Мотористите още преди две години са настоявали да се повиши максималната скорост на движение - от 100 на 140 километра в час, казва Лилия Осойска, председател на Сдружението на жените-мотористи, и допълва, че е имало инициативна група, организирана от представителите на мото клубовете и независимите мотористи, за повишаване на скоростта на движение по магистралите.
Според тях по-ниската скорост е опасна за останалите участници в движението:
"140 км/час си е една абсолютно разумна скорост за мотористите с големите мотори, които пътуват на дълъг път. И те се държат кротко и възпитано и карат като колите по магистралата, но 140 км/час дава възможност да се изпреварват тировете и да се оттеглят от движението по-лесно".
Във връзка с безопасността: "Хубавото е, че мотористите не могат да си гледат телефона и да се разсейват, както правят шофьорите на колите. Затова трябва да се присъства на пътя съзнателно".
Броят загиналите мотористи тази година е с 15-20 души повече в сравнение с миналата година, каза още Лилия Осойска.
Най-уязвими места за мотористите не са магистралите а пътищата в малките населени места, където те са в лошо състояние: "Когато има лоши маневри, нерегулирани кръстовища, липса на видимост, лоша настилка", посочи Осойска.
От 23 партии и кандидати, които участваха в парламентарните избори в Молдова, поне 15 бяха платени от Русия, директно или чрез посредници . Това каза молдовският политически експерт и анализатор Валериу Паша на дебат в комисията по сигурност и отбрана на Европарламента в Брюксел. Платените от Кремъл около 300 млн. евро за тази цел, по данни на..
Миналата седмица Принцесата на Уелс в есе написано заедно с професор Робърт Уолдингър от Харвард Медикъл Скул предупреди, че прекаленото ползване на смартфони и компютри създава “епидемия,” която пречи на семейния живот. В същото време в различни точки на света училища въвеждат забрани за използване на телефони от учениците. Едни виждат в тях..
Министрите на външните работи на България и Германия приветстваха изпълнението на първата фаза от мирния план за Газа и освобождаването на израелските заложници. Германският външен министър на посещение у нас Георг Георгиев и Йохан Вадефул разговаряха тази вечер в София: "Примирие, за което трябва да отдадем дължимото на президента Тръмп и..
Закъснението на полет, за което пътникът да получи компенсация, да остане 3 часа - това е позицията, която комисията по транспорт и туризъм на Европейският парламент прие за преговори със Съвета на ЕС с 34 гласа "за" и двама "въздържал се". Мандатът за тази позиция ми бе даден от 95 на сто от колегите ми в Комисията, заяви пред БНР докладчикът по..
Националната депозитна система за опаковки ще бъде въведена през 2027 г. , е обявил министърът на околната среда и водите Манол Генов по време на годишната среща на местните власти, организирана от Националното сдружение на общините. В прессъобщението, изпратено до медиите, се посочва, че през следващата година Министерството на околната среда и водите..
Кандидатите за членство в ЕС трябва да спазват критериите и условията, с които сами са се съгласили. България иска да привлече вниманието към Черно море. Между България и Германия стоят много силни връзки. Обединени сме в посока разширяване на ЕС със Западните Балкани, Молдова и Украйна. Това заяви българският външен министър Георг Георгиев..
Лидерите на Египет, Катар и Турция подписаха заедно с американският президент Доналд Тръмп документ за постигнатото прекратяване на огъня в Газа. Това се случи на международната мирна конференция в египетския курорт Шарм Ел Шейх. Тръмп в Израел: Това е историческият изгрев на един нов Близък изток Нетаняху: Името на..
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв..
Има притеснение не само сред българските земеделци, но и сред европейските във връзка с общата селскостопанска политика. Това заяви пред БНР..