Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Росен Желязков: МС официално не е предлагал кандидатура за главен секретар на МВР

Премиерът подчерта, че досега практиката е била да има устна договорка преди официалното предложение

Министър-председателят Росен Желязков
Снимка: БТА

Премиерът Росен Желязков потвърди от Виена, където е на посещение, че Министерският съвет официално не е предлагал кандидатура за главен секретар на МВР. Така министър - председателят отговори на президента Румен Радев и припомни, че досега практиката е била да има устна договорка преди официалното предложение:

"Ние такива предложения сме направили още в началото на работата на настоящото правителство. Не сме получили до този момент отговор. Имало е вербално съгласуване и това са теми, които стоят отворени, но щом вече на вербалното съгласуване не се разчита, Министерски съвет ще предложи за всички позиции, които се налага, да бъдат назначавани по този сложен междуинституционален фактически състав в най-скоро време".

По-рано от пресслужбата на държавния глава заявиха, че в президентската институция не е постъпвало писмено предложение за съгласуване на назначаването на главен секретар на МВР.

По публикацията работи: Светлин Божков

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Делян Пеевски

Пеевски: Статията на "Уолстрийт джърнъл" е поръчкова

"Статията на "Уолстрийт джърнъл" е поръчкова. Искам Радев на терен, ще бъда против да не си направи партия". Това каза пред журналисти лидерът на ДПС – Ново начало Делян Пеевски. Той коментира публикацията на американското издание, според която лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е обсъждал темата "Магнитски" с Доналд Тръмп – младши. "Питайте..

публикувано на 08.10.25 в 10:55

Борисов за срещата с Тръмп - младши: Частни срещи с деца на мои приятели

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира пред журналисти в София срещата си с Доналд Тръмп - младши, предизвикала широк медиен отзвук у нас: "Частни срещи с деца на мои приятели на един неформален обяд, в който и от който не произлиза нищо, освен да споделяме кой какво е преживял през времето, когато не сме се виждали с баща му, арести незаконни,..

публикувано на 08.10.25 в 10:53
Строителни работници разчистват отломките от рухналата сграда, 7 октомври 2025 г.

Четири са жертвите на рухналата сграда в Мадрид

Броят на загиналите при срутването на сграда в Мадрид достигна четирима души. През нощта пожарникарите са открили още две тела. Трима строителни работници - Дамбеле, Алфа и Хорхе, на възраст между 30 и 50 години, родом от Мали, Гвинея и Еквадор и 30-годишната Лаура – административен асистент са жертвите на рухналата сграда. Четиримата бяха..

публикувано на 08.10.25 в 10:42

Добрите практики на фокус: Вдъхновяващи примери от класните стаи

За пета поредна година Фондация "Заедно в час" и образователната платформа Prepodavame.bg организира национален конкурс "Добрите практики на фокус", който събира най-вдъхновяващите примери от българските класни стаи.   Тази година темата е стем подходът , посочи пред БНР Милена Димитрова, старши специалист "Управление на съдържанието" в..

публикувано на 08.10.25 в 10:42

НС няма да изслушва министри за наводненията по Черноморието и мерките за възстановяване

В Народното събрание - мнозинството отхвърли исканията за изслушване на министри във връзка с причините за наводненията по Южното Черноморие и мерките за възстановяване, предложени от "Възраждане" и ПП-ДБ.  Отхвърлено беше и предложението на "Възраждане" за създаване на Временна комисия за проверка на всички факти и обстоятелства около..

публикувано на 08.10.25 в 10:33

Червен код за обилни валежи в 7 области на страната

От Националния институт по метеорология и хидрология обявиха, че вдигат степента на опасност от оранжев в червен код за 7 области на страната.  Това са Силистра, Разград, Русе, Велико Търново, Плевен, Ловеч и Габрово.  В сила е оранжев код за обилни валежи в три области на страната - Враца, Търговище и Добрич. Жълт код действа на..

публикувано на 08.10.25 в 10:30

Борисов: Срещу коя мафия се бори Терзиев? Две години вече е кмет

Лидерът на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов коментира в кулоарите на НС кризата с боклука в столицата: "Още когато "Спаси София" и Бонев напуснаха коалицията ПП-ДБ разбрах, че нещо лукаво се готви в столицата и обвиненията, извадете си, на Бонев към Терзиев, бяха за абсолютно несправяне с работата. Но, сега, ако тръгнем днеска, този "герой" да го..

публикувано на 08.10.25 в 10:07