На тържествена церемония в Гербовата зала на президентството държавният глава Румен Радев ще удостои с почетни плакети тенисистите Иван Иванов и Александър Василев.
Иван Иванов спечели юношеската титла на тазгодишното издание на тенис турнира Уимбълдън. Отличие от президента ще получи и Александър Василев, полуфиналист при юношите на Откритото първенство по тенис на Великобритания.
Миналата седмица след 57 минути на корта в Лондон, с брилянтна игра и без загубен сет, 16-годишният Иван Иванов от Варна спечели юношеската титла на тенис турнира Уимбълдън. Така той повтори успеха на Григор Димитров, който спечели трофея при юношите през 2008 година.
Официално Иван Иванов е номер 1 в обновената световна ранглиста за юноши до 18 години. Най-младият български шампион в Големия шлем е част от прочутата академия на Рафаел Надал. През май Иван Иванов спечели първата титла в кариерата си. Стана шампион на турнира в Унгария.
А Варна посрещна емоционално българския тенис шампион Иван Иванов:
"Оттук нататък се подготвям за Откритото първенство на САЩ. Също така в програмата ми има три турнира "Чалънджър" тук, в България, в София, през август, и се готвя за тях."
Плакет от президента ще получи и Александър Василев, който се изкачи до четвърто място в ранглистата. Той стигна до полуфинала на тенис турнира Уимбълдън. Тази година Александър Василев спечели и две титли за юноши от турнири в Пловдив и Испания.
Министърът на външните работи на Република България Георг Георгиев е провел двустранна работна среща с британския външен министър Дейвид Лами в рамките на еднодневно работно посещение в Лондон по покана на Обединеното кралство, информират от МВнР. Срещата се е състояла в контекста на активния политически диалог между двете държави, който се развива..
Днес правителството прие промени в Закона за въвеждане на еврото в България и те са публикувани в правно информационната система на Министерският съвет. Финансовият министър Теменужка Петкова трябва да ги представи пред Народното събрание. Преди седмица от кабинета анонсираха, че законът се ревизира, за да се внесе яснота за периода..
Паралелно с военните си действия в ивицата Газа Израел удари днес и хутите в Йемен. Израел Кац, министърът на отбраната на Израел обяви, че военновъздушните сили бомбардират пристанището Худейда. По думите му хутите ще ги сподели съдбата на Иран, който ги въоръжава и ще си платят "тежко" за това, че изстрелват ракети срещу Израел...
До 30 октомври се очаква да бъде удължен срокът, в който бележките от таксиметровите апарати трябва да съдържат цената в лева и в евро. Това ще стане с промени в Закона за въвеждане на еврото, които вече са внесени в Народното събрание. Според Министерството на транспорта те ще бъдат разгледани преди 8 август, когато изтича настоящият срок...
С полет от Истанбул днес следобед на Летище Васил Левски - София пристигнаха българските ученици, спечелили 3 сребърни и 3 бронзови медала на олимпиадата по математика в Австралия. Страната ни е на 23-то място сред всички 110 страни участници. Победител е Китай. Състезанието се проведе от 14 до 16 юли. България спечели 6 медала от..
От гражданското сдружение БОЕЦ внасят в антикорупционната комисия сигнал срещу общинския съветник от Кюстендил Георги Петров. Георги Георгиев от БОЕЦ каза, че Комисията за борба с корупцията трябва да провери общинския съветник от Кюстендил Георги Петров "за корупция и други престъпления, за се да покаже на гражданите как действа тази..
Германия се противопоставя на ответните мерки на ЕС срещу митата на Доналд Тръмп преди 1 август. Канцлерът Фридрих Мерц е на мнение, че преговорите трябва да продължат през следващите дни. Германският канцлер не смята, че евентуални ответни мерки на Европейския съюз срещу митата на Съединените щати са уместни на този етап за постигане на..
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
В страна, в която често чуваме за фалити на болници, липса на лекари и пациенти, които търсят помощ на километри от дома си, в Тутракан има едно място,..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..