Само четири стотни не достигнаха на Никола Цолов да се качи на подиума в спринтовото състезание от надпреварата във Формула 3 на легендарната писта „Спа-Франкоршам“. Българският лъв завърши четвърти, след силна втора половина на състезанието.
Пилотът на Campos Racing стартира от шеста позиция, но още в началото бе изпреварен от Уго Угочукву и Мартиниус Стеншор, които тръгнаха зад него. Цолов запази хладнокръвие и се съсредоточи върху управлението на гумите – стратегия, която се отплати в последните обиколки.
В заключителните 2.5 от общо 12 обиколки Никола бе най-бързият пилот на трасето. Той стопи над три секунди от изоставането си спрямо Чарли Вурц, но не успя да го изпревари и остана на 0.4 сек. зад него, финиширайки четвърти.
Победата в спринта грабна датчанинът Ноа Стрьомщед от екипа на Trident, с убедителна преднина от 6 секунди пред Угочукву. Трети се класира Рафаел Камара, също пилот на Trident, оформяйки топ 5 заедно с Вурц и Цолов.
Класирането на Камара е неприятна новина за Цолов, който успя да навакса само една точка в битката за титлата. Преди утрешното основно състезание, разликата между двамата е 28 точки. Добрата новина – Никола си върна второто място в генералното класиране, след като Тим Трамниц остана едва 13-ти.
Финалът на осмия кръг във Формула 3 ще се проведе утре (неделя) от 9:30 ч. българско време. Основното състезание ще бъде с дължина 15 обиколки. Цолов ще стартира от седма позиция, а Брад Бенавидес ще бъде на полпозишън, редом до Рафаел Камара на първа редица.
Марко Бедзеки води от самото начало до финала и спечели състезанието за Голямата награда на Валенсия в 22-ия и последен кръг от шампионата по мотоциклетизъм в клас Мото GP. 27-годишният италианец за първи път осигури втора поредна победа за отбора на Априля. Миналата седмица Бедзеки спечели убедително Гран при на Португалия, а сега повтори..
Тимът на Олимпиакос срази Промитеас в Патра с 88:64 точки в двубой от 7-ия кръг на гръцкото първенство по баскетбол. Грандът от Пирея продължава да бъде единственият отбор в лигата без поражение от началото на сезона. Звездата на Олимпиакос Александър Везенков направи силен мач, като вкара 18 точки за 20 минути игра. Той добави 6 борби..
Отборът на Португалия разгроми Армения у дома с 9:1 и се класира за финалите на световното първенство по футбол. В другия другия мач от тази 6-та група Република Ирландия спечели драматично с 3:2 като гост срещу Унгария и ще играе бараж за класиране на Мондиал 2026 в Северна Америка. В отсъствието на наказания Кристиано Роналдо хеттрик за..
Отборът на Балкан се наложи над варненския Черно море с 85:72 точки като домакин в „Арена Ботевград“, в среща от 7-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже. Четвъртата поредна и общо шеста победа на ботевградчани ги изкачи на първо място във временното класиране, изпреварвайки досегашния лидер Рилски спортист. Черно море е трети с..
Алберт Попов се класира на 23-то място в първия слалом при мъжете от новия сезон в Световната купа по ски алпийски дисциплини в Леви (Финландия), а Лукас Пинейро Бротен спечели състезанието с резултат 1:50.72 минути (54.13 и 56.59), постигайки първа победа за Бразилия в Световната купа. Попов, който беше 22-ри след първия манш, се нареди 23-ти с..
Най-добрият български състезател Алберт Попов зае 22-а позиция в първия манш от първия слалом при мъжете от новия сезон в Световната купа по ски алпийски дисциплини в Леви (Финландия). Попов, който стартира с 11 номер, измина трасето за 55.00 секунди и по-късно днес, от 14.00 часа българско време, ще участва във втория манш. Българинът изостана..
България си осигури нови три финала на Световното първенство по скокове на батут за младежи и девойки в Памплона, Испания. Състезателите ще участват в борбата за медалите при възрастите до 14 и до 12 години. В индивидуалната надпревара отлично представяне направи Преслава Пенчева, която намери място сред най-добрите осем при 14-годишните. След малко..
Очаква ни много, много тежка 2026 г. от икономическа гледна точка, много тежка година, защото с този ръст на заеми – над 20 млрд. лв., ще надскочим..
За всеки разумен външен наблюдател, за всеки магистрат в системата е ясно, че има нещо, което определяме като омерта – мълчание за процеси, които са..