Шесткратният световен шампион в MotoGP Марк Маркес (Дукати Леново) постигна победа в състезанието за Голямата награда на Нидерландия и увеличи още повече преднината си на върха в генералното класиране след 10 от общо 22 старта за сезон 2025.
Испанецът потегли от четвърта позиция, но още в първите обиколки успя да вземе инициативата и реално няма никаква конкуренция до финала, за да запише шестата си победа за сезона. Той измина състезателните 26 обиколки за 40:14.072 минути. Единственият, който по някакъв начин доближи Маркес, бе италианецът Марко Бедзеки (Априля Рейсинг), но и той рядко сваляше изоставането си на по-малко от секунда. В крайна сметка Бедзеки завърши на 0.635 секунди зад победителя.
На трето място остана друг италианец - Франческо Баная. Съотборникът на Маркес в Дукато Леново се оказа в състезание сам със себе си, след като бе на повече от две секунди зад Бедзеки, но и на цели четири секунди пред испанеца Педро Акоста (Ред Бул КТМ), който остана четвърти.
Акоста се забърка и в най-интересния момент от цялото състезание на пистата в Асен, след като сблъсък между него и Алекс Маркес доведе до падане и отпадане за по-малкия брат на Марк Маркес. Пилотът на Грезини Рейсинг счупи и ръката си при контакта си с асфалта и за момента няма яснота дали ще може да участва в състезанието за Гран при на Германия след две седмици.
Испанецът Маверик Винялест (Ред Бул КТМ Тех3) и италианецът Фабио ди Джанантонио (Пертамина Ендуро ВР46 Рейсинг) допълниха топ 6.
Много разочароващо се оказа състезанието за стартиралия от полпозишън Фабио Куартараро (Монстър Енерджи Ямаха). Както и във вчерашното спринтово състезание французинът нямаше нужното темпо и в крайна сметка се свлече до десетата позиция.
В генералното класиране Марк Маркес води с 307 точки, следван от Алекс Маркес с 239 и Франческо Баная със 181 точки.
Серия отпадания имаше и в Мото 2, където само 17 до 28 състезатели достигнаха до финала. Победител стана Диого Морейра (Италтранс Рейсинг), който донесе първа победа за Бразилия в този мотоциклетен клас. Морейра спечели с време от 25:24.852 минути, след като две обиколки преди края се възползва от грешка на испанеца Арон Канет (Фантик Мотор). Канет пробва да си върне първото място до самия край, включително и на финалната права, но в крайна сметка завърши на 0.056 секунди зад Морейра. Трети остана испанецът Мануел Гонсалес (Ликуи Моли), който завърши на малко над 1.7 секунди от Морейра.
В класирането води Мануел Гонсалес със 159 точки, пред Канет със 154 точки и Морейра със 128 точки.
В Мото 3, където състезанието протече с най-малко инциденти, победата взе испанецът Хорсе Антонио Руеда (Ред Бул КТМ Айо). Той завърши с 0.144 секунди пред сънародника си Давид Муньос () и с 0.245 секунди пред аржентинеца Валентин Пероне (Ред Бул КТМ Тех3).
Лидер в генералното класиране е Руеда със 187 точки. Втори със 118 точки е испанецът Алваро Капре (Ред Бул КТМ Айо), а трети с точка по-малко е друг испанец - Анхел Пикерас (МТ Хелметс).

Българските състезатели си осигуриха два финала след първия ден на квалификациите на европейското първенство по спортна аеробика за мъже и жени в Ганджа (Азербайджан). Борислава Иванова намери място сред най-добрите осем при жените, след като зае шесто място в пресявките с 19.200 точки. Другата българка Моника Джамбова се нареди 24-а със 17.500 точки и..
Помощник-треньорът на националния ансамбъл за девойки Елизабет Паисиева беше специален гост-лектор на семинар за треньори по художествена гимнастика, проведен в Рига (Латвия). Бившата национална състезателка представи поредица от лекции и практически занятия, насочени към усъвършенстване на треньорските умения и прилагане на съвременни методи в..
Четирима състезатели ще представят България на Световното първенство по спортна гимнастика, което ще се проведе от 20 до 24 ноември в Манила (Филипините). При младежите в тима са Йоан Иванов и Никълъс Наков от клуб Левски-Спартак, както и Наско Миков от Пирин Благоевград 2011. При девойките ще имаме само една представителка - Кристин Кръстева. Преди..
Никол Филипова спечели първия медал за България на Световното първенство по скокове на батут за младежи и девойки в Памплона, Испания. Състезателката на клуб Младост Димитровград, с личен треньор Димитър Димов, завоюва сребро, след като получи 50,090 точки за изпълнението на своята комбинация. Българката отстъпи единствено пред представителката на..
Испанецът Карлос Алкарас ще завърши годината като номер 1 в мъжкия тенис. Носителят на шест титли от турнирите от Големия шлем ще завърши на първо място за втори път след 2022 година, след като премина през груповата фаза на Финалите на АТР в Торино без загуба. В последния си мач от групата Алкарас спечели с 6:4, 6:1 срещу представителя на домакините..
Двукратният световен шампион Франция се класира за осми пореден път за участие на Мондиал. В Париж "петлите" победиха с 4:0 Украйна и кръг преди края на борбата в квалификационна група "D" са недостижими на върха с 13 точки. Капитанът на домакините Килиан Мбапе вкара два гола за успеха. Той откри резултата от дузпа в 55-ата минута и покачи на 3:0 в..
Националният отбор на Норвегия практически се класира за участие на световното първенство по футбол през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада. В Осло домакините се наложиха с 4:1 над Естония и с максимален актив от 21 точки заемат първото място в класирането в група "I". Норвежците все още могат да бъдат изравнени по точки от тима на Италия, ако..
От 5 януари зоните за платено паркиране в София ще бъдат разширени и ще поскъпнат двойно. Това прие Общинският съвет с 35 гласа "за" и 12 "против"...
Възможностите на тази партия, която ще се учреди в събота – Алианс за права и свободи (АПС), са ограничени, заяви в интервю пред БНР Гюнер..
Ако през 2015 г. Иван Портних не беше скрил факта, че мръсната тръба не е заровена под дъното на езерото, както е предвиждал проектът за 5 млн...