10 медала спечелиха българските състезатели на световното първенство по плажен тенис, което се проведе в италианския град Римини. В Мондиала участие взеха над 300 състезатели от 20 държави.
Световни шампиони в категорията +30 години при мъжките двойки станаха Добрил Савов и Денислав Дачев. Савов прибави още една титла и в надпреварата при смесените двойки, където триумфира с партньорката си от Чехия – Наталия Казанкина.
„Световното първенство беше проведено на много високо ниво. В него участваха състезатели от над 20 държави. Най-многобройните делегации бяха на Бразилия, Полша, Унгария и, разбира се, на домакините от Италия. Общо състезателите бяха около 300. Нашата цел беше да вземем някакъв медал, защото сме новаци на такъв форум. Ние самите се изненадахме от това, което направихме. Преизпълнихме целта, която си бяхме поставили. Много съм щастлив, че успяхме да вземем отличие в Проформата. Загубихме финала от състезателите на Бразилия, които спечелиха титлата, но пък направихме най-хубавия мач – който според публиката си беше достоен за финал. Хората бяха много доволни от този мач. При смесените двойки, заедно с партньорката ми от Чехия Наталия Казанкина, също спечелихме златото“, сподели специално за БНР златният медалист Добрил Савов, а неговият партньор Денислав Дачев допълни:
„Ние се готвим много сериозно на нашата Арена Бийч Тенис в Бургас. В последните две години успяхме да изградим 9 корта. В нашия клуб вече имаме приблизително над 100 члена. За съжаление, конкуренцията в България в този спорт все още не е на необходимото ниво. Сега, на световното първенство, ние видяхме, че за да се развиваме в този спорт, просто трябва да направим така, че в България да има повече добри играчи – на средно и високо ниво – за да може да се дърпаме напред. Хубавото на това световно първенство беше, че имаше различни дисциплини – за играчи, които са на ниво интермедия, имаше дисциплини за играчи на ниво адванс и за играчи на ниво про. Говорим за състезатели, които са в топ 100 на света и наистина са с изключителна класа. Много се радваме, че успяхме да се докоснем до тях и видяхме, че не са толкова страшни – а напротив, с упорити тренировки абсолютно е възможно да се борим с най-добрите състезатели в този спорт.“
За това има ли желаещи деца, които да се занимават с плажен тенис, колко клуба развиват този спорт, както и информация за предстоящия турнир, който ще бъде организиран на 5 и 6 юли в Бургас, можете да чуете в звуковия файл.
Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за първия мач от втория предварителен кръг на Лигата на Конференциите срещу Истанбул Башакшехир. От нея заради травма отпадна Берк Бейхан. Младият играч на „моряците“ получи удар по време на двубоя с Локомотив София в първия кръг на Първа лига и не успя да се възстанови за срещата с..
Старши треньорът на Лудогорец Руи Мота заяви, че не е доволен от представянето на отбора след равенството 0:0 като гост на хърватския Риека в първия мач от втория квалификационен кръг в Шампионската лига. Португалският специалист бе особено критичен към играта през първото полувреме и добави, че тимът има още върху какво да работи в завършващата фаза...
Лудогорец измъкна приемливо нулево равенство пред над 7700 зрители при гостуването си на хърватския Риека в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Резултатът може да се смята за изгоден за разградчани с оглед на факта, че ще приемат съперника си идната сряда на свой терен. Играта на българския шампион отново не бе на добро ниво в..
Унгарският Ференцварош спечели с 2:1 гостуването си на арменския Ноа в първия мач между двата отбора от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Победителят от тази двойка ще играе с победителя от сблъсъка между българския Лудогорец и хърватския Риека в третия квалификационен кръг. На Градския стадион в град Абовян домакините от Ноа поведоха в..
Иво Галенков завърши на пето място на турнира по джудо в категория до 55 килограма на Европейския младежки олимпийски фестивал в столицата на Република Северна Македония Скопие. В мача за бронзовия медал 17-годишният българин отстъпи с "ипон" пред румънеца Алин Шорич. Срещата между двамата продължи две минути и 40 секунди. 17-годишният Галенков..
ЦСКА привлече бразилския краен защитник Пастор. Новината бе съобщена от клуба от Борисовата градина, без да се дават параметри по сделката. Той е вторият нов футболист в ЦСКА за деня и общо четвърти. По-рано днес бе обявен и албанският младежки национал Кевин Додай от Влазния. 25-годишният десен бек идва при "червените" с трансфер от португалския..
Спартак (Варна) и Берое създадоха доста положения, но не успяха да си отбележат гол в първата си среща от новия сезон в Първа лига и завършиха 0:0. Първата ситуация в мача бе за гостите в третата минута, когато Леандро Годой стреля от дистанция, но неточно. В петата минута Алберто Салидо от Берое стреля от границата на наказателното поле, леко вляво,..
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..