Американският президент Доналд Тръмп и първата дама Мелания Тръмп посетиха най-пострадалия от опустошителното наводнениe район на щата Тексас. Още от кореспондента ни в САЩ – Светослав Козловски:
Президентът Тръмп пристигна в Сан Антонио в петък по обяд местно време, а във фокуса на визитата му беше Кер - най-пострадалия по време на наводнението район. Припомням, че именно там стихията отне живота на 103-ма души, включително и на 36 деца, а 161 все още са в неизвестност. Доналд Тръмп заяви, че се стреми да осигури ресурси за екипите, справящи се с последиците от бедствието и издирващи все още намиращите се в неизвестност граждани на Тексас, като припомни, че по-рано през седмицата подписа декларация, с която обяви бедствено положение в района. „Бил съм свидетел на много урагани и торнада, но никога не съм виждал нещо подобно“, каза президентът на кръгла маса, в която участваха местни, щатски и федерални служители, след като обиколи района.
"Искам да благодаря и поздравя за невероятната работа, която свършихте. Всеки от Вас трябва да е невероятно горд за усилията, които положихте. Благодаря!", заяви президентът Тръмп и допълни, че той и съпругата му Мелания са дошли в Тексас, за да изразят "любовта, подкрепата и мъката на цялата нация след това наистина ужасяващо и смъртоносно наводнение“.
Губернаторът на щата Грег Абът благодари на Доналд Тръмп за бързата реакция на администрацията и обеща, че районът ще бъде възстановен.
Израел обяви спиране на военните операции за 10 часа на ден в части от Газа и нови коридори за помощ. Йордания и Обединените арабски емирства доставиха помощи по въздуха в анклава, чието население гладува. Днес в Ню Йорк ще се проведе конференция на високо равнище на ООН, посветена на израелско-палестинския конфликт. Израел е изправен пред..
Младите лекари от инициативата "Бъдеще в България" излизат на нов национален протест и призовават хората да се включат, за да подкрепят всички съсловия от здравната система. Демонстрацията ще се проведе тази вечер пред Народното събрание в София. Поканени за участие са и депутатите. След заявката на управляващите, че до 28 юли ще бъде решен..
Над 200 пожара са възникнали в страната, по данните за изминалото денонощие, съобщи снощи директорът на Главната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Александър Джартов. В 1 ч. тази нощ се е появил нов пожар - близо до севлиевското село Душево. Огънят е локализиран. Поради силен вятър в района пожарът в..
САЩ и Европейският съюз постигнаха рамково споразумение, с което уредиха търговския спор помежду им и предотвратиха потенциална търговска война. Съгласно споразумението, което беше обявено в неделя на луксозното голф игрище на Тръмп в Западна Шотландия, след едночасова среща с председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, по-голямата..
Продължава официалното посещение на премиерът Росен Желязков в Молдова. Днес той ще разговаря в столицата Кишинев с президента на страната Мая Санду и с председателя на парламента Игор Гросу. В знак на почит премиерът ще поднесе цветя пред паметника на националният молдовски герой Стефан Велики. Росен Желязков: От догодина ще предложим..
Митата върху износа от Европейския съюз в САЩ ще бъдат 15% за всички стоки. Това обявиха американският президент Доналд Тръмп и председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен след среща с в Шотландия. Разговорът е продължил един час, а след него и двамата лидери определиха споразумението като "изгодно". "Европейският съюз се..
Митата върху износа от Европейския съюз в САЩ ще бъдат 15% за всички стоки. Това обяви американският президент Доналд Тръмп след среща с председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в курорта Търнбъри в Шотландия. До спешните разговори се стигна, след като Тръмп определи 30 процентни мита от 1 август за всички стоки от ЕС. И..
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..