Продължава обстрелът на Русия срещу населени места в Украйна, въпреки ултиматума на американския президент Доналд Тръмп, че до десетина дни ще наложи нови санкции срещу Москва.
Трима военнослужещи бяха убити и 18 бяха ранени снощи при руски ракетен удар по украинско учебно подразделение, съобщиха Сухопътните войски на Украйна. В изявлението не се посочва къде е извършено нападението, но военни блогъри предполагат, че става въпрос за района на северната украинска граница в Черниговска област.
При обстрел срещу населени места в Украйна вчера загинаха най-малко 25 души. Най-кръвопролитни бяха ударите по затвор в Биленке, Запорожка област, и по медицински център в Камянске, край Днипро.
Междувременно Кремъл заяви, че остава ангажиран с мирния процес в Украйна, след като американският президент Доналд Тръмп постави ултиматум на руския лидер Владимир Путин.
Тръмп каза, че след десет дни ще започне да въвежда мита и други мерки срещу Русия, ако Москва не отбележи напредък по отношение на прекратяването на войната в Украйна. По-рано американският президент беше дал на Русия срок от 50 дни за тази цел - ултиматум, който щеше да изтече в началото на септември. Пред журналисти на борда на президентския самолет, на връщане към САЩ след посещението си във Великобритания, Тръмп заяви, че не е чул отговор от Русия.

Съединените щати са дали писмена гаранция, че германският бизнес на руската петролна компания "Роснефт" ще бъде освободен от новите санкции, които Вашингтон наложи миналата седмица. За това съобщи германската министърка на икономиката Катарина Райхе. Причината Съединените щати да освободят дружеството "Роснефт Германия" от санкциите е, че..
Размерът на минималната работна заплата от 1 януари догодина ще е по-нисък от разписаното в Кодекса на труда. Това показва проектобюджета на държавното осигуряване, с който БНР разполага. По наша информация минималната заплата ще бъде 605 евро, а не 620 евро - или 1213 лева, колкото е заложено по формулата в Кодекса. Проектобюджетът предвижда..
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет остро осъди нападението над бившия заместник градски прокурор на София Иво Илиев. Съдебните кадровици изразяват увереността си, че престъплението ще бъде разкрито своевременно и ще получи своя законосъобразен отговор от компетентните органи. Бившият зам. градски прокурор на София Иво Илиев е бил нападнат с..
В проектобюджета за 2026 година е разчетено от 1 януари 2026 година на минималната работна заплата за страната да е в размер на 605 евро , научи БНР . Това е по малко от 1213 лева, колкото се получава по формулата, разписана в Кодекса на труда. В евро минималната заплата трябваше да е малко над 620 евро. На вчерашното заседание на..
В Народното събрание вече над два часа продължават дебатите по второто четене по промените в Закона за лечебните заведения, които предлагат решения за увеличаване на заплатите на младите лекари и медицинските специалисти. В НС ще обсъждат увеличението на заплатите на младите лекари От управляващото мнозинство предложиха и трите внесени проекта..
Три дни преди крайния срок, в който правителството трябва да внесе в парламента проекта на бюджет за следващата година, все още няма публичност по параметрите му. Социалният министър Борислав Гуцанов и днес потвърди, че разговори между управляващите се водят ежедневно през последните седмици, но не потвърди дали окончателно минималната..
Украинският президент Володимир Зеленски потвъди, че руски части са заели позиции в стратегически важния град Покровск в Донецка област. Той изрази готовност за преговори за край на войната, стига те да не се водят в Русия или Беларус. По думите на Зеленски около 200 руснаци се намират в Покровск, но украинската армия не отстъпва...
Прокуратурата повдигна нови обвинения и прецизира част от сегашните на кмета на Варна Благомир Коцев. Очаква се в петък на Коцев и защитата му да им..
Не приемам твърдение, че БСП няма да мине 4-процентната граница при парламентарни избори. Това са внушения на някои от опозиционните сили,..
"Знаехме, че д-р Хасърджиев има лични проблеми. От много време се опитвахме да му помогнем. Но той не желаеше да потърси психологическа или каквато и..