската народна партия, а не на съветската народна партия, нали по микрофоните на брифинги говорите, че някой бил организирал план "Барбароса" срещу вас.
Нека да чуя и барбаросата как гласуват неговите барбаросчета и как пазят московските барбаросчета от плана "Барбароса". Хайде сега, колеги, гласувайте пак, прегласуване моля".
Отхвърлено бе предложението и на партия "Възраждане" за изслушване на министъра на финансите Теменужка Петкова за изпълнение на бюджета за април и май.
От полицията предупреждават за фалшиви профили и сайтове, дублиращи промоции на истински фирми. Целта на измамниците, според ГДБОП, е да се убедят потребителите, че пазаруват в истински магазин и да въведат данните от банковите си карти. През последните дни са установени няколко измамни страници, които копират официални профили на сайтове на..
КЗК съобщи, че е започнала предварително проучване за евентуални антитръстови нарушения на пазара на слънчогледово олио. Регулаторът се мотивира с медийни публикации за очаквано повишение на цените на слънчогледовото олио поради намален добив на маслодаен слънчоглед в страната през тази година. Комисията ще проверява дали съществуват..
Пожар на покрив с фотоволтаици на производствен цех на текстилната фирма "Е.Миролио" ЕАД Сливен бе ликвидиран за минути от пожарната в ранния следобед. Няма пострадали. Сигналът за пожара е получен в 14.02 минути. На място са изпратени два екипа на пожарната. Огънят е овладян и ликвидиран за около 20 минути. Работниците са изведени от..
В област Ловеч продължава да расте броят на населените места на воден режим заради трайното засушаване и намалелия дебит на водоизточниците. Засегнати от безводието в региона вече са 15,5% от населението. От тази вечер на воден режим ще са селата Прелом и Соколово, а от утре през нощта няма да има вода и в Горно Павликене. Така засегнатите..
Премиерът Росен Желязков е разговарял с украинския премиер Юлия Свириденко. По време на видеосрещата премиерът е потвърдил неотменната подкрепа на България за Украйна в контекста на войната. Премиерът е припомнил, че България е сред най-силните и активни поддръжници на европейската интеграция на Украйна. Желязков е предложил и споделяне на ценен..
Руският външен министър Сергей Лавров заяви, че Москва е готова да обсъди политическите аспекти на споразумението с Украйна, предаде Ройтерс. Русия е готова да проведе преговори във всеки формат и да повиши нивото на делегациите в преговорите, добави той. Лавров обаче повтори настояването на Москва, че всяка среща между Владимир Путин и..
Постоянно и плавно се увеличават цените на плодовете и зеленчуците и като цяло на селскостопанската продукция в Ямболско. Такова е мнението на потребители и редовни клиенти на пазара. Дори и в непазарен ден на пазара до старата автогара в Ямбол има продукция всякаква, както местно производство, така и внос. Пред кореспондента на..
Министърът на туризма Мирослав Боршош ще посети днес град Априлци, за да се запознае с трасето, предвидено за изграждане на лифт от квартал "Острец"..
Очаква ни гореща политическа есен - протести срещу завладяната държава и институциите-бухалки, организирани от ИПВ и граждански организации, ще..
В България се създават острови на крайна безотговорност на магистрати и държавни служители , които не понасят никакви санкции за неправомерни..