Британската полиция арестува 29 души в централен Лондон по време на протест в подкрепа на забранената група "Палестинско действие". Сред тях е и бивше духовно лице на 83 години.
Протестът беше проведен буквално часове след като "Палестинско действие" беше забранена като терористична организаця. Полицаите действаха в рамките на новите си правомощия съгласно Закона за тероризма от 2000 година. Сред задържаните бешепреподобната Сю Парфит, англиканска викарка от Бристъл, която беше на сгъваем стол и с бастун.
Тя беше част от група активисти, събрани на площада пред парламента, държащи плакати с надписи: "Противопоставям се на геноцида. Подкрепям "Палестинско действие". Сю Парфит заяви, че е "дългогодишен поддръжник на Палестина" и многократно е посещавала Западния бряг. "Смятам, че израелското правителство извършва геноцид в Газа и практикува апартейд в окупирания Западен бряг".
На въпрос дали смята "Палестинско действие" за терористична група, Парфит отговари: "Разбира се, че не. Гражданското неподчинение има дълга и почтена история в тази страна. Нашето правителство се подчинява на мощното израелско лоби".
Протестиращите бяха уведомили предварително столичната полиция за протеста си.
Полицията дадена групата 30-минутен гратисен период, за да изрази несъгласието си, преди да започне да извършва арести, като полицаите сложиха белезници на всеки протестиращ, преди да го отведат до полицейските микробуси, паркирани наблизо. Повече от 50 служители на реда участваха в полицейската операция, която протече до голяма степен мирно.
С едночасова блокада приключи протестът на Инициатива "Правосъдие за всеки" срещу решението на Прокурорската колегия да остави Борислав Сарафов за изпълняващ функциите главен прокурор и след края на максималния по закон шестмесечен срок. Протестът започна пред Съдебната палата, продължи като шествие до историческата сграда на Народното..
Частично бедствено положение е въведено в община Тополовград поради голям пожар, който засега не може да бъде овладян. Извънредната ситуация е за землището на село Орлов дол. Стихията се разпространява бързо и застрашава земеделски имоти и насаждения, написа във Фейсбук кметът Божин Божинов. Мобилизирани са сили на пожарната, както и доброволно..
Голям пожар пламна на полуостров Пелопонес. Властите задържаха двама причинители на пожара. При температури 43 градуса по Целзий всичко гори и огънят се разпространява бързо, казаха пожарникарите, които гасят във високопланински район в област Коринт на Пелопонес. Първото засегнато село е Фенео със 70 жители, които властите евакуираха...
Пожар край вилна зона Батмиш край Сливен се запали тази вечер около 18.00 часа . Пожарът се разпростря на площ от 400 декара. Той тръгна в посока село Чинтулово, но беше овладян. Няма пострадали хора и къщи. Пожарът е локализиран и овладян. Голям пожар избухна и в района на село Владимирово, община Тополовград. Изгоряла е..
Инициативата „Правосъдие за всеки“ организира протест под надслов „Вън Сарафов, бухалката на Пеевски!“. Той се провежда тази вечер пред Съдебната палата и ще премине в шествие до историческата сграда на Народното събрание и до Орлов мост. Протестът е провокиран от решението на Прокурорската колегия да остави безсрочно Борислав Сарафов начело..
Локализиран е пожарът, който избухна в благоевградското село Марулево, обхвана две постройки и се разпространи към близката смесена гора. Около 200 декара е засегнатата площ. Няма опасност от разрастване на огъна. Евакуираха хора от пожара в село Марулево, горят къщи (обновена) Над четири часа продължиха усилията на пожарникари,..
През следобедните часове се възобнови пожарът край костинбродското село Опицвет, след като пожарникарите почти денонощие е опитваха да угасят огъня и около другите две близки населени места. Детски онкоцентър и помпена станция са в близост до възобновения пожар. На мястото пристигнаха заместник-вътрешният министър Тони Тодоров и директорът на..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
Опитът да се влезе в офиса с взлом беше акция за сплашване, натиск и смачкване на сдружение "Боец" , каза лидерът на сдружението Георги Георгиев в..