Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В изоставено бунгало се е укривал мъжът, заподозрян за убийството на 36-годишна чешка туристка в Приморско

Задържаха заподозрян за убийството на чешката туристка в Приморско

Задържаният е с повдигнато обвинение за умишлено убийство

Автор:
Началникът на отдел "Престъпления срещу личността" към ОД на МВР в Бургас Мирослав Желев даде подробности по случая - 27 юни 2025 г.
Снимка: БТА
Чуй новината! Чуй новината:

Полицията в Приморско арестува 41-годишен турист от Чехия по разследване за убийството на 36-годишна чехкиня. 

Двамата са били двойка и са пристигнали в България на почивка. 

Жената е била открита вчера мъртва от камериерка на хотела, а мъжът е бил задържан по подозрение, че след спор и употреба на алкохол е убил приятелката си. Той се е укривал в изоставено бунгало край Созопол.

Мирослав Желев - началник-сектор "Престъпления срещу личността" в Областната дирекция на полицията в Бургас, уточни:

"Мъжът, който е убил жената в хотелската стая, е напуснал заедно с личния си багаж и е използвал такси да се придвижи до град Созопол, местността "Мечките". Същият прави пълни самопризнания и описва начина на извършването на тежкото престъпление".

Убийството и извършителят са разкрити за близо шест часа, подчерта окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев:

"Въпросният гражданин на Република Чехия е с повдигнато и предявено обвинение за умишлено убийство. Предвиденото от законодателя наказание е лишаване от свобода от 10 до 20 години". 

Сигналът по случая е подаден вчера по обед към спешния телефон 112. Пристигналите на място медици от Созопол и разследващи полицаи установили млада жена, която е починала.

Извършена е аутопсия. Заключението на съдебните лекари е, че се става въпрос за смърт, настъпила от удушаване, каза Чинев.

Все още не са готови резултатите от взетите за анализ кръвни проби за наличието на упойващи вещества, посочиха от държавното обвинение.

До престъплението се стигнало след възникнал конфликт между задържания и починалата, причините за който не са установени. Все още не е ясно дали наблюдаващият прокурор ще предприеме действия за трансфер на наказателно производство към чешката страна. 

По публикацията работи: Мария Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Атанас Зафиров

Зафиров след заседанието на Борда по водите: За водна криза към днешна дата не може да се говори

За водна криза в страната към днешна дата не може да се говори, заяви вицепремиерът Атанас Зафиров след днешното второ заседание на Националния борд по водите. За 10 дни броят на хората без достъп до питейна вода е намалял наполовина. Вицепремиерът Зафиров обобщи, че  към момента хората, засегнати от безводие в страната,  от 360 000   са..

публикувано на 09.10.25 в 20:33
Президентът на САЩ Доналд Тръмп

Тръмп очаква "Хамас" да освободи всички останали израелски заложници в понеделник

Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп очаква "Хамас" да освободи всички останали израелски заложници в понеделник идната седмица. Планът му от 20 точки за мир в ивицата Газа предвижда това да стане до три денонощия от влизането в сила на прекратяването на огъня, за което се договориха снощи "Хамас" и Израел. Постигната е сделка за..

публикувано на 09.10.25 в 20:17

МТСП: Скоро ще се наложи да спре приема на заявки по инициативата "Избирам България"

Съвсем скоро ще се наложи да спре приема на заявки по инициативата "Избирам България", съобщи заместник-министърът на труда и социалната политика Наталия Ефтимова по време на заседание на Комисията по политиките за българите извън страната. "Предполагам, че съвсем скоро, предвид много големия интерес, ще се наложи да затворим набирането на..

публикувано на 09.10.25 в 20:06
Димо Дренчев в НС

НС одобри споразумение за безлихвен заем от 250 млн. евро с Банката за развитие на Съвета на Европа

Парламентът одобри на първо четене Рамково споразумение за безлихвен заем от 250 милиона евро с Банката за развитие на Съвета на Европа и Република България по Механизъм за съфинансиране на програми, съфинансирани от Европейския социален фонд плюс през 2021-2027 година. Заемът има за цел да подкрепи националното съфинансиране по проектите,..

публикувано на 09.10.25 в 19:50
Българският правителствен самолет на летището в Талин, Естония, 9 октомври 2025 г.

Президентът е в Талин за участие в годишната среща на държавните глави от групата "Арайолуш"

Рисковете пред Европа заради влошената среда за сигурност и войната между Русия и Украйна са сред темите на международен форум в Талин, в който участват 11 държавни глави на страни от Европейския съюз.  Сред тях е президент Румен Радев, който пристигна за годишната среща на държавните глави от групата "Арайолуш" в Естония.  Възможностите и..

публикувано на 09.10.25 в 19:35
Доц. Петко Стефановски по време на заседанието на парламентарната Комисия по здравеопазването - 9 октомври 2025 г.

Нараства делът на държавните болници с надлимитна дейност

Нараства делът на държавните болници с надлимитна дейност спрямо дела на частните лечебни заведения с такава дейност - това показват резултатите от серия проверки на Здравната каса (НЗОК) в 42 лечебни заведения у нас, които са с най-значително увеличение на хоспитализациите през тази и миналата година.  Данните бяха представени от управителя на НЗОК..

публикувано на 09.10.25 в 18:59

Бедственото положение в община Трън е удължено с 30 дни

С 30 дни е удължено бедственото положение в община Трън. Решението е взето на проведения днес Общински кризисен щаб. При нормализиране на обстановката бедственото положение ще бъде отменено, каза кметът Цветислава Цветкова. И днес има бедстващи селища на територията на общината. Осем населени места са без електричество, в други десет-..

публикувано на 09.10.25 в 18:29