Най-малко 7 демонстранти бяха арестувани досега по време на протеста, организиран от студенти, който се проведе в сръбската столица Белград на площад "Славия".
След сблъсъци с полицията демонстрантите са арестувани в рамките на минути и отведени в следствения арест, уточниха властите.
Протестиращите хвърляха бутилки, димки, сигнални ракети и камъни по полицаите, които им отвърнаха със сълзотворен газ по най-дългия булевард в сръбската столица "Крал Александър“, който със своите 7 километра и половина в продължение на десетилетия след Втората световна война носи името "Булевард на Революцията" . Някои от протестиращите бяха забелязани да слагат противогази.
В хаоса от стълкновенията тревните площи, цветята и няколко магазина на булеварда са унищожени, наоколо се чуват полицейски сирени, вувузели и клаксони на автомобили.
В по-ранните часове на стълкновенията между жандармерията и демонстрантите председателят на Народната скупщина на Сърбия Ана Бърнабич написа в социалната мрежа "Екс", че целта на протестиращите е предизвикване на гражданска война.
Студентите от блокадата обявиха в профила си в "Инстаграм", че правителството е имало всички средства да изпълни исканията на протеста за свикване на предсрочни парламентарни избори, но не го е направило и отговорността за ескалацията на напрежението е негова.
Сръбският президент Александър Вучич се появи пред своите привърженици в Пионерския парк, които изненадващо организираха литературно четене за героите и саможертвата на Видовден - значима дата в историята на сръбския народ от 14 век до наши дни.
Литературното четене се състоя в пространството между Пионерския парк и Народната скупщина вчера, само няколко часа преди да започне протестът, насрочен от студентите в същия ден, но на площад "Славия".
В неделя от прессекретариата на държавния глава съобщиха, че днес в 11:00 ч. местно време (12:00 бълг. вр.) Вучич ще се обърне към нацията.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп след телефонен разговор с китайския президент Си Цзинпин заяви, че двамата ще се срещнат в края на октомври в Южна Корея и той ще посети Китай в "началото на следващата година". Това е вторият разговор на американския президент със Си, след встъпването му в длъжност и след въвеждането на високите търговски..
От "Възраждане" предлагат народните представители да не могат да ползват охрана от НСО. Това е записано във внесения днес в деловодството на парламента, проект за промени в Закона за НСО. Вносител е депутатът Златан Златанов. "Народните представители не би следвало да ползват никакви привилегии спрямо останалите граждани. НСО няма ресурсния,..
Естония е поискала задействане на член 4 от Северноатлантическия договор, след като три руски изтребителя МИГ-31 нарушиха въздушното ѝ пространство и останаха в него 12 минути. Това написа в социалната мрежа "Екс" премиерът на страната Кристен Михал, определяйки действията на Москва като неприемливи, предаде АФП. Член 4 предвижда спешни..
Руският президент Владимир Путин заяви, че Русия ще продължи да произвежда съвременни оръжия и след края на така наречената от него специална военна операция. "Надявам се, че събитията свързани със СВО ще отминат, но необходимостта от съвременни въоръжени сили няма да приключи с това. Напротив и занапред ще развиваме въоръжените сили, ще ги..
Иракската служба за борба с тероризма съобщи, че висш лидер на "Ислямска държава" е бил убит по време на операция за сигурност в Сирия, проведена в сътрудничество с международната коалиция, ръководена от САЩ. Командирът Омар Абдул Кадер Басам, известен като "Абдул Рахман Ал-Халаби", е бил ръководител на външните операции и сигурността на..
Съветът за сигурност на ООН гласува за повторно налагане на санкции срещу Иран, след като Великобритания, Франция и Германия обвиниха Техеран в нарушаване на историческото споразумение за управление на ядрените му дейности, предаде АФП. "Призоваваме (Иран) да действа незабавно", заяви британският посланик Барбара Уудърд, след като гласува..
Контрабандата на спирт в България не е спирала . Това заяви пред БНР Петко Събев, Сдружение "Българска домашна ракия". Той смята, че производителите на домашна ракия и вино могат да се се противопоставят с продукцията си на контрабандистите . Премиерът Росен Желязков е поискал да бъдат премахнати от сайта на МЗХ предложените за обществено..
Във великотърновското село Шемшево вече няма нито къщи за продан, нито терени. Това каза пред БНР кметът му Кирил Ангелски. Разпределиха..
По призив на партия "Възраждане" днес край сградата на Народното събрание се проведе антиправителствен протест . Антиправителствен протест ще..
Пред Народното събрание от 14 часа партия "Възраждане" организира национален протест срещу правителството. "Внася се вот на недоверие - време е да..