Силна буря връхлетя крайбрежния район Истрия в Хърватия снощи, поваляйки дървета и изтласквайки към плитчините яхти на пристанищата, съобщи хърватското издание "Индекс". Катамаран с туристи започна да потъва, всички пътници са били спасени, предаде БТА.
В град Ровин около 30 яхти заседнаха, има седем ранени и множество паднали по пътищата дървета. Най-тежко е положението в къмпингите "Амарин" и "Портон Бионди", където вятърът е съборил най-много дървета. Ранени са туристи с кемпери, върху които са паднали дървета. На терен в града са над 50 пожарникари.
Силният вятър е разрушил дървени кейове и е носил по брега чадъри, шезлонги и дървена сергия за сувенири.
В град Пореч противопожарните служби са отговорили на десет сигнала до 20 ч. снощи, два от които за наводнения и осем за премахване на паднали дървета в къмпинга "Порто Соле".
Катамаранът "Мелита", който превозва туристи от Задар до Дуги оток, е започнал да потъва заради пробойна в корпуса, късно снощи. Към момента на инцидента на лодката са се намирали 38 пътници и пет членове на екипажа. Всички са били спасени.
Планът за завладяване на град Газа вече е в началната си фаза, обяви говорител на израелските въоръжени сили. След сблъсък с бойци на "Хамас" израелците са заели покрайнините на най-голямото селище в едноименния палестински анклав. По-рано израелските власти свикаха в армията около 60 хиляди резервисти. Израелската армия съобщи за мобилизация на..
Началниците на отбраната на държавите членки на НАТО проведоха "чудесна и откровена дискусия" по време на видеоконферентна среща, в която са обобщили резултатите на неотдавнашните разговори за конфликта в Украйна, каза днес началникът на Военния комитет на пакта адмирал Джузепе Каво Драгоне, цитиран от Ройтерс. "Потвърдихме подкрепата си за..
Гърция няма да изпраща военни части в Украйна, заяви днес говорителят на правителството Маринакис в интервю за медиите. Той обърна специално внимание на участието на премиера Мицотакис във видеоконферентната среща на Европейския съвет, където гръцкият премиер приветства възможностите за мир след преговорите в САЩ. "Атина настоява за..
Полицията в София задържа 26-годишен мъж, след като е намушкал с нож друг човек при скандал. Инцидентът е станал в късния следобед на столичния булевард "Цариградско шосе". Арестуваният е известен на полицията. Той е избягал след нападението, но полицията го е открила и арестувала. По случая е образувано досъдебно производство.
Обучението по български език в Украйна ще продължи. Това е уверила украинския премиер Юлия Свириденко българския си колега Росен Желязков. Във видеоконферентен разговор Росен Желязков е уверил, че България е готова и да помага за следвоенното възстановяване на Украйна. Росен Желязков е припомнил, че България е сред най-силните и активни..
Общинският съвет в Плевен на извънредно заседание създаде временна комисия за водата. Целта е да се намерят ефективни решения за подобряване на водоснабдяването в краткосрочен и средносрочен план. Извънредното заседание беше свикано от председателя на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански, който предложи и създаването на тази комисия. След..
Експлозия в източната част на Полша късно снощи е била причинена от руски дрон, сочат предварителните заключения на местните следователи. Става дума за безпилотен апарат от иранския модел "Шахед", пригоден да имитира ударен дрон, за да отклони огъня от противовъздушната отбрана, обясниха полски военни. Инцидентът край село Осини в..
Министърът на туризма Мирослав Боршош ще посети днес град Априлци, за да се запознае с трасето, предвидено за изграждане на лифт от квартал "Острец"..
Българската политическа позиция и на дипломацията ни няма да се промени и ще остане подкрепата за Украйна. Като се дискутира изпращането на войски и..
Очаква ни гореща политическа есен - протести срещу завладяната държава и институциите-бухалки, организирани от ИПВ и граждански организации, ще..