Опозицията в Гърция поиска оставка на правителството след разкрития за корупционна схема в Агенцията за разпределяне на европейски субсидии. Вече подадоха оставка министър и заместник -министри от правителството.
"Провалихме се в борбата с корупцията", написа премиерът Мицотакис в социалните мрежи.
Скандалът с корупция в Агенцията за европейски земеделски субсидии е свързана с министри и заместник-министри от управляващата консервативна партия.
В медиите се публикуваха разговори между видни политически лица на управляващата партия с фермери, които според разследването на Европейската прокуратура са фалшифицирали документи и са получили незаконно субсидии.
"За съжаление, това са клиентелистки практики дори в собствената ни партия", заяви Мицотакис.
Лидерът на Сириза Фамелос коментира, че след мащабния скандал за корупция единственият път е правителството да подаде оставка.
Искане за предсрочни парламентарни избори отправиха и лидерите на останалите опозиционни партии.
От ръководството на социалистическата партия ПАСОК заявиха,че не е морално да остане това правителство на власт след такъв скандал за корупция.
Премиерът Мицотакис потвърди, че всички, които незаконно са получили европейски субсидии, ще ги върнат.
Заради разразилата се политическа буря подадоха оставка министърът по миграцията Воридис, който е бивш министър в аграрното министерство, както и трима заместник-министри.
Европейската прокуратура внесе в гръцкия парламент всички данни от разследването.
Правителството има амбициозни теми и няма да се занимава с "дребнотемие" и "злободневие" на политически сили и институции, които "подгряват" за есенния сезон. С това послание премиерът Росен Желязков откри заседанието на Министерския съвет. Министър–председателят подчерта, че правителството е подкрепено от стабилно парламентарно мнозинство и..
Полицията издирва Прокопи Прокопиев - Културиста, Ивайло Евтимов - Йожи и Даниел Димитров - Релето. Т римата са в неизвестност от ден, като сигналът е подаден от техни близки. Със случая се занимава СДВР. Тримата мъже бяха част от групата на "Наглите", която беше задържана от полицията преди години за отвличания и рекет. Йожи, Гребеца и..
Засилен ще е контролъг по спазването на противопожарните правила и забрани в района на Рилския манастир за празниците Голяма Богородица (15 август) и Успението на св.Иван Рилски (18 август), съобщават от Природен парк "Рилски манастир". Тогава се очакват хиляди посетители към Светата обител, както и туристи в района. Палене на открит огън..
Орешак е в очакване на най-големия в Северна България традиционен панаир на занаятите . Той се провежда в дните около Голяма Богородица - 15 август, когато е и празникът и на Троянския манастир, и ще продължи до неделя, 17 август. Панаирът води началото си още от 18 век . Тогава занаятчии от региона са се събирали около стените на..
В родопското село Широка лъка вече започнаха честванията по повод християнския празник Голяма Богородица. В автентичното село между къщите по калдъръмените улички край малкия площад снощи самодейците от читалище "Екзарх Стефан" представиха битовата пиеса "Овчарска идилия" . В миналото овчарството е било единственият поминък на населението..
Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм, алармират от общинското предприятие "Озеленяване и гробищни паркове". Кранчетата на чешмите се чупят или се крадат, тръбите се запълват с пясък или фасове , ремонтират се и отново стават обект на хулигански атаки. Вандализмът върху общинската собственост не засяга..
Първото по рода си събитие "Нощ в Трънско" организира Трънското туристическо дружество. Любители на нощното небе, планинари и астрофотографи се събират на 16 август в 21.00 ч. в махала "Маниш" в трънското село Врабча, за да наблюдават и снимат звездите. Красивата трънска природа предлага запомнящи се гледки, не само по многобройните..
Ще успее ли Столичната община да придобие амфитеатър, който се намира върху парцел от списъка с държавни имоти с отпаднало предназначение,..
Русия винаги е измервала себе си спрямо великата сила на деня. Това обясни пред БНР Елена Поптодорова, бивш посланик на България в САЩ и основател на..
"Тази свинщина, която се случва по нашите пътища – българските граждани трябва да се събудим и да дадем червен картон на тези, които управляват..